Nátěry starých stroju:

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Nátěry starých stroju:

#1 Nový příspěvek od elbarto »

Pokousim se zrenovovat jednu frezko veteranku. Stroj mam cely v plnici a nanasim finalni vrtstvu barvy. Misty se mi na plnici delaji "mastna oka". Tak volam lakyrovi cim to muze byt. On si mysli, ze spodni vrstvy barvy a tmelu jsou za desitky roku pod lejem, tak nasaknute, ze to misty dokaze "prolezat" i plnicem. Pred plnicem vsechno omyvam 2x. Jednou cisticem brzd a potom finalne odmastovacem od vyrobce plnice. Plnic zadny market, vse od Body. Tohle lakovat je docela peklo.

Mate nejakou podobnou zkusenost ??

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Nátěry starých stroju:

#2 Nový příspěvek od jafi »

ja som robil jednu vrtacku a jednu frezu, ale to sme isli uplne na hole zelezo tak ti asi neporadim, zatial sa mi to nikdy nestalo a to som robil hocijake veci a aj starsie
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Nátěry starých stroju:

#3 Nový příspěvek od staník »

Ještě to možná přejdi Antisilem od Body. Možná tam někdy někdo použil na nějaký mazání sprej s obsahem silikonovýho oleje a ten se hrozně špatně odstraňuje a dělá "oka"
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Nátěry starých stroju:

#4 Nový příspěvek od elbarto »

Antisilem jsem to samozrejme cistil. Cele na kov by znamenalo idealne sundat stul a vika. Odlitek je dost hruby a zase potom velke kitovani a donekocna brousit. Do stroje bych v hodinovce investoval nesmyslnou castku a to nechci. Navic to pacham v garazi, ke si nemuzu moc naprasit :-(

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“