Viadrus U 22 Economy 25 kw

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mortein75
Příspěvky: 5
Registrován: stř bře 24, 2021 11:40 am
Bydliště: Zábřeh

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#286 Nový příspěvek od mortein75 »

ibanez5 píše: pát bře 26, 2021 6:47 am Zdravím kolego topiči :)
Jak je svět malý :) :) :)
Jak jsem Vám psal do mailu, když jsem posunul šikmý rošt na nejbližší výstupky na roštu směrem k popelníkovým dvířkám, tak mám šikminu skoro kolmo, ale v tomto uhlu u U68 mi popel ještě nepropadává k brance.Zvětšil se mi tak o dost nakládací prostor.A je víc žhavého na roštu, zvedl se i výkon. Nevím jak daleko má výstupky U22E, ale možná by to byla možnost...
Ale jak jsem psal já jsem pro U68 ;-)
...Palo...
Díky za reakci Palo..
Jako U68 je opravdu už na 1. pohled lépe zpracovaný kotel a ať výrobce nechal na 6. čl. stejnou keramiku jako na tvém 5. čl a rozšířil ji otěch cca 11 mm (1 článek) až od 7. čl. kotle, tak bych už 6.článek měl doma na paletě...
Ale pro mě je ta hloubka 255 mm komory prostě fakt málo, jelikož mám les a dřevo je hlavní palivo, tak někdy je potřeba do kotle dostat i nějaký sukatý patvar, nebo kořenový bal zbavený hlíny a vysušený na sluníčku, do kterého bez použití nějakého starého řetězu pily neřízneš... To i teď u 4.čl U26 a hloubce 300 mm vycházelo někdy tak tak .. :( . Jako ty asi topíš hlavně tím černým uhlím, takže ti ta menší hloubka tak nevadí.
Proto mi nic jiného asi nezbude, než prostě vzít 6. článek U22E a vychytat na něm to co stojí za jeho nižší cenou.. no nikdy bych nevěřil, že výměna U26 mi přinese tolik starostí..

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#287 Nový příspěvek od Šéďa »

mortein75 píše: pát bře 26, 2021 11:26 am Aha, tak to je zajímavé řešení.. určitě mě foto zajímá a taky případný rozměr cihly a odkud ji máte/máš ? :)
Řekl bych cihla běžných rozměrů, tady u nás byly 2 teplárny, tak se tu takových cihel povaluje dost. Nic nevypadává, ono to tady u dvířek téměř nehoří, odhořívá to od trysky ke dvířkám, takže vzadu u trysky je vždycky míň materiálu než vepředu u dvířek, takže to sklon cihly tlačí do kotle k trysce.
Rozměr 28 x 13 x 8 cm
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

mortein75
Příspěvky: 5
Registrován: stř bře 24, 2021 11:40 am
Bydliště: Zábřeh

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#288 Nový příspěvek od mortein75 »

Jj, díky moc že sis udělal čas a nafotil to. Takovou cihlu asi nebude úplně problém sehnat.

Kaštan
Příspěvky: 27
Registrován: úte bře 23, 2021 11:25 am
Bydliště: Jablunkov

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#289 Nový příspěvek od Kaštan »

Chlapi s tou cihlou a rukavicí to beru jako velkou nouzi nebo vtip? :vysmech:

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#290 Nový příspěvek od Šéďa »

Kaštan proč vtip?
Je to jednoduché a plně funkční řešení. Máš komplet celé topeniště volné pro naložení a spalování. Když topíš jen dřevem, tak při topení není třeba cihlu vůbec vyndavat. A když jí potřebuješ vyndat, tak můžeš i při roztopeném kotli, protože jí vytáhneš spodem, jen jí vyhrneš na lopatku. To s železnou šikminou v žádném případě nejde. Tak co je na tom vtipného?

Kaštan
Příspěvky: 27
Registrován: úte bře 23, 2021 11:25 am
Bydliště: Jablunkov

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#291 Nový příspěvek od Kaštan »

Šikminu jsem zkrátil a postavil do kotle a vůbec nemám potřebu ji vytahovat. Jestliže chci roštovat, tak skluzu jsem nechal nožky takže prostor zůstal. Luxusní řešení. Cihly jsou pro zedníky a ne pro topiče. :nene:

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#292 Nový příspěvek od ibanez5 »

Kaštane dám Ti za pravdu. Taky když jsem chtěl zvětšit plochu dole na roštu, tak jsem vytáhl šikmý rošt a dal jsem tam šikminu ze šamotu která mi zbyla po U28. Jenomže šikmina zakrývala celou branku a špatně se roštovalo. Tak jsem ten šamot vytáhl,a dal jsem šikmý rošt zpět, ale na nejblížší výstupky na roštu. Takže je šikmý rošt skoro kolmo... Ale podstatná výhoda je , že se dá přes nožky v roštu pohodlně roštovat... Takže za mě 8) :friends:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#293 Nový příspěvek od Šéďa »

Vy mudrlanti, vy jste si nepřečetli nebo přečetli a nepochopili na co se ptal kolega mostein 75.
A to cihla je, nikoliv šikmina, která byť je kolmo, stále zabírá místo v kotli a neřeší díru nad prvním článkem a chybějící branku.
A kaštane tvoje :"Cihly jsou pro zedníky a ne pro topiče. " asi taky moc nechápeš, protože co máš v kotli za keramiku, jsou to tvarované šamotové - keramické cihly na sucho naskládané.
Ta cihla co používám já je cihla z vyzdívky vysokottlakého kotle z teplárny.
Takže odsuzovat si to můžete, jak chcete, ale je to nejjednodušší funkční řešení. A jak už jsem psal, já si s tím kotlem hraju, baví mě to, proto už mám jiné horní dvířka, upravené dolní dvířka a 2 šikminy s rozdílnou délkou. Prostě kotel je nyní variabilní a topím přesně tak, jak potřebuji v závislosti na počasí.
Vy už si dlouhou šikminu do kotle nedáte, když jste si jí zkur... tím, že jste jí přeřízly. :D
mortein75 píše: pát bře 26, 2021 1:43 am
Jenže tady mi vadí a neumím si představit, jak bych pak řešil hlavně chybějící vnitřní bránku spodního roštu (vypadávání žhavého po otevření spodních dvířek) a ještu tu velkou mezeru za 1. článkem pod šikmým roštem, kde kdybych ho náhodou vyndal a topil bez něj, tak to žhavé bude propadávat do popelníku..

Kaštan
Příspěvky: 27
Registrován: úte bře 23, 2021 11:25 am
Bydliště: Jablunkov

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#294 Nový příspěvek od Kaštan »

Zkrácení šikmého roštu:
Obrázek
Před kotlem zbytek skluzu:
Obrázek
Původní velikost:
Obrázek
Naposledy upravil(a) Kaštan dne sob bře 27, 2021 3:36 pm, celkem upraveno 1 x.

Kaštan
Příspěvky: 27
Registrován: úte bře 23, 2021 11:25 am
Bydliště: Jablunkov

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#295 Nový příspěvek od Kaštan »

Ujišťuji, že po úpravě skluzu mi do popelníku nepadá žhavé a přikládáci komora, včetně spodního roštu je plně využitá. :wink:
Obrázek

Obrázek
Obrázek

Kaštan
Příspěvky: 27
Registrován: úte bře 23, 2021 11:25 am
Bydliště: Jablunkov

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#296 Nový příspěvek od Kaštan »

Šeďová cihla omezuje víření sekundárního vzduchu a jeho mísení s tvořícím se plynem v komoře, což má obrovský vliv na kvalitu hoření v komoře a následně nad tryskou obzvláště, když se nepoužívá funkce růžice na popelníku.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#297 Nový příspěvek od Šéďa »

OK už nemá cenu ti cokoliv vyvracet víření vzduchu ovlivňuje cihla? Taková hloupost. :smich:

Kaštan
Příspěvky: 27
Registrován: úte bře 23, 2021 11:25 am
Bydliště: Jablunkov

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#298 Nový příspěvek od Kaštan »

Šeďo, vážím si tvỷch příspěvků a hlavně tveho bytí, ale prosím odlož svoje ego, ta cihla, tam prostě nepatří.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#299 Nový příspěvek od RoKur »

Teda Šeďo, pokud je to Tvůj kotel co si nahoře dal foto, tak je teda hodně zasraný dehtem. Tohle mi teda plecháč neudělá. Také nemusím řešit nějaká dodělávátka.
Pokud se v kotli začne tvořit takto dehet tak buď je špatný topič, nebo kotel. A to ho máš pouze pár sezon. Ale jinak máš pravdu. V prdeli mám díru a s viadrusem zkušenost nemám.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#300 Nový příspěvek od ibanez5 »

Kaštane super řešení 8) 8) 8) 8) 8)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“