koupě cirkulárky

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

koupě cirkulárky

#1 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj,
Chtěl bych koupit cirkulárku na řezání většího množství palivového dřeva cca 30 m3 ročně ,jakou značku by jste doporučili ? Polena průměr 25 cm .

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: koupě cirkulárky

#2 Nový příspěvek od jenicek »

HOP, HVP.... Nezmaři co Tě přežijou. Taky zrovna po něčem koukám.

Vedra
Příspěvky: 1382
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: koupě cirkulárky

#3 Nový příspěvek od Vedra »

HOP 8)

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: koupě cirkulárky

#4 Nový příspěvek od chobotek »

Jenicek: mám tu dvě, snad si vybereš...
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: koupě cirkulárky

#5 Nový příspěvek od ota »

Vůbec bych se nebál domáda cirkule. Máme doma fakt letitou cirkulu. Domádo. Min 60 let. Svařený rám, motor 7,5 kW. Kotouč 600 mm. Dřevěný stůl z borových fošen. Má jen dvě nevýhody. První je, že konstrukter dal ten litinovej vypinač na druhou stranu od obsluhy. Ale to by nebyl lroblém předělat. Druhý problém, že původní ,,řezač" manželky děda byl chlap jak hora. A měl dlouhé a veliké chlapácké ruce a kotouč je daleko od hrany stolu. On si vždycky pokládal na ten plac oblice. Náruč oblic a pak odřezával. Mě z toho pak když řežu celý den bolí záda. Jinak super stroj. Řežu na stole, nikdy jsem kolíbce nepřišel na chuť. Tu máme doma taky a stojí roky v koutě. U té kolíbky se musí pak odříznutý balíček brát znovu do ruky. U stolu házím balíčky do káry rovnou. Když řežu tak dávám třeba 12 metrů za den. Nařežu káru, odvezu do kůlny a dopravníkem z káry do dřevníku. Kára kolem hodiny komplet. Sám v jednom.
Když jsme řezali u švagra na té HOP zdála se mi slabá. Myslím že má 4,5 kW. A ten plechový stůl je hlučný. Jinak dobrý. No vybrat si mezi HOP a naším domádem, stoupnu k tomu domádu. Ten výkon el motoru je jiná práce. Kotouče si ostřím sám i šraňkuju. Dělám si o fousínek větší šraňk a ostrej zub. Pak jen lehce strkám. Řežu z 99% štěpiny. Smíšeného dřeva. Pár set metrů jsem na tom už říznul a pár set metrů pantatík. Topíme doma jen dřevem. Proto bych se dobře vyrobeného domáda vůbec nebál. 8)

Vedra
Příspěvky: 1382
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: koupě cirkulárky

#6 Nový příspěvek od Vedra »

Na stole řežou jenom ti co si neváží života. Vypínač mimo dosah obsluhy tomu odpovídá. :tone:

J.A.Y.
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě cirkulárky

#7 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Stipany metrovky nebo kulaty vetve apod souhlasim, naopak prkna nebo krajinky apod jsem na stole rezal taky a vyhovovalo to. Oplechoval jsem ho aby to pekne klouzalo, vpravo od kotouce byl stul jako merka 50cm (= dylka do kamen) a pribejvalo to krasne. Stal jsem na jedny strane, prkno drzic opet jen na jedny strane. Nehrozi skripnuti, naopak se pri dorezu spis otevre.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: koupě cirkulárky

#8 Nový příspěvek od ota »

To J.A.Y. řežu kuláčky na 110 cm a pak když už řežu v létě na zimu do dřevníku ze štosu vychází mi délka do kamen tak, že dávám vlevo zároveň s hranou stolu a ty 4 kousky vycházejí stejné. Nemám měrku, to měl tatík a dost to překáželo. On měl hned z kraje stolu kousek pásovinky na míru. Dorazil a pak strčil na kotouč.
No každej to máme naučený jinak. Švagr měl cirkulku domádo. Na kolečkách ze stabiláku. Na tom 11 kW motor a 800 mm hanibalku. Na krajích stolu válečky. Dal tam na stůl ůčko stahnul svěrkama a řezal trámy, fošny prkna. Min na 20 střech nařezal komplet vazby. Tenkrát soukromě řezat na pile ve městě moc nešlo. Tak s cirkulou cestoval po okrese a řezal na místě. Pamatuju se, byl jsem s ním párkrát jako ,,přidržtašla" na vazbě. Řezali jsme nárožní trámy, nebo hřebenky 14m dlouhý. Dokázal to udržet z ruky už to měl naučený. Já ,,odebíral" a on vždycky nasadil ,,Leninku" čepici. A pak říkal ,,dívej se mi na čepici! A kýváním hlavou s tou čepicí ukazoval kam směřovat odběr. No nadřelo se s tím. Ale lidi, většinou známí byli rádi že mají pořezáno.
No a na stole tedy řežou jen blázni. Asi jsem blázen no. Každej rok pižlám sobě kolem 24 metrů do dřevníku. Dejme tomu 20 let. Zatím mi to vyhovuje a asi už to nezměním. Celkově nevím, co by bylo špatně na tom, že ten vypinač mám na opačné straně. Je to dvě a dvě polohy. S tou pákou bakelitovou. Já kdybych tu pilu stavěl,dal bych si ho k sobě. To se ví. Ale je na druhé straně. Když by byl u mě, stejně když to vypnu dotáčí se ta hmota dobu. Kdyby něco, stejně o kdybych náhodou po té páce šáhnul než přehodím dvě polohy a dotočí se to je dávno pozdě. Mám naučeno z obráběcích a tvářecích strojů na kterých dělám asi 30 let, že každá ruka má přesně stanovený prostor a pohyb a neexistuje, aby se dostala do prostoru druhé ruky. To je za leta praxe. Těhle mašin se nesmíš bát. Musíš mít respekt. A nekoukat po ptákách. Ze soustruhu, frézky mám naučeno, vždy udělat operaci až do konce. Nikdy jen část. Vždy komplet. Pak se stávají nehody.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: koupě cirkulárky

#9 Nový příspěvek od oco13 »

Pri čítaní tohto fora ma pár ludí inšpirovalo ku kúpe elektrickej reťazovky a výrobe stojanu. Chudák cirkulár sa asi aj hnevá, ale odvtedy si nezavrčal. Nahadžem do stojanu 7 -10 klád naraz a potom už len šmidlám na polienka 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: koupě cirkulárky

#10 Nový příspěvek od ota »

Oco co máš za stojan? :smich: Já kdybych si dal 7 kuláčků do stojanu, potřeboval bych stojan z malé vyvážečky! Nemám po ruce čumkartu. Ale mám tu klacíky že to sotva proříznu lištou jeden kmen. Mám tu dřevo v 10 metrovkách po 2m. Ty 2m jsou všechno odenky. Manipuluju buďto ještěrkou, 500 nakladačem. Vše jedu na 110 cm déku štípu a rovnám do štosu. Teď vládnu asi 120 metrama dřeva tady u baráku. Většina v délkách. Štos vyschlého bude tak 40 metrů. Mám stálou zásobu a stále doplňuju. Oblice, droboť řežu do beden. Pařezy řežu štípu do mejch giterboxů asi přez kubík velkejch. To jde všechno to ,,horší" do dílny do kamen. Tudy prožebnu veškeré shrabky, piliny od řezání a droboť od štípačky. Nic nepřijde na zmar. U mě nepřichází řetězovka v uvahu. Cirkule je mnohem rychlejší. Preferuji cirkulku a to mám asi 6 motorovejch pil. Jen s níma do lesa, max rozřezávám na ty 110 cm kusy.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: koupě cirkulárky

#11 Nový příspěvek od oco13 »

Ja to mám práve na rozmer ako píše zadávatel 25cm šírka a niečo cez meter výška. Hechtka s 40kou lištou cez to ide ako cez maslo.

Sadra17
Příspěvky: 6132
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: koupě cirkulárky

#12 Nový příspěvek od Sadra17 »

ota píše: pát čer 09, 2023 9:45 pm Švagr měl cirkulku domádo. Na kolečkách ze stabiláku. Na tom 11 kW motor a 800 mm hanibalku. Na krajích stolu válečky. Dal tam na stůl ůčko stahnul svěrkama a řezal trámy, fošny prkna. Min na 20 střech nařezal komplet vazby. Tenkrát soukromě řezat na pile ve městě moc nešlo. Tak s cirkulou cestoval po okrese a řezal na místě. Pamatuju se, byl jsem s ním párkrát jako ,,přidržtašla" na vazbě. Řezali jsme nárožní trámy, nebo hřebenky 14m dlouhý. Dokázal to udržet z ruky už to měl naučený. Já ,,odebíral" a on vždycky nasadil ,,Leninku" čepici. A pak říkal ,,dívej se mi na čepici! A kýváním hlavou s tou čepicí ukazoval kam směřovat odběr. No nadřelo se s tím. Ale lidi, většinou známí byli rádi že mají pořezáno.
to měl děda, domádo dokonce dřevěná děsně nestabilní cirkulárka já jí vezl přes dvůr a dvakrát skácel za těch pár metrů, on s ní jezdil po městě řezat lidem :shock: doma na tom nařezal spoustu trámů/fošen/prkýnek
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Re: koupě cirkulárky

#13 Nový příspěvek od Honza_2 »

Mam koupenou cirkularku domácí výroby z Bazoše.
Kotouč průměr 600 mm a motor 5 kWh.
Je to komunisticka domácí výroba a je to nezmar a nic jí nezastaví.
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: koupě cirkulárky

#14 Nový příspěvek od jhamos »

Mam tu jednu HVP ,4 kw motor s kotoučem 60 cm a ještě elektrickou kuželovou štípačku s motorem 2 kw,železným stolem na bytelném dřevěném rámu na kolečkách.
Lokalita Třeboňsko

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: koupě cirkulárky

#15 Nový příspěvek od jenicek »

Hoď foto a cenovku, třeba bych si udělal vejlet s rodinkou do Jižních Čech ;-)

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“