Plochá střecha

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Plochá střecha

#1 Nový příspěvek od pinkygsx »

Mám v plánu na baráklu nahradit stávající plechivou ROVNOU střechu (klasický pozink plech) za takové to jak se ted dává. To PVC. Nevím název.
Má s tím někdo nějakou zkušenost. Co to stojí?
Pod tím plechem jsou prkna. chtěl bych je nahradit asi OSB deskama. je tanm potřeba nějaký parozábraa nebo něco?
je to obytná část baráku.

Díky

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: nová kritina na plochou střechu

#2 Nový příspěvek od ITS »

Pokud stará prkna nejsou shnilá, pak se nechají a může se dát vrstva polystyrenu a na ni to PVC. Kotví se to teleskopickými "hmoždinkami" s vruty do těch desek. Je to super a podle tvrdosti polyšu se na tom dá i tančit. Cenu dělá hlavně ten polyš. Hromosvod se kotví pásky přes ty plastobetonové kostky.

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: nová kritina na plochou střechu

#3 Nový příspěvek od amatér »

Sanace rovných střech děláme skoro dvacet rokú. Rozhodující je stav střechy a hlavně záklopu pod tím plechem. Musí se udělat sonda. Má ta střecha atiku? jak je to vyspádované, do žlabu, nebo jsou svody vnitřkem? Je tam nějaký stožár, komín, ventilační šachty, světlík, žebřík apod? Nesmí se zapomenout na správnou skladbu a jak jsi psal, pokud se bude zateplovat, jakože se to dělá skoro vždy, tak na parozábranu nezapomenout. Kdyby Tě něco zajímalo kolem toho, je potřeba popsat současný stav, podle toho se zvolí způsob řešení a taky se dá zjistit i cena takové opravy. Není to nic levného, na cenu má vliv spousta věcí. Často jsou tyto práce spojeny se zateplením celého domu, nese to s sebou i zateolení a navýšení atiky, pokud je nízká. Hlavně to je potřeba pořádně popsat, potom si nechat navrhnout řešení a nabídku ceny. O dodavateli si taky musíš zjistit reference, pokud jej neznáš osobně, buď opatrný s nějakými zálohami, rodinný domek by měl slušný izolatér i se zateplením udělat tak za deset dnů a v ceně max. 1600kč/m2 bez 15% DPH se zateplením 0,2 m polystyrenu EPS 100 nebo EPS 150. Polyuretan je mnohem dražší.

andre.marek
Příspěvky: 658
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Plochá střecha

#4 Nový příspěvek od andre.marek »

to amatér: Když už je to tady, tak se s dovolením přidám s dotazem.
Mám takovou tu klasiku, verandu 2,5x5 m přilepenou k domu, samozřejmě špatně izolovanou. Nyní po komplet rekonstrukci vnitřku.
Rovná střecha, plech, bez atiky, svedena do okapu, kolem je zábradlí, nyní kotvené do stropu. Bohužel je to zároveň pochozí "balkon" - není zcela nutno zachovat, ale bylo by s výhodou, slouží jako vstup na hlavní střechu, je potřeba tam opřít žebřík.
Co zvolit jako krytinu?
Skladbu nevím jistě, určitě hurdisky, dále nevím. Na stropu je parozábrana - dělal jsem sám, měla by být dobře funkční, pod tímto 6 cm vaty.
Určitě chci přidat izolaci na střeše, EPS 150, mám desky 10 cm - zbytek z podlah, asi bych dal 2 vrstvy, na prahu balkonových dveří je rezerva tak hraniční /záleží co bude pod tím plechem a kolik toho půjde dolů/.
Díky za nápady... :)

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Plochá střecha

#5 Nový příspěvek od ITS »

To je jasné. Totéž jako výše, jen na polystyrénu budou OSB desky.
Jediný problém je zábradlí. Tama to vždy poteče.

Jsou i speciál folie pochozí s dezénem https://www.svarovani-folii.com/fotogal ... m-jyr6lb74

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Plochá střecha

#6 Nový příspěvek od other-side »

jakožto hydroizolaci (a ne vždy je to správné řešení) doporučuju Firestone EPDM kaučuk folii, je na to i obyč lepidlo v tubě, jinak se to lepí aktivátorem jako duše

je to syntetickej kaučuk a je rozhodně lepší než fatrafol

akorát to samo o sobě není moc pochozí, pač v létě na slunci na tom jde smažit a samotný na nějaký střeše je asi dobrý to přilepit, či něčím zatížit (kačírek, dlaždice) aby to za větru neplandalo

220kč/m2

viděl jsem v praxi aj ty fatrafoly, po letech a to je hnus, jako lino, barva pryč, křehkost, tvrdost

kaučuk je skoro na věky

otázky zvládnu, jsem tohoto propagátor

andre.marek
Příspěvky: 658
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Plochá střecha

#7 Nový příspěvek od andre.marek »

Musím zaklepat, zatím neteče. Při rekonstrukci bych ho ale určitě předělal na kotvené z čela, i když mám trochu strach do té věkovité betonové desky vrtat, má dost velký přesah.

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Plochá střecha

#8 Nový příspěvek od amatér »

EPDM kaučuky jsou určeny především pro izolace nádrží a jezírek. Na střeše je s nimi potíž v tom, že se pouze lepí a není pro ně dostupný systém poplastovaných plechů jako je Viplanyl pro PVC a ani tvarovky pro opracování detailů. S názorem na fatrafol souhlasím, má velmi kolísavou úroveň, ale existuje celá řada jiných. Je potřeba brát folie z Německa, nebo Švýcarska, rozhodně ne z prázdninových oblastí, jako je Itálie, nebo Španělsko. PVC se dá svařovat skoro za každých podmínek, u EPDM je problém s lepením a pokud je chodíme opravovat, tak jsou povolené spoje. Pochozí materiály existují, děláme s nimi běžně, docela dost vydrží, snesou běžný plastový nebo dřevěný nábytek. Dají se dotěsnit i trubky zábradlí prostupující plochou, jsou na to prefabrikované tvarovky. PVC folie bych doporučil Sikaplan 15G, nebo Alkorplan 35176/1,5, nebo Bauder Thermofol U15, nebo Monarplan 1,5mm .
Z Kaučuku rozhodně nejdou udělat detaily jako na fotkách:
http://www.izolacevysocina.cz/fotogaler ... ce-balkonu
http://www.izolacevysocina.cz/fotogaler ... azne-folie
http://www.izolacevysocina.cz/fotogaler ... -strechy-1

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2158
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Plochá střecha

#9 Nový příspěvek od Deane7 »

Ja by som sa spýtal, mám plechovú strechu a atiku som si robil sám, v jednom rohu mi zostal taký nedorobený spoj. Potreboval by som to niečím prekryť, prelepiť. Pri klasike Bramak som videl že to prelepovali vakaflexom. No u mňa je to plech, a nepotrebujem toho kus, je to len jeden roh. Čo by sa tam hodilo?
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Plochá střecha

#10 Nový příspěvek od ITS »

Pěkně to dodělej z toho plechu. Lepit cokoliv na plech je vhodné jen pokud to děláš na kšeft, protože dobu do fakturace a záruku 2 roky to vydrží.

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Plochá střecha

#11 Nový příspěvek od Sadra17 »

potřebuju vyměnit plech na střeše, chci dát klasický starý hliníkový trapéz bohužel nemám šrouby myslíte že by se dali použít obyč vruty ? případně s podložkou ? plech bych tak jako tak do budoucna natřel nějakým gumoasfaltem :-/ rád bych dal správný šrouby navrch vlny ale prostě je ted nekoupim :nene:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Plochá střecha

#12 Nový příspěvek od ota »

Člověče, já jsem dělal plechovej trapez na kůlnu. Malá vlna. Povídal kámoš pokrejvač, že se to šroubuje na dno vlny. Koupějí se na to šrouby. No nějak jsem to neřešil a koupil nerez vruty, jako že mě přečkají. A pod ty vruty mi chlápek ve spojováku nabídl takové plastové podložky s víčkem, prej to je na vlnitej eternit. Pokryl jsem střechu tím a paráda. A pak to přišlo. Asi po 7 nebo 10 letech z jara koukám, co se to válí po zemi. No a to byly ty plastoví víčka. Vzal jsem to do ruky a rosypalo se to jako kdyby to bylo z perníku. Vlezl jsem na střechu a ty podložky se sypaly tyky. Další jaro jdu do kůlny a tam loužičky. No kurva propouštějí ty podložky. Kouknu a někde uplně chybí. Postupně polovina jich je k prdu. No ptal jsem se toho pokrývače, co s tím. No a on že troubo, já jsem ti ty šrouby z podložkou mohl nakoupit tenkrát. A já že je to asi jedno. A on povídal, že ne. Je to šroub, navrchu má kužílek. Podložka je taková čočkovitá a od spodu má pryžové těsnění. A díra je proti tomu kužílku těsná skrz tu pryž taky. Takže dotáhneš šroub a utěsní to i tu díru v podložce i pod podložkou. Aha, takže musím v létě všechny šrouby vyměnit. No chtěl jsem to mít hned a rychle a dobře. Takže to musím všechno předělat aby to bylo opravdu správně. Teď z jara když je sníh tak tam podle šroubů kape. :( Byla to škoda práce, stejně to musím předělat.
Jestli to jde, počkej až to tady přejde a kup si k tomu šrouby co tam mají být. Ušetříš si práci. 8)

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Plochá střecha

#13 Nový příspěvek od Sadra17 »

no právě že já to budu muset natřít tak doufám že ten gumoasfalt to zatěsní je to už jednou použitej plech tenhle typ https://www.sbazar.cz/jiri.olivik/detai ... hy-pouzite
malej traktorista v malým traktoru

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Plochá střecha

#14 Nový příspěvek od Joe66 »

Ked je naplochej streche este dobry plech-falcovany tak staci prebrusit miesta kde chyta hrdzu potom oplachnut vodou-zmyje sa prach a necitoty a po vyschnuti natriet jeden den renolastom a na druhy den zopakovat a kto chce tak aj tretiu vrstvu a na 15rokov je svaty klud. A ked das hlinikovy trapez ktory je este poctivy -hrubka aspon 0,8mm tak ziaden nater na neho nepotrebujes len treba podlozky s epdm gumou a nerezove srubky ale stacia aj lepsie pozinkovane s hlavickou v tvare matky

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Plochá střecha

#15 Nový příspěvek od bourač »

Do vlny u trapézů a podobných se dnes už dávno nedává :tyty: šroub na vršek vlny, dává se dospod vlny Tex šroub - samovrtný s pryžovou podložkou která se za pár dnů zvulkanizuje a spoj dokonale utěsní. Šrouby stojí pár haléřů, samovrtný do dřevěných latí i do železných profilů. Nekorodujou.
Sadra17 - klidně ti jich hrst věnuju - když si pořešíš dopravu ale fakt stojí pár korun.

Joe66 - s hlavičkou ve tvare matky :smich: po česky: šestihraná hlava
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“