Septik - žumpa

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: septik

#16 Nový příspěvek od PULDrapalik »

db-jimky,ale dno je z jednoho kusu a to sem dám jedině vrtulníkem,takže to vypadá na ztracený bednění a napatlat izolací. :-/

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5485
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: septik

#17 Nový příspěvek od staník »

Je to firma co sídlí v Bystřici dole u stavebnin Zeman vedle 18 ky u TS či co to tam je Napravo před křižovatkou na Vír :zapomel:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
zetor tomas
Příspěvky: 1538
Registrován: pon črc 09, 2007 2:44 pm
Bydliště: Bystřice n. P.
Kontaktovat uživatele:

Re: septik

#18 Nový příspěvek od zetor tomas »

ááá, konečně někdo, kdo zná moje okolí :) Tak to je na 100% ono. Jen si nejsem jistej, jestli se něpřestěhoval do Bohdalce. Má tam určitě betonárku, ale jestli i sídlo :-/
Zetor 5945 a Zetor 6711

vašík
Příspěvky: 1853
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

žumpa-septik

#19 Nový příspěvek od vašík »

Potřebuji poradit stavíme domek v projektu máme žumpu 9m3 a teď babo raď.Na trhu jich je moc.Vyběr se řídí hlavně cenou a nejednoduším usazením bez betonáže.Zatím padl výběr na firmu http://www.eko-sum.cz/ máte snima někdo zkušenost.

ZipBene
Příspěvky: 1494
Registrován: ned kvě 22, 2011 5:12 pm
Bydliště: benešov

Re: žumpa-septik

#20 Nový příspěvek od ZipBene »

Tyhle jímky jsou pěkné, ale mám otázku čističku vám nepovolí? pokud ne bacha na ty bezbetonážové jímky stalo se že po vyčerpání přišel déšť a jímka vyplavala z díry. A podívej se na firmu BOCR nebo ENVI Pur. Mně se ten laminát moc nezdá. Upozorňuju, že nejsem odborník pouze píšu svůj názor.

vašík
Příspěvky: 1853
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: žumpa-septik

#21 Nový příspěvek od vašík »

Děkuji za názor.O čističku jsme nežádali,jednoduší ohláška.Vyčerpaná nebude nikdy do prázdna není tak velkej fekál.

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: žumpa-septik

#22 Nový příspěvek od AlexTc »

Počítáš s tím že budeš vyvážet jak o život. Já jsem sám a 10m3 naplním za necelý 3 měsíce. Počítá se 150l na osobu na 1 den

vašík
Příspěvky: 1853
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: žumpa-septik

#23 Nový příspěvek od vašík »

OK

ZipBene
Příspěvky: 1494
Registrován: ned kvě 22, 2011 5:12 pm
Bydliště: benešov

Re: žumpa-septik

#24 Nový příspěvek od ZipBene »

pokud to jde tak bych spíš řešil čističku a máš pokoj. Místy to ještě jde vyvézt na pole, ale na to bych moc nespoléhal. Odvoz jímky na čističku se ten fekál pěkně prodraží.

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: žumpa-septik

#25 Nový příspěvek od sychrovak »

Sám sobě asi vyvezeš ale nikdo jiný ti ani na tvé pole nevyveze......stačí aby to někdo prásknul a je malér..........
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

ZipBene
Příspěvky: 1494
Registrován: ned kvě 22, 2011 5:12 pm
Bydliště: benešov

Re: žumpa-septik

#26 Nový příspěvek od ZipBene »

To je to co tím myslím. Nedopsal jsem na svoje pole.

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: žumpa-septik

#27 Nový příspěvek od petr laz »

Ahoj nechci zbitecne kecat ale jimku bez odpadu v zadnem pripade, Pak pokud se jedna o cisticku nenech se zatlacit do niceho kam se neda dostat vim o cem mluvim staram se pro obec o nekolik cisticek a nekdy je to prace pro vraha. Dale pak si nenech vnutit nic co ma na privodu (takzvany kos ) Jinak ti tady dam asi dve moznosti http://www.savesro.cz/vyroba/cov/ http://www.topolwater.com/domovni-cov-popis.htm
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchod - WC

#28 Nový příspěvek od pinkygsx »

Nechci zakladat nove tema, tak to zkusim tady. Davate do septiku nejake bakterie? Ja mam septik za barakem a tam nic nezajede na vycucnuti. Ze nych rozlozil to tuhe skupenstvi. Nemate nejake zkusenosti?

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2979
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Záchod - WC

#29 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Mám zkušenosti - negativní. Jestli jsem blbej nebo né, to netuším. Bakterie jsem snad 4x kupoval v nějakým pidipytlíčku, poštovný stálo snad víc než obsah samý. Vždycky jsem postupoval podle návodu a nikdy to nic neudělalo. Pak mi bylo doporučený odebrat bakterie přímo od někoho z čističky, větší a už funkční kapalný množství, nejlepší v létě, a to pak chlejstnout tam kam to patří. Nikdy jsem se k tomu ale nedostal.
Moje sestra to v septiku používá už spoustu let, má to ale svoje ale. Používá jen určitý mycí prostředky, to samý prací prášky a aviváže. Jinak by ty holky v septiku pochcípaly. Jak jsem koupil, prodávám

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Septik - žumpa

#30 Nový příspěvek od petr laz »

Pokud to pripravujes z vody verejneho vodovodu tak tam asi bude chlor a nez to zacne neco delat tak je po bakteriich.
Jsou bakterie anaerobni a dreuhe ted nevim jak se menuji pokud pisi spatne klidne opravte, jedny pracuji bez pristupu vzduchu a jedny naopak. jestli maz moznost prived tam vzduch staci aby to bublalo.http://www.bakterie.eu/anaerobni-bakterie http://www.asio.cz/cz/anasep-anaerobni-septik
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“