betonová deska

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Shaolin
Příspěvky: 92
Registrován: úte kvě 08, 2018 8:21 pm
Bydliště: Poprad

Re: betonová deska

#46 Nový příspěvek od Shaolin »

jenicek píše:a zase sme u kvality domácích betonů: "nevadí mu špinavší štrk" :D
Na kolik Tě prosím Tě Shaoline vyjde 1m3 betonu, když tam dáváš cement 1:3-1:2 .......

Toto píšem o výrobe betónu na doma - tu trochu, tam trochu niečo zabetónovať... Napr. dekel na šachtu, odvodňovací kanálik, nejaká špeci betónová pätka pod pergolu, kameňom murovaná studňa atď...
Je to v malom, požiadavka na trvácnosť vysoká, objem maličký. Tu o cenu ani nejde či ušetrím. Ale kto si chce doma miešať, tak vpohode v tomto pomere aj vo velkom objeme.

A ten pomer čo som písal je OBJEMOVÝ !!!

Inak robil som plotový múrik do debnenia, 30cm vysoký od zeme. Na druhý deň som to odšaloval a povrch zboku vystriekal Wapkou - ostal mi povrch vymývanej dlažby - takže celkom zaujímavé. Vrchnu hranu som prebrúsil diamantovým kotúčom do flexy a je to pekné. Po troch týždňoch som to natrel vodu odpudzujúcou emulziou na betón. - to len tak ak by sa chcel niekto bavkať :)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: betonová deska

#47 Nový příspěvek od Atlan »

A ta vode odpudzujuca emuliza ma aku trvacnost? Potreboval by som niecim nattiet vrch betonoveho plotu, je tam rovna striezka z betonu tak ze tamm iestami stoji voda, chcelo by to osetrit.

Jasne ze ak treba robit plochu, alebo objem tak je lepsi beton z betonarne, na stlpiky asi tazko stihnut a aj zbytocne.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: betonová deska

#48 Nový příspěvek od ITS »

Doufám, že tento postup výroby vymývaného betonu nebudete napodobovat !!!! :nene:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: betonová deska

#49 Nový příspěvek od oco13 »

A máš nejaký lepší?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: betonová deska

#50 Nový příspěvek od Atlan »

Preco?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: betonová deska

#51 Nový příspěvek od jenicek »

Počkej, objemový poměr? To jako že na 1m3 písku dáš 0,5m3 cementu při poměru 1:2? Takže když písek váží cca 1,5t/m3 a cement 3t/m3 tak dáváš hmotnostně stejně písku jako cementu tj. na tunu písku je tuna cementu?
Jinak mě zajímá vzhled tý zídky, nemáš fotku, to by mohlo vypadat celkem hezky při použití hrubýho říčního písku. U nás pod barákem teče Jizera a struktura kameniva je fakt hezká, od žuly, přes křemen, dolomit až po oblázky ze skla, asfaltu, cihel a porézní škváry co tam za ty roky spláchlo :typek: Mám tím obsypaný plastový sudy do pozinkovanýho pletiva a nevypadá to vůbec špatně.

Uživatelský avatar
Shaolin
Příspěvky: 92
Registrován: úte kvě 08, 2018 8:21 pm
Bydliště: Poprad

Re: betonová deska

#52 Nový příspěvek od Shaolin »

Atlan píše:A ta vode odpudzujuca emuliza ma aku trvacnost? Potreboval by som......
Na ten plotový múrik som použil Sikagard 907w, hoci je dosť drahý. Použil som ho aj na našlapnú plochu samodomo vyrábaných bet.dlaždíc v záhrade. Je UV odolný, odoláva posypovým soliam a zlepšuje odolnosť voči mrazom, uľahčuje čistenie atď....
Existuje aj lacnejšia verzia na múry Sikagard 703w, alebo 740w. 703w som použil na povrch očistených starých tehál na múriku elektroskrine.

Jeniček ... obsah cementu na 1m3 kvalitnej betónovej zmesi je okolo 300Kg. Objemovú hmotnosť cementu mi google ukazuje 1200kg/m3.
Ten pomer 1:2 je ozaj na výrazne pieščitý materiál - hlavne na piesok 0-4 bez väčších štrkových kameňov, tam ten cement musí obaliť každé to maličké zrnko . Predstav si kameň 32mm v priemere a jeho plochu povrchu... a teraz kolko malých kamienkov do 4mm potrebuješ na taký istý objem toho velkého kameňa? možno aj 100 -a ich súčtová plocha bude? ovela väčšia...
Preto sa aj do základov dávajú veľké kamene(u nás žulové) - to isté množstvo cementu a množstvo betónu narastá, kvalita neklesá ...
Skúsim ten múrik odfotiť - je to zaujímavé .... a hlavne keď máš farebné kamienky, moje v betóne neboli velké - tak do 16mm priemeru. A ešte jeden detail. Wapka je z tých väčších z Lidlu s rotačnou tryskou - to len pre predstavu o výkone vymývacieho tlaku.

PS: netvrdím že sa to podobá profi vymývanej dlažbe, trochu sa tomu vzhľad približuje, no mne hlavne išlo o to že by neostal povrch surového oddebneného hladkého betónu.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: betonová deska

#53 Nový příspěvek od jenicek »

asi máte na Slovensku jinej Gůgl, Čína má taky jinej (osobně vloni ověřeno) :D
https://www.google.com/search?client=fi ... ost+cement
Hoď pytel cementu do vody a uvidíš jak rychle půjde ke dnu, při 1200kg/m3 by skoro plaval :friends:
Už od voka když neseš pytel cementu, tak Ti musí bejt jasný, že je těžší než písek a to samý platí i na lopatě. K tomu nepotřebuju ani váhu. ;-)
Takže pokud dáváš na 1 kubík betonu 300kg cementu, tak je to objemově tak 1:10, hmotnostně tak 1:5.
Ale sem jen blbej elektrikář a třeba se mejlim :typek:

PS: Taky jsem zamlada pár desítek kubíků ručně namíchal po stavbách a proto jsem došel k závěru, že v mejch podmínkách už to ručně dělat nebudu. Tím nikoho neodrazuju ani nehanim.
Mám několik známejch co nemaj třeba auto, a taky v pohodě fungujou. Někdo by bez auta chcíp... Prostě ať si to každej dělá jak chce a podle toho, co mu vyhovuje :friends:

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: betonová deska

#54 Nový příspěvek od bourač »

čau jenicku - inspirace

Když sem budoval před lety tenhle vejminek z kterýho píšu, nasrali mě dva lidi
sychrovák protože se zavázal že vyrobí kulatý okna - nevyrobil ani za 3/4 roku, musel sem sám.
a druhej byl nedaleký umělecký sklář. Měl nařezat kostičky z barevných skel ladících k obkládačkám v koupelně. Bylo třeba něčím obložit klenby nad oknem a také výklenek který je u vany. Výklenek má zadní stěnu zrcadlo. Obkládačky jsem nechal výběr na bytné, u skláře jsme vybrali sklo barevně a odstínem ladící k těm obkládačkám. Měl to nařezat a kostičky prohnat pecí aby se odstranily ostré hrany. Vysral se na to. Koupelna již byla hotová zbývalo obložit ty klenby.
Mám doma haldy oblázků z celého světa (no, z evropy) vlastnoručně nazbírané.
Tak sem klenby natáh lepidlem a nasázel do něj ty kamínky. Dle foto nic moc ale v reálu je to super, nejlepší kus v celém baráku.
Drží to tam spoustu let. Nic nepadá atd.
Obrázek

Potloukal sem se dnes kolem Chebu, Aš, Fr. Lázně. na druhé fotce je vjezd do garáže u nějakého domku.
Pán dal na zem pororošty s oky cca 40 - 50mm a vysypal to oblázky. Zajímavé řešení.
Obrázek

pokud jde o beton, nelze používat písek nebo kámen frakci od 0,- , ta nula obsahuje jíl a různý sračky který jsou vynikající do malty ale beton vždy znehodnotí i když ho mícháš půl dne a dáš 2díly cementu a jeden díl písku :obchod:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1397
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: betonová deska

#55 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, škoda, že jsi se nezastavil, mohli jsme si potřást hovězinou a prohodit chytrou řeč, zrovna ty jsi byl jeden, kterého jsem letos plánoval navštívit při toulkách republikou, bohužel z toulek sešlo .

Viděl jsem několik pásovek a na nějakých i dělal, ale žádná neměla pod sebou beton, jen pod jednu pojízdnou dával chlapík docela silnou folii, aby zákazníkům neudělal bordel .

Uživatelský avatar
Shaolin
Příspěvky: 92
Registrován: úte kvě 08, 2018 8:21 pm
Bydliště: Poprad

Re: betonová deska

#56 Nový příspěvek od Shaolin »

jenicek píše:asi máte na Slovensku jinej Gůgl, Čína má taky jinej (osobně vloni ověřeno) :D
https://www.google.com/search?client=fi ... ost+cement
Hoď pytel cementu do vody a uvidíš jak rychle půjde ke dnu, při 1200kg/m3 by skoro plaval .... :friends:

Hneď prvý odkaz z tvojho linku je ...volne sypaný cement 1200kg a uľahnutý 1500kg/m3
Asi vam ten Babiš miesto dvojnasobnych platov zdvojnasobil vahu cementu..... :) Len pre zaujimavosť - pri tvojej teórii by si mal dostať 25kg vrece cementu do 8,3 litroveho vedra !!!, tak to skús :)

No každopadne som tu len predniesol skusenosti s vyrobou betonu v domacich podmienkach, každy nech si zvolí čo chce, aj 1:10 keď sa mu to páči.
Ten štrk do betónu by mal mať frakciu ktora zodpoveda normovej krivke zrnitosti stanovenej pre betón, aj preto betón z betonarky je lepší, lebo tam sa štrk do betónu mieša z viacerych frakcii.

Ak už chcete doma miešať a mať istotu, kúpte si suchy vrecovaný betón napr od Cemixu.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: betonová deska

#57 Nový příspěvek od jenicek »

S tim Gůglem to je divný, já mam z odkazu hned v úvodu toto:

Měrná hmotnost
Největší měrnou hmotnost mají čisté portlandské cementy (ρ=3050 až 3150 kg . m-3 , pro výpočty ρ=3100 kg . m-3) u směsných cementů měrná hmotnost klesá (struskoportlandský cement asi ρ=3000 kg . m-3).

A ano, když tak koukám na ten pytel cementu a kýbl, tak se to tam vejde...
EDIT: Donutils mě přeměřit si pytel :D
25kg pytel cementu měří cca 20x40x10cm takže překvapivě ten Tvůj výpočet sedí celkem přesně, protože to je 8l

Když užs načal toho Babiše přivandrovalýho od Vás, tak ten evidentně taky pracuje jen se svou verzí čísel.

Hele, v podstatě mi to je fuk, jak a co si kdo míchá. Já jen že sem technik a když vidim blbost, tak mi to nedá a upozornim na ni, aby to někdo tupě neopakoval. Už jsem se tohle naučil i v práci. Řeknu poprvé, podruhé důrazněji a potřetí když na tom nadřízenej trvá, tak to odkejvu. Takže tohle byl můj úplně poslední pokus Tě vyvést z omylu. Pokud si z toho nic nevezmeš, tak pak ANO, váha cementu je 1300kg. Howgh :friends:

Uživatelský avatar
Shaolin
Příspěvky: 92
Registrován: úte kvě 08, 2018 8:21 pm
Bydliště: Poprad

Re: betonová deska

#58 Nový příspěvek od Shaolin »

Tak to vám vláda aj ten cement šidí ... :) u nás má 25kg vrecko rozmer 30x45x15... a tak je v tom jasno. V čechách zdvojnásobili mernu hmotnosť cementu aby za rovnaku cenu predávali polovičné množstvo... :)

Takto to vyzerá keď elektrikari presviedčaju stavbárov o svojej pravde o cemente...

pql
Příspěvky: 467
Registrován: pon črc 09, 2007 4:09 pm
Bydliště: u Sobotky

Re: betonová deska

#59 Nový příspěvek od pql »

Já jsem tedy postižen vzděláním pouze humanitním, tedy ničemu nerozumím ale umím dobře číst, i v technických listech. Tady například

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... nrs07OXb0Z

celkem srozumitelně píšou, že hustota portlandského cementu je 3110 kg/m3


Jestli tedy stavbáři na Slovensku na technické listy nevěří, pak je nutno naopak věřit v boha.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: betonová deska

#60 Nový příspěvek od oco13 »

Chlapci a zamysleli ste sa nad tým, že "portlandský" cement môže byť v každej krajine niečo celkom iné. :vysmech: Dokonca mám obavu aby sa to nelíšilo už okres od okresu. :-/

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“