memrána do redukčního ventilu kde koupit

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

memrána do redukčního ventilu kde koupit

#1 Nový příspěvek od kenybz »

zdar hoši na CO2 svářečce mě funí redučák nejspíš přez membránu dá sa to negde kůpit?
mám tam uperavený kyslíkový z autogénu nejlepší by bylo dat tam origoš ale ten nemám tak řeším únik
protože z toho hasičáku to rychlo ubívá....
je to ten vlevo na fotce
Obrázek
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: memrána do redukčního ventilu kde koupit

#2 Nový příspěvek od jarynfira »

Nedávno jsem dělal pořádek a redučáky šrotoval :) . Mrknu se večer po těch membránách z nich .....
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: memrána do redukčního ventilu kde koupit

#3 Nový příspěvek od Jakub »

Ahoj Kenybz,
nejspíš bude membrána dobrá ale bude omačkaný ten pidi ventilek (sedýlko, co je s mini gumičkou v kontaktu). Je to v té hrči mezi manometrama. Povolíš ten zvon, vytáhneš membránu (poznamenej si polohu přítlačné pružinky), pod membránou vyšroubuješ šestihran - to je tělo ventilu a nad ním je v prostoru vysokého tlaku přitlačován ten ventilek pružinkou. Je to jednoduchý princip.
Pokud je ta gumička toho ventilku omačkaná a ztvrdlá, nedovře úplně a když neodebíráš, tlak nad membránou pomalu vzrůstá, až přes přitlačovací pružinku membrány odfoukne ven. To ale není chyba membrány, ale té malé gumičky D tak 3mm.
Aspoň tak jsem ten princip pochopil já. Tak hodně štěstí.
Každopádně membrána bývá časem taky ztvrdlá a nemusel bys ji podruhé utěsnit, no však uvidíš, na CO2 v pohodě, ale O2 nebo AC bacha - mastnota, výbušnost, nebezpečí...
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: memrána do redukčního ventilu kde koupit

#4 Nový příspěvek od kenybz »

už to mám opravené ale stejně to musí někdo vyrábět né?
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: memrána do redukčního ventilu kde koupit

#5 Nový příspěvek od Jakub »

Vyrábět to asi někdo bude, ale běžný smrtelník se k tomu nedostane - prostě to samostatně nekoupíš. Jenom si to můžeš nechat repasovat, jeden redukčák vyjde cca 600,-
Údajně je to proto, aby to toho lidi sami nelezli, z bezpečnostních důvodů, je to redukčák pro technické, výbušné plyny, takže neseženeš. Je ti řešené i na svarforu.
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: memrána do redukčního ventilu kde koupit

#6 Nový příspěvek od kenybz »

no co už jinak do to drželo tlak flaška zavřená a mezi flašků a mašinů to kleslo do rána na 2 bary tak to su v klidu opravil jsem jiný ventil tak jak jsem dal fotku...ten co mě unikal je jiné konstrukce ale taky původně na kyslík. a byla v něm mebrána jen takový výsek gumy a celkem nepoddajné gumy uprostřed té gumy to těsnilo jen na roznýtovaném středu a okolí toho bylo mírně rozpraskané no a tím že membrána je jen placatý výsek tak je to v tom místě dost namáhané na ohyb a tah o proti tvarové membráně která má "vlnu"
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“