Nakladani sterku

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Nakladani sterku

#31 Nový příspěvek od Chose11 »

jenicek píše: čtv čer 22, 2023 11:51 am Chose, Ty máš LK20C ? Já myslel že máš už tu novou variantu NLNK20C... :-/
Nerozumím řeči tvého kmene :)
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Nakladani sterku

#32 Nový příspěvek od jenicek »

No jo, k Vám se to ještě asi nedostalo...
L - lopata
K - krumpáč
N - nerez
20 - dvacet
C - cikán

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Nakladani sterku

#33 Nový příspěvek od Chose11 »

Jak jsem jim rozdal nerezový lopaty, byli pryč. Jde cigán s dítětem po ulici a to dítě najde kávovou lžičku na zemi. Tak ji zvedne a táta na něj hned křičí, rychle to zahoď, to je semínko od lopaty.... :)
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Nakladani sterku

#34 Nový příspěvek od red.bill »

Protože ta radlička nejde pod úroveň(leda ji přešroubovat ale stejně to nicmoc nevyřeší, získáš asi 3cm k dobru). Jak je ta hromada slehlá tak začneš stoupat... čerstvě vysypanou fůru to naloží v pohodě...

ceratio1
Příspěvky: 803
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Nakladani sterku

#35 Nový příspěvek od ceratio1 »

Co mám v práci, jak jsem už psal, tak má vyklápěcí lžíci, dá se s tím utrhnout i rostlá zem, beru jakože hlínu, ne vyschlou na beton.. ne jednou jsem s tím kufroval pod dlažbu,... Máme italského cormidi, myslím že oni mají ty lžíce výklopné všechny např.https://www.malostroje.cz/minidumper-cormidi-85/

J.A.Y.
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladani sterku

#36 Nový příspěvek od J.A.Y. »

red.bill píše: pát čer 23, 2023 10:49 pm Protože ta radlička nejde pod úroveň(leda ji přešroubovat ale stejně to nicmoc nevyřeší, získáš asi 3cm k dobru). Jak je ta hromada slehlá tak začneš stoupat... čerstvě vysypanou fůru to naloží v pohodě...
Tak to das lopatu na doraz dolu, pak malinko prizvednes korbu a razem se dostanes i pod 8) a tim ze dno lopaty neni vodorovne nezacnes stoupat (vlastni zkusenost s Nasersi)

Edit: Cormidi taky osobni zkusenost, podle me lepsi vyrobek nez Messersi, ale za vic penez

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Nakladani sterku

#37 Nový příspěvek od red.bill »

Cormidi má výklopnou lžíci u všech co vím ale to není podstatný, důležitěší je, že minimálně vyšší řady mají lopatu uloženou na rámu a ne na korbě jako ostatní, tím je to tužší...

3,14čovina s tím takhle nakládat(jednak to na to ani není stavěný), když to nebude moje tak ještě možná... Ty jejich plastový pouzdra nic nevydrží a kurvit si komplet uložení korby a lžíce? Ne díky, naložím co jde, co nejde se rozhrábne bagrem. Navíc málokdy se dostaneš ke slehnutý hromadě...

Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Re: Nakladani sterku

#38 Nový příspěvek od Honza_2 »

Chose11 píše: pát čer 23, 2023 9:51 pm ..... Jde cigán s dítětem po ulici a to dítě najde kávovou lžičku na zemi. Tak ji zvedne a táta na něj hned křičí, rychle to zahoď, to je semínko od lopaty.... :)

:D :smich:
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“