Ukolova mzda ve stavebnictvi

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 7198
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#91 Nový příspěvek od mastnacek »

Chobotku, nechtel :)
S tim kdo makal vlastnima rukama jsi trosku vedle, ale v poho. Chapu, ze nemas kapacitu cist vsechno a vsechno si pamatovat.

Zvlastni povaha = nechce se nechat ojebat :) tak nevim, kdo ma tu zvlastni povahu. Poradek dela pratele, to platilo vzdycky.

Sadro, tak urcite, ale ja treba nebral ksefty na strihani dal nez 100km od mista, kde jsem se zrovna nachazel. Start bud z domu nebo z Boskovic. Byl bych padlej na hlavu, abych jel na par ovci k Plzni jen proto, ze chovatel je meshuge a nevi co s prachama. Za tu dobu v aute jsem si videlal na stadech okolo. Strihacu je jeste min nez zedniku, ovci je dost. Lenochu, co si na dve pozve strihace je neurekom.

chobotek
Příspěvky: 10707
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#92 Nový příspěvek od chobotek »

Nejsem vedle, čtu a pamatuju si. Proto mám problém s pochopením tohodle vlákna. Ty chceš nějaké podpůrné argumenty, aby ses mohl dohadovat o ceně. Jenže ty tu nenajdeš a nenajdeš je ani v ceníku. Chápu, že se ti nelíbí ta jediná možnost a to je nepřijmout nabízenou cenu. Pak to ale nemá kdo dělat. Proto jsem nabízel barterový obchod neboť mě záda nebolí a rád si občas odskočím od klávesnice - to ale předpokládá, že práce jinde nebude stát ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15936
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#93 Nový příspěvek od oco13 »

mastnacek píše: pon črc 17, 2023 9:14 am FIzzi, proc bych jezdil 150km zresetovat router, jsem programator.
Ak nefunguje vzdialený prístup tak chalani čo nám programovali linky chodia cez pol republiky. A perlička každú linku robil iný maník a povkladali tam svoje vychytávky takže už dve linky musela firma nakomplet prerábať, pretože k chlapovi čo to robil prvý sa nedalo dostať. Tolko k programátorom.
HS portály- velké šúpacie dvere som chodil servisovať až do Talianska ja za výrobcu a jeden z chlapov čo to montovali.
Teraz máme lis Fagor 2000T - je celkom bežné že ak sa sobotu poserká a naši si nedajú do 6 hodín rady , tak lietadlom pride technik od výrobcu zo Španielska. A prdel je ak najde úplnu cctinu.
Zvlastni povaha = nechce se nechat ojebat
Zvláštna povaha bola aj pani čo čakala monterov v spodnom prádle pri sviečkach a s otvoreným červeným vínom, a že vobec nevadí že prídu traja. Zvláštna povaha bola aj pani čo zrkadlom našla prasklinu pod parapetom na 13 poschodí a povedala nám že nemôže žiť s vedomím že je to tam nedokonalé. Zvláštna povaha bol aj pán čo si nechal po byte namontovať bezpečnostné dvere so zalievanými zárubňami ako interierové - asi 7 kusov. Tých zvláštnych pováh som mal tak 2 za deň.
Aj keď sa niekto nechce nechať ojebať - pokial niečomu nerozumiem tak odborník ma povodí jak somárika na špagáte. Sme mali obchodníkov čo presvedčili kopu ludí že 7 - 8 ročné okná sú morálne zastaralé a predali im nové aj s výmenou, teda rozbitím pol baráku.

mastnacek
Příspěvky: 7198
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#94 Nový příspěvek od mastnacek »

Chobotku, tak to je zvlastni. Ale bourani je temer u konce. Tvuj odkaz jsem zbezne prohlid a zda se ze uz tam nejsou ani zdrojaky. Delam neco jinyho, mozna jsem nekde psal IBM Lotus Notes databaze. V podstate visual basic a pak jejich spesl formula jazyk. S pythonem si hraju jen s fotkama a "heckovanim" ifauny :)))

Oco, tos me uklidnil, tak jsem holt drzgresle, nestydim se za to. Chci dat vydelat jen primerene, sam neojebavam tak nechci aby nekdo jebal me. Trosku jsou nekteri v rozporu s tim, jak se prezentujou treba ve vlakne o politice... :) nic proti nikomu, je jasny ze kdyz nekoho neojebou, ojebe ho nekdo jinej a oni nezarobi.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15936
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#95 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som tiež lakomý jak sviňa , ale sú proste oblasti kde ma natiahne aj učeň. Napríklad zdravotníctvo. Automechanici ma naťahovali tak dlho až som si vo firme vybavil prepravku. :chytry:

chobotek
Příspěvky: 10707
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#96 Nový příspěvek od chobotek »

Nevím jak zběžně to musí člověk prolítnout, aby přehlédnul src jako první položku v seznamu souborů, ale budiž...
V zásadě i kyselině je to jednoduché. Kdo naceňuje za náklady je nerozumný, protože to by nikdy nesměl udělat chybu. Pak jde celý prodělek za ním. A ono se vždycky něco vytelí. Kdyby do těch schodů někdo zalil kolejnice (a že už jsem to viděl), bude to taky jinak vypadat. Pak zbývá hodinovka a dohled, třeba kamerama. Mimochodem, jak bys řešil odsouhlasenou skvělou nabídku, kdyby zhotovitel narazil na nepředpokládaný problém a chtěl víc? Poznal bys, že to plánoval a zamlčel ho stejně, aby tě utáhl na dobrou cenu?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

mastnacek
Příspěvky: 7198
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#97 Nový příspěvek od mastnacek »

Na telonu uplne bleskove. Ted na kompu, ale i tak je to mimo moje znalosti a schopnosti.

Komkretne na schodech bych jim to zvednul, timhle stylem s nima domlouvam dalsi dobouravacky, ze proste zacnou v hodinovce s tim ze jsem doma...

Neoredlozenosti se dejou, zatim jsem si je vyzral spis ja pri bourani, starej zaklad skrz barak, ruzny kaverny a propadliny okolo sklepa. Ruzny sutry a navazka v podlahach. Kluci maj zatim praci bez komplilaci, spis se zacinaj zrat mezi sebou.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9537
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#98 Nový příspěvek od Atlan »

Žena si pred dovolenkou nechala prerobiť byt. Po návrate našla v stene zamurované telo
Zdroj: https://tvnoviny.sk/zahranicne/clanok/8 ... 1688996989
Mas na to kalkulator :D ktora polozka to je...
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

mastnacek
Příspěvky: 7198
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#99 Nový příspěvek od mastnacek »

Ne ale mam takovy pekny rozpocitadlo, znas ho...?

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8636
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#100 Nový příspěvek od bourač »

ještě dodatek k tomu etniku, jen uplný blázen si pustí do baráku etnikum někde z ulice (bez referencí)
Já zaměstnávám etnikum, takže nejde o rasismus.
Očekávat že když budu s etnikem jednat na rovinu podle bílých zvyklostí, že i ono bude férové je naivita a neznalost mezirasových vztahů (vrozených vlastností) když má někdo v genech podělávat gádže, těžko s tím přestane zrovna u programátora. :obchod:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

mastnacek
Příspěvky: 7198
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#101 Nový příspěvek od mastnacek »

Bourac, reference jsem si obvolal. Zda se, ze zednik neojebe jen zednik, pac si ho nezavola.

red.bill
Příspěvky: 2090
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#102 Nový příspěvek od red.bill »

Tohle je sranda číst... Nevím co řešíš, jak už tu padlo udělej poptávku a z toho si vyber, nic jinýho nevymyslíš a smiř se s tím, že ceny jsou prostě smluvní, jak si to kdo nacení je jeho věc, tvoje věc je jestli tu cenu akceptuješ nebo ne... Osobně jak po mně něco chce vysírka tvýho typu, jsem na pozoru, to smrdí tím, že buď nezaplatí nebo bude smlouvat protože mu chlapi v hospoodě/na internetu psali... to je lepší ho poslat do řiti hned a mít klídek...

mastnacek
Příspěvky: 7198
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#103 Nový příspěvek od mastnacek »

Meles kraviny, bud neumis cist nebo nechapes psanej text. Takze se klidne smej dal. Vysirko.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15936
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#104 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som zažil maníka čo nás filmoval a nahrával si čo sa montéri medzi sebou rozprávajú. Asi to bolo nákazlivé lebo potom sme dostávali v tom regione papiere s poznámkou TICHO alebo KURVA TICHO. Aj keď som na obchodníkov vrešťal nič im nepredávajte aj tak im dodali okná a peniaze ťahali cez súdy. :typek:
Najlepšie bolo že maník si hladal na gúgli firmu na protiposudok ohladne montáže a vyhodilo mu našu firmu a ja som mal ísť posudzovať spravnosť svojej vlastnej montáže - kocúrkovo.

red.bill
Příspěvky: 2090
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#105 Nový příspěvek od red.bill »

Směju, protože přiznáš, že do toho neděláš a nevíš kterou páčkou ale snažíš se dělat "rozpočtáře"...

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“