Ložiska - jejich kvalita

navijáky, závěsy, čepy, řízení, 3bodový závěs, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7888
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Kvalita ložisek

#31 Nový příspěvek od Chose11 »

JJ, pracoval jsem na recyklaci kamení. Drtička drtila víc jak tunovým rotorem asi tak metr v průměru, 740 ot/min, pánové zkuste si představit jaké síly v tom musí být. Rotor byl upevněn ve dvou domečcích dvouřadými naklápěcímy soudečkovými ložisky. Ložiska se mazala poctivě každý druhý den a přesto při prakticky nepřetržitém provozu vydržela rok až dva, víc ne. (denně jsme byli schopni zpracovat i dva tisíce tun) Jednou nám koupili nová ložiska ZKL, obě vyšla na 7000,- bez Dph. Vydržela 3 týdny, se to třikrát zopakovalo a vedení nechtělo pochopit proč to tak je, obviňovali nás ze špatné montáže apod. Nakonec se daly ložiska originál METSO (Finsko, nebo Švédsko už nevím) , stály sice dohromady 44000,- bez Dph, ale jedou jako za mlada. Už tam nepracuji tak nevím co se děje dál, ale vím že když něco chce svoje, nemá se to ojebávat. A to nemluvím o klínových řemenech - originál rok, naše český půl dne (osm řemenů 19x4700, pořádná délka a taky fuška je nasadit). Podávací a vynášecí gumový pás na materiál- týden až čtrnáct dní 22,5m - 52000,- , pás pořádnej s ocelovou výztuží jednou tolik, ale zase na rok až rok a půl.

Vyplatí se za každou cenu šetřit?
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita ložisek

#32 Nový příspěvek od Atlan »

Otazka znie ako mas zistit co je kvalitne, nechem tu pisat priklad ze sa kupili drahe a vydrzali kratko....
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7888
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Kvalita ložisek

#33 Nový příspěvek od Chose11 »

originál doporučený a odzkoušený výrobcem, oni většinou nejsou úplní idioti
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita ložisek

#34 Nový příspěvek od Atlan »

no pametam ako vcera, ztroj z nemecka, presne tak sa objednali loziska priamo od vyrobcu predsa nebudeme davat nase nekvalitne, tak prisli loziska pekne zabelene s znakom CSSR, asi tolko k tomu. SAmozrejme cena bola inde ako u nas.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

pech.
Příspěvky: 585
Registrován: pát říj 24, 2008 7:22 am

Re: Kvalita ložisek

#35 Nový příspěvek od pech. »

zkl,fag,skf, timken - ok bez výhrad.

zvl - zpravidla OK.

dvk
Příspěvky: 1689
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Kvalita ložisek

#36 Nový příspěvek od dvk »

Nové ložisko ZVL vydrželo v autě v alternátoru 33tis. km :( Oboustranně zaplechované, žádné koupání ani brodění, pěkně v suchu.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita ložisek

#37 Nový příspěvek od Atlan »

bolo s volou C3 ?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

dvk
Příspěvky: 1689
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Kvalita ložisek

#38 Nový příspěvek od dvk »

Tak to nevím :-/

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kvalita ložisek

#39 Nový příspěvek od Sadra17 »

třeba tam nastala chyba, ložisko který lisuješ do díry má bej se zvětšenou vůlé C3 (po staru C36) :-/

taky sem tad kupoval ložiska do alternátoru vzal sem SKF sice stály obě 380,- ale nelituju toho nechci za chvíli znova měnit :-/
malej traktorista v malým traktoru

pech.
Příspěvky: 585
Registrován: pát říj 24, 2008 7:22 am

Re: Kvalita ložisek

#40 Nový příspěvek od pech. »

stejně tak se dávají s vůlí tam, kde se to za provozu ohřeje.

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Kvalita ložisek

#41 Nový příspěvek od Krcaka1 »

dvk píše:Nové ložisko ZVL vydrželo v autě v alternátoru 33tis. km :( Oboustranně zaplechované, žádné koupání ani brodění, pěkně v suchu.
ZVL- Slovenské - Závody Valivých Ložisek, bohužel si to nechají vyrábět v Číně, kvalita nedosahuje ani střední třídy. Já jsem kdysi dal do alternátoru z nevědomosti též Čínu KG a vydržely 100 tis, ale to jsem měl asi štěstí na dobré kusy.
Kvalita KG je značně rozdílná , nezaručují ani vůli C, prostě můžete koupit ložisko s vůlí C2 a nebo C5 , KG patří mezi ty kvalitnější čínské ložiska, ale nedoporučuji.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita ložisek

#42 Nový příspěvek od kenybz »

jsem tady psal před pár stranama že na slovensku sa dělajů ložiska skf a že ty nové slovenské mě připadajů jak z číny.
zachvilu budů stát zahovno aj skf a ostatní prozatím značky
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kvalita ložisek

#43 Nový příspěvek od Sadra17 »

já kupoval skf a jedno bylo z madarska a druhý z itálie :-/
malej traktorista v malým traktoru

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Kvalita ložisek

#44 Nový příspěvek od Krcaka1 »

SKF má výrobní závody po celé Evropě. Kvalitu si SKF hlídá, jen je potřeba kupovat ložiska SKF od autorizovaného prodejce,aby bylo zaručeno, že se nejedná o plagiáty.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita ložisek

#45 Nový příspěvek od kenybz »

dneska jsem toto téma nahodil v autodílně a je to jak píšeš v krabičce SKF je čína jak poleno a říkal ten majitel autodílny že jedině nakupovat od dobrého prodejce a že je ještě rozdíl v značení ložiska je tem jedno písmenko jiné nebo navíc že žádné nákupy z internetu....co chodím nakupovat k prodejci tak ten sa optá jak kvalitní chcu ale pokud řeknu že je to třeba do nepřetržitého provozu tak dává SKF no u něho sa možu spolehnůt že to je origoš
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“