Viadrus U 22 Economy 25 kw

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
ibanez5
Příspěvky: 1593
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#376 Nový příspěvek od ibanez5 »

Předimenzovaný kotel udělá se spotřebou často velkou paseku... :ano:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

simako
Příspěvky: 146
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:40 pm

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#377 Nový příspěvek od simako »

Zdravím páni....
Mám tiež chvíľu namontovaný nový Viadrus U22 Economy 25KW. Chcem sa spýtať, používate všetci tú keramickú trisku vo vnútri? Ja som ju chvíľu zo začiatku používal, ale teraz som ju vyhodil, nakoľko do minulého kotla som mal nachystané dlhšie polená, ktoré mi nevlezú do Viadrusu. Tým, že som trisku vybral, vlezú mi do Viadrusu i polená dlhšie, bez toho, aby som ich skracoval. Samozrejme, do budúcnosti plánujem trisku do kotla vrátiť.
Podotýkam, že kúrim len drevom a zdá sa mi, že nieje rozdiel v spotrebe paliva a je omnoho lepší ťah v kotli bez tej trisky.
Skúšal to niekto z vás?
S pozdravom....

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#378 Nový příspěvek od Šéďa »

Jenom trysku nebo komplet keramiku jsi vyndal?
To nemáš deda šikminu, když tam dáváš dlouhý polena takto na delku?

petronom
Příspěvky: 14
Registrován: sob říj 31, 2020 8:03 pm
Bydliště: Frýdek Frýdek-Místek

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#379 Nový příspěvek od petronom »

Simaco, tuhle tvoji variantu určitě vyzkouším, ale až se tryska rozpadne. Momentálně je v cajku a kotel perfektně zatápí a má velmi, velmi nízkou spotřebu. Takže nedoporučuji experimentovat, protože bez trysky kotel určitě nebude zplyňovat.

simako
Příspěvky: 146
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:40 pm

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#380 Nový příspěvek od simako »

Zdravím......
Vyhodil som komplet celú keramickú trysku a aj šikminu a otvor pre tercialny prívod vzduchu som zakryl. Samozrejme je to len dočasný stav. Nové palivo už pripravujem na dĺžku vhodnú pre Viadrus. Tak isto som presvedčený, že tryska má svoje opodstatnenie a napomáha dokonalejšiemu spaľovaniu.
Ďakujem za reakcie.
S pozdravom.....

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#381 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj,
Jakou denní spotřebu dřeva máte ?

petronom
Příspěvky: 14
Registrován: sob říj 31, 2020 8:03 pm
Bydliště: Frýdek Frýdek-Místek

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#382 Nový příspěvek od petronom »

Spotřeba závisí podle venkovní teploty dnes máme venku -2°C a doma 23,5 °C přikládám každé 3,5 hodiny smrkové kulatiny do plna. Kotel 25kW dům dvougeneračního typu dvě patra.

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#383 Nový příspěvek od lapav »

Dobrý den,
S kotlem jste spokojený ?

simako
Příspěvky: 146
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:40 pm

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#384 Nový příspěvek od simako »

Zdravím......
Tiež už nejaký ten mesiac zabehávam Viadrus U2 Economy. Veľmi som sa bál, či som dobre kúpil. Strach už opadol, kúpil som dobre. Až sa čudujem výrobcovi, že takýto pec v ktorom sa dá kúriť "hocičím" a spĺňa piatu emisnú triedu, zruší výrobu. Pritom to bol asi jediný výrobca, ktorý používa liatinu.
S pozdravom...

petronom
Příspěvky: 14
Registrován: sob říj 31, 2020 8:03 pm
Bydliště: Frýdek Frýdek-Místek

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#385 Nový příspěvek od petronom »

Ono v dnešní době se ruší hodně věcí, které dobře fungují. Říkají tomu pokrok, modernizace, ale kde to vede vidíme sami,
vracíme se o 30 let zpátky díky politikům dnešní doby, kteří hrabou jen do vlastních kapes.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#386 Nový příspěvek od Šéďa »

Jedu už druhou zimu a maximální spokojenost, roztopím dřevem, naložím, cca za 30 minut podruhé naložím, za dalších 30 minut nandám uhelné brikety, stačí kýbl a 5 hodin se o to nestarám. A to topíme na 23 - 24 spotřeba za sezonu tak 10 kubíků dřeva a 25q briket.
V létě ještě vyměním bojler za kombinovaný s ohledem na cenu elektriky. Kotel jede na samotíž, 6/4" trubky vodorovný od kotle do baráku, stoupačky 1". čerpadlo sice mám, ale termostat je nastavený na 70°, jen kdyby se náhodou kotel víc rozjel. Kotelna s uhelnou je vedle baráku v přístavku, k první stoupačce to je 6 metrů, kotel je o 1m níž než je podlaha v domě, kde jsou radiátory.
Za mně ideální kotzel s ohledem na cenu pořizovací, kupoval jsem ho za necelých 30tisíc a i na cenu paliva, sezona mě vyjde na cca 20 tisíc.

mastnacek
Příspěvky: 7135
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#387 Nový příspěvek od mastnacek »

ten kotel uz nikdy nebude a nebude stat 30tis. kdo nekoupil pred koncem viadrusu tak smula.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#388 Nový příspěvek od Šéďa »

Kolega z práce ho taky má. Byl se na něj podívat, když jsem ho koupil a zapojil a prý paráda, že si ho koupí. Tak jsem se občas zeptal, už jsi ho koupil? Ještě ne, ještě má čas do roku 22. No a když ho na podzim začal shánět, tak mu padla brada, sehnal, koupil, ale za 80 tisíc. Ten samej co mám já, jen s tím rozdílem, že k tomu má už paket na 3druhy paliv, to jsou dolní dvířka s ružicí a izolace navíc na horní dvířka

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#389 Nový příspěvek od chobotek »

mastnacek píše: pon led 10, 2022 7:29 am ten kotel uz nikdy nebude a nebude stat 30tis. kdo nekoupil pred koncem viadrusu tak smula.
Na bazošu jsou nové. Smůla to bude až nebudou ani tam. Můžeš si stěžovat akorát na překupnictví po česku, stojí dvojnásobek posledních ceníkových hodnot.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Míšánek
Příspěvky: 882
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Viadrus U 22 Economy 25 kw

#390 Nový příspěvek od Míšánek »

Tak ony šly taky údajně docela brutálně nahoru ceny železa apod. takže i toto bych viděl jako důvod dělal velkého zdražení

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“