Chata v lese

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jemen
Příspěvky: 487
Registrován: ned pro 01, 2013 1:49 pm
Bydliště: Vidče

Chata v lese

#1 Nový příspěvek od Jemen »

Nazdar všem na foru, mám maly dotaz, jetli někdo z Vás neřešil obdobný problém. Mám kousek lesa, žádná sláva to není, ale na dřevo domů a nejakou tu víkendovou práci k odreagování to stačí. A teď k tomu co mě trápí. Jelikož jsme národ bonzáku a u nás v dědině to platí dvojnásob řeším jak bych si mohl v lese legálně postavit malinkou chatku - vesměs na pilu řetězy kalač sekyru náhradní oblečení atd. a popřípadě místo kde bych mohl složit hlavu když se mi po práci nebude chtít domů. Jelikož les nespadá do uzémního plánu obce a jedná se o její nezastavěnou část asi zde neuspěji se stavbou na tzv. ohlášku. Je potřeba vše projednávat se stavebním úřadem ? Nebo i na tohle existují vyjímky ? Z článků stavebních úřadů nechápu hlavu ani patu. Díky moc za případné rady a tipy. :friends:

traktoristaPB
Příspěvky: 302
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:08 pm
Bydliště: PB

Re: Chata v lese

#2 Nový příspěvek od traktoristaPB »

Tak jedine a legálne a všestranne požiteľne
http://www.mini-caravans.com/cz/bazar/a ... slovensku/
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) traktoristaPB dne sob led 23, 2021 1:55 pm, celkem upraveno 1 x.

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Chata v lese

#3 Nový příspěvek od Fizz »

To me taky zajímá, jediný rozumný k čemu jsem došel byla maringotka nebo obdobný počin.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Sadra17
Příspěvky: 6114
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Chata v lese

#4 Nový příspěvek od Sadra17 »

Malý lodní kontejner 8)
malej traktorista v malým traktoru

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Chata v lese

#5 Nový příspěvek od Fizz »

Nemá kola, je to výrobek plnící funkci stavby a mel by podléhat stejnému řízení jako stavba obdobného rozměru a využití.

Ale neznám lesní zákon, treba je tam nějaka výjimka nebo úleva pro účelovou stavbu.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
tucnakk
Příspěvky: 436
Registrován: stř črc 04, 2007 4:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Chata v lese

#6 Nový příspěvek od tucnakk »

Jen mě napadlo co to prezentovat ne jako chatu v lese,ale jako krmelec pro zvěř.
To mě připadá jako schůdnější pro případné povolení.
tady několik krmelců co vypadal jako chata,ale skladujiou tam seno pro zvěř stojí.
Ty bys tam skladoval sám sebe 8)

fikejz
Příspěvky: 6108
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Chata v lese

#7 Nový příspěvek od fikejz »

Asi takhle - to co je u jednoho stavebního úřadu v pohodě a bez problémů, je u druhého horor. Doporučuji, poptat se jak to chodí na tom konkrétním pod který pozemek spadá možná je to zrovna ten vstřícný (ono taky záleží jak s dotyčným úředníkem jednat). Maringotka je řešením i když i její "stabilní" trvalé umístění se některé agilnější úřady snaží vykládat jako stavbu... Krmelec se seníkem by byl asi nejjednodušší, ale samozřejmě nesmí to být očividně něco jiného!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13118
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Chata v lese

#8 Nový příspěvek od Čárls »

V první řadě zjistit zda na les pozemek není stavební uzávěra a zda není chráněná oblast či není do budoucna jiné plány třeba dálnice Nesmějte se i tohle je u nás možné
Pak už jen záleží na stavebním uřadu jak hodně tam sou pitomí uředníci skusil bych stavební ohlášení s náčrtkema umístěním učelem stavby ( malá rekreační chata na přespání )
Pak uvidíš co bude a co vlastně chtějí Osamělé chaty sou dost ve velkém zájmu nekalých živlů a bezdomovců obzvlášť v zimě
Příklad kdysi někdo dávno postavil srub ve starém lomu mládež si tam za socíku dělal mejdany teď přes zimu aby jsi se vyhýbal obloukem při vycházce obsazeno bezdomovci :(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Chata v lese

#9 Nový příspěvek od staník »

To s těmi živly mně napadlo prvně :vztek: Dneska to rozmlátí i když je očividně prázdná bouda. Pokud tam něco bude tak to seberou i když to za chvíli zahodí.
Zkusil bych přístřešek na nářadí a na schování se před případnou nepohodou.
Normálně to na úřadě řekni(pokud tam půjdeš) , nejsou tak blbí a domyslí si to. Nechceš tam zděnou luxusní chatu , jen klasickou boudu. Krmelec bys měl probrat s hospodářem místního MS.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

z4011be
Příspěvky: 2024
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Chata v lese

#10 Nový příspěvek od z4011be »

Pokud je to lesni pozemek, dle ÚP nezastavitelný, tak tam dle mě legálně nic nepostavíš. I ten seníkokrmelec bude přípustný pouze bez základů, aby nebyl stavbou.

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Chata v lese

#11 Nový příspěvek od mufik »

Včelín, s tím by neměl být problém, v okolí několik takových "včelínů" je.Bez základů.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
tucnakk
Příspěvky: 436
Registrován: stř črc 04, 2007 4:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Chata v lese

#12 Nový příspěvek od tucnakk »

Nejhorší bude asi ten vandalismus podle majitelů tech chatokrmelců je lepší to nezamykat pak jsou škody menší.
Rušno tam je prý v létě v pondělí a ve středu přes poledne kdy maj ůředníci přestávku :smich:

Uživatelský avatar
Jemen
Příspěvky: 487
Registrován: ned pro 01, 2013 1:49 pm
Bydliště: Vidče

Re: Chata v lese

#13 Nový příspěvek od Jemen »

S tou maringotkou nebo karavanem sem si v hlavě taky pohraval jenže někde jsem e dočetl že aby nebyl určen jako stavba musí být provozuschpný a mít možnost kdykoliv opustit místo. Z toho pro mě vyplývá že nemůžu koupit nejaky karavan za pár šupu dat ho do depozitu a odstavit do lesa ale ze sním budu muset myslím co 4 roky na stk coz se mi taky nechce ... ale kdo vi třeba se v tomhle mýlím ... Ohledne chatokrmelce to je zajímavý nápad nad tím jsem vůbec nepremýšlel a asi něco o tom zjístím. ještě mě napadlo to udělat ve stylu posedu - je tam docela sráz tak udelat to kusek od neho treba jen metr nad zemí ... ale nevím jak je to ohledne tohodle mam znameho myslivce skusim se poptat oni to podle mě stejne nehlási... ale třeba se pletu .

Uživatelský avatar
Jemen
Příspěvky: 487
Registrován: ned pro 01, 2013 1:49 pm
Bydliště: Vidče

Re: Chata v lese

#14 Nový příspěvek od Jemen »

a stím vandalismem máte pravdu měl jsem tam kdysi posezení a kompletně mi ho někdo rozbil... ale myslím že dnešní mládež má jinčí starosti na počítačích a telefonech než zvednout zadek a jít 2 kiláky pěšky do lesa , ale možné je vše...

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Chata v lese

#15 Nový příspěvek od Joe66 »

Odhlaseny karavan alebo mobilny dom a na to nepotrebujes stavebne povolenie ak nie je pripojeny na inzinierske siete a nie je na pevno spojeny s betonovymi zakladami. Aspon takto sa to da riesit u nas v slovenskom bananistane :)

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“