Alternativní zdroje energie

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 6941
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Alternativní zdroje energie

#3001 Nový příspěvek od fikejz »

Kdo se moc ptá moc se dozví. Takže pokud se chceš dozvědět, že to udělat nemůžeš, neoficiálním důvodem klidně může být že se úředník nechce zaobírat stížnostmi milovaného souseda, oficiálním bude cokoliv jiného, tak se ptej. Na tvém místě bych to prostě instaloval a fertig.!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Alternativní zdroje energie

#3002 Nový příspěvek od Dáva »


chobotek
Příspěvky: 11224
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Alternativní zdroje energie

#3003 Nový příspěvek od chobotek »

Jen 200kWh v tuně? A ještě pouze teplo. Zlatý, tedy stříbrný, sodík... ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Alternativní zdroje energie

#3004 Nový příspěvek od Dáva »

Jsi moc náročný :typek:

chobotek
Příspěvky: 11224
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Alternativní zdroje energie

#3005 Nový příspěvek od chobotek »

Nechci, aby co jsem napsal vyznělo jako výsměch. Že je energie uložená v chemické vazbě je správně, stejně jako je správně, že to je v principu „palivový článek”, tedy že je zásoba energie v samostatném zásobníku. Řešení je ve své jednoduchosti geniální a navíc šanci na brzké uvedení do praxe (pokud se nějaký chytrák nechytne jedné strany rovnice a nezačne tvrdit, že vzniká zlé CO2)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13892
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Alternativní zdroje energie

#3006 Nový příspěvek od Čárls »

Jen se zeptám hasil jsi někdy vápno ? jen pro zajímavost Já ano dodá to teplo co vyhasíš cca 1 vana cca 1 den než vychladne Pok máš vyhašený vapno a nesmí se spálit jinak je na nic
Je to jedno asi to maj líp vymyšlený jak hašení ve vaně či neckách To by se hodilo vyhašený vápno a ne vapený hydrát co prodávají je 100x lepší na klasickou stavbu i omítky To by stavebníci měli radost
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

chobotek
Příspěvky: 11224
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Alternativní zdroje energie

#3007 Nový příspěvek od chobotek »

Jiné než hašené a dobře odleželé vápno nepoužívám. Jenže tady stavebníci radost mít nebudou, protože vápno je zde použité jako energetický nosič v uzavřeném cyklu a ta reakce je řízená oběma směry. Je to práce Institutu for technickou termodynamiku a mají to evidentně líp vymyšlené než hašení v neckách. Nakonec se můžeš podívat sám, co už dokázali.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4457
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Alternativní zdroje energie

#3008 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

takovej termofor pod peřinou.to je něco...
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Ready
Příspěvky: 544
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Alternativní zdroje energie

#3009 Nový příspěvek od Ready »

200kwh v tuně,no,trošku se bojím pomyslet na ten objem,aby to pokrylo zimu rodinného domku.
Budu doufat,že aspoň maličko zůstane zdravý rozum zachován a bude možnost topit dřevem.Při dostatečné ploše a hlavně správném hospodaření jde o trvale udržitelný zdroj.....mít traktor na elektriku,letos už bych byl v této oblasti zcela neutrální.....řezání,štípání,vše FVE,jen ta nafta je tam navíc,odhadem tak 20litrů.....no mohl bych si to natahat koněm,ale na to už jsem zdechlý.....a kůň taky :smich:
A jen pro zajímavost,kam se posunula aku technika.....já ortodoxní husqvarňák docela skřípu zubama.....https://www.egostroje.cz/aku-retezove-p ... uze-stroj/
soused ji má,k tomu aku 12Ah......moje aku huska se může jít zahrabat :'(

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13892
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Alternativní zdroje energie

#3010 Nový příspěvek od Čárls »

Topení dřevem nezakáří ale jaksi to dřevo pokud nemáš vlastní les či možnost samotěžby tak taky dost podražilo když sem začínal kupovat kládovku vycházel plnometr na 1400 Kč nyní u nás tě vyjede vyvážečka 6,5 plnometru listnatý tvrdý na 15000 včetně dopravy Praci nepočítám rozřezat rozštípat sem v duchodu a jedna z čiností co mě baví když není vedro
No těch 6,5 plnometru je cca na 1,1/2 zejmy při nynějších i na dvě zejmy Takže to vychází lacno o proti všem ostatním palivům a energiim zatím pořád
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1896
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Alternativní zdroje energie

#3011 Nový příspěvek od RoKur »

nebyl jsem delší dobu doma, tak se zpožděním dávám spotřebu z fotovoltaiky.
Po dobu nepřítomnosti jsem raději odpojil baterie LiFePo4 od fotovoltaiky a nechal jsem ji raději běžet na blbuvzdorné olovo.
Po tom, co se stalo u toho Náchoda si nějak nejsem jistý.


Obrázek
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

duchodce
Příspěvky: 4561
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Alternativní zdroje energie

#3012 Nový příspěvek od duchodce »

Rokure je to paráda .Uvažuji o něčem podobném jen v menším - jsme jen dva. Ale víš co mě děsí, za jak brzo bude muset stát zareagovat a v rámci ekonomiky nám bude muset to případné nutné peklo které budem muset někdy použít, daňově "osolit" .A jestli to nebude tak brzo ,že se nám fotovolt. nevyplatí stavět. Abys nemohl uhnout tak ti napálí jen za přípojku slušný balík. Nebo druhá možnost ,to plánovali bolševici když je v lednu přepadly nečekané mrazy. Prvních několik desítek Kw levněji a potom taková cena ,že si rozdělej třeba vatru v obýváku. Tady to může být obráceně pár prvních Kw taková cena že začneš uvažovat v zimě o iglů na dvoře. :'(
To čtvrhodinové měření je vůbec podraz . Aby nemusela manželka vyhodit nedovařený oběd protože u Helmutů přestane foukat a a nad Evropu se nasunou mraky... a pak by ta Kw mohla stát opravdu vysoko přez 10 Kč a vyjde levněji to vyhodit a jít na oběd do hospody.... :wink:
Pro některé - mírná nadsázka :pc:
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13892
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Alternativní zdroje energie

#3013 Nový příspěvek od Čárls »

Podívej Pokud máž možnost tak plynovej sporák třeba na probanbutan a nebo klasiku na tuhý paliva Jo to se vyplatí jen se to chce trochu jinak naučit vařit Myslím tím plynový sporák No a ten klasickej zas naučit topit Ten měla máti na Vyšince když tam ještě bydlela a prostě uměla ty buchty o proti troubě byli daleko lepší z to šporhele na pevný paliva
No já už to na bytovce vzdal začínaj dupat na paty co se týká bytovek Jsou to revize a musí montovat firma Takže Jak sem už psal souhlas ostatních a stavební povolení :(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

duchodce
Příspěvky: 4561
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Alternativní zdroje energie

#3014 Nový příspěvek od duchodce »

Plyn máme "trubkový", pouze plotýnky. U starého byla trouba na plyn ,peklo se pouze jednou a ale u babičky v troubě na roští 8) mě bylo po buchtách blbě ještě druhý den jak jsem se přežral...
Nebudem zasírat vlákno .....
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1896
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Alternativní zdroje energie

#3015 Nový příspěvek od RoKur »

Ahoj duchodce, ale já to mám malé .Pouze 2 kWp. Ale velkou kapacitu v baterkách, které mě vyšly dráž, jak zbytek fotovoltaiky. Na ohřev TUV mám termické panely. A převážně jsme také dva.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“