Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
andre.marek
Příspěvky: 662
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

#16 Nový příspěvek od andre.marek »

Chose11: O jakou značku barev se jedná?

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7905
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

#17 Nový příspěvek od Chose11 »

Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

andre.marek
Příspěvky: 662
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

#18 Nový příspěvek od andre.marek »

Díky 8)

mastnacek
Příspěvky: 7103
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

#19 Nový příspěvek od mastnacek »

Ozivuju tema, konkretne barvy Eternal na plechovou strechu. Jaji dve varianty, primo pojemovanou barva na kov a pak na strechy akrylat. Cenovej rozdil je asi 200kc na 10l baleni. Ten akryl ma vic odstinu ( chci hodne svetle hnedou, spis takovy bily kafe nebo malo sladky granko .))

Sadra17
Příspěvky: 6129
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

#20 Nový příspěvek od Sadra17 »

někdy před osmi lety když jsem pracoval u města mě poslali natírat zábradlí na mostu a k tomu mi dali vodou ředitelný Eternal, říkal jsem si super zbytečná práce ale já tu asi nejsem od myšlení a ono to zábradlí je i dneska pořád pěkný :shock: :shock: i když u střechy bych to raději přejel dráťákem a použil odrezovač s taninem 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20859
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

#21 Nový příspěvek od ota »

Někde to tady píšu ani nevím kde. Kdysi dávno let jsem dostal při uklidu skladu prošlej Erernal. Vodou ředitelná barva. Pozor nikdy neředit v té pixle. Vždy jen to co spotřebuješ! A když jsem udělal k podkroví budník nad schody, veškeré plechování z nového plechu tím 2x natřel. Je to min 15 a více let. Když jsem měl ten štětec v ruce, vzal jsem i okap vedle u baráku. Půlku jsem dráťákem ručně vyšuroval. Druhou půlku jsem nechal uplně tak. I s pavučinama, ochlupacenou původní asi 50 letou zbytkovou syntetikou a rzí. Natřel vše Eternalem. Teď když koukám to plechovani by chtělo přetřít. Je jen místy vyšusované. A ten okap by chtěl vzit taky. Sem tam leze ten původní rez ven. Je uplně jedno, jestli je to očištěné, nebo ne, všude je to stejné.
Když byli kluci malí, chtěli přišroubovat koš na košikovou, aby si mohli házet. U babičky před verandou je tyč akorát na koš. Vzal jsem koš a říkam si, natřu tu trubku, aby to vypadalo. Vzal jsem Eternal a natřel tu orezlou trubku. No po letech trubka jak včera natřená a koš je rezavej jak liška. Ta trubka je nastojato, ve stínu a z části podle směru deště na ní neprší.
Ale k té barvě, tatík kdysi přivezl takovou tu uzkou vysokou 25l plechovku se základní barvou. Máčely se do ní nápravy na avie. Tenkrát mu skladnik jednu plechovku vyšpatnil asi za lahev rumu. Ta střecha je na kůlně která stojí 50 let. Je tam v betonu ,,73". A myslím, že tatík ji z jara v 74 natřel tou barvou 3x. Ta střecha je jak nová, jak by ji letos natřel furt stejná. Toliko o starých barvach.

mastnacek
Příspěvky: 7103
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

#22 Nový příspěvek od mastnacek »

Eternalem jsem natiral strechu nad garazej, okapy na stastku, strisku nad drevnikem, pulku strechy na mym baraku ( druhou pribuznej ukrajinec ). neco se delalo pred vic jak 20ti , neco cca pred 16-17. Na eternal si nemuzu stezovat. Pouzit na to neco redidlama reditelnyho moc nechci, mohlo by to rozjebat zbytky eternalu. Brouseni bude hodne, hlavne tam, kde ma strecha pidi sklon, tam se voda, rosa drzi nejdyl a barva na jizni strane dostava na prdel i kvuli roztaznosti plechu. Proto chci hodne svetlej odstin tentokrat. Ted byl mahagon.

Sadra17
Příspěvky: 6129
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

#23 Nový příspěvek od Sadra17 »

ota píše: čtv říj 12, 2023 9:38 am A ten okap by chtěl vzit taky. Sem tam leze ten původní rez ven. Je uplně jedno, jestli je to očištěné, nebo ne, všude je to stejné.
proto říkám ten odrezovač, on "zakonzervuje" korozi 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20859
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

#24 Nový příspěvek od ota »

Na tohle nepoužívam odrezovač, ale inhybitor koroze je ofiko tušim název. Střikal jsem šasy na 3,5 t vlečku a pak korbu. Nejdřiv jsem to vzal tím. Musel bych se podívat, jak se to přesně jmenuje. Je to litrovka plechovka a stačila na celé sasy a korbu odspoda. Je to tekutina co se nalepí na plochu a reaguje s korozí a zbytkama barev. Vytvoří to nosnou vrstvu pro lepsí přilnavost. Vyhoda je, že večer jsme to střikli a rano jsem to napigloval samozakladovacím polyuretanem 2x hned za sebou. Zatim drží jako štolverk.
Nejdřív jsem si řikal, ze to rozebereme a dame opískovat. Pak že to poběhám ježatým kolečkem a dodělam tim jehlovym pneuoklepavačem. Nakonec 2x silnou tlakovou wapkou u syna v praci, že odlitalo co nedrželo. Nechali jsme týden stát vzadu v černé dilně a pak to napiglovali tim inhybitorem a barvou. Tak jak to bylo.
Další tyhle konstrukce ramy, vlečky, káry projdou postupně tímhle postupem asi všechny.

Sadra17
Příspěvky: 6129
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

#25 Nový příspěvek od Sadra17 »

íká se tom různě, funkce stejná :-/ zreaguje to s korozí (fialová barva) a tu to zakonzervuje 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20859
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

#26 Nový příspěvek od ota »

Tohle nezfialovělo vůbec. Akorát to zmatnělo, jako by to polil lepidlem. Ale druhý den to nebylo lepkavé. Zkusím najit tu plechovku, bo jsem si ji nechal, abych věděl co jsem to použil. Akorát nevím přesně, kam jsem ji pohodil v dílně. :D Ptal jsem se na to v barvach kde vcelku umějí poradit a chtěl jsem něco na rez. Pán mi ukázal asi 2 deci plechovičku za 500 Kč. No a já že toho potřebuju víc. A on že odrezovač ne, ale tadyhle mám a podal mi tu litrovku asi za 420 Kč. Měl i 5l. Ale já to vzal spíš na zkoušku. A příště vezmu ten 5litr.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14716
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Kvalitní barvy na rezatou konstrukci?

#27 Nový příspěvek od DanculSK »

volakedy som mal z byvalej roboty taký hnedý ako coca-cola
vonalo to po mandlach
nazov si nepamätám... bolo to v bandaske
ale bol to luxus....
zliezla hrdza ako lusk....
a povrch ostal taký zvlaštny,,,,
akoby sklenny :zapomel:
a musel sa neutralizovať destilovanou vodou
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“