šok v soustružně

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
milda87
Příspěvky: 511
Registrován: úte čer 26, 2012 1:26 pm
Bydliště: Plzeň

Re: šok v soustružně

#46 Nový příspěvek od milda87 »

Chlapi,je to taková debata na nic.Pravdu má svým způsobem trochu každý... To by bylo tak si sednout u piva a pokecat!!

Ještě před tím,než jsem měl soustruh jsem chodil k chlápkovi,co zdědil dílnu se stroji.Plácal se v tom,šikovnej,ale nedokázal si říct o peníze.Musel jsem ho přemlouvat.Prej za materiál nic,ten jsem už měl.A já na to - co až Ti ten materiál dojde??Musíš vydělávat!! Vůbec neuměl cenu materiálu určit,nikdy ho nekupoval....Kolik chceš za práci? On stovku?Povídám není to málo?Jak dlouho jsi to dělal? Asi dvě hodiny.....Tak jsem mu musel tu cenu sám určit.To nebylo jednou.Taky třel bídu s nouzí a dlužil...Ono se musí vydělat tolik,aby se zaplatily náklady a trochu zbylo (to trochu je taky různý...:-) )

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: šok v soustružně

#47 Nový příspěvek od pawka »

je me jen 30 a behani v praci ze me malem udelalo invalidu. to radsi delat doma a kdyz neni prace delat na svim. a jak rika bata co bude? potreba se sam nezavisle najist je dulezitejsi,nez dovolena v chorvacku. a s tim duchodem,kdyz se bude bata setrit,tak muze delat hodne dlouho. šetrit se bude asi dost rozhodující
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: šok v soustružně

#48 Nový příspěvek od romus145 »

Nevím jak ty, ale po škole se chci pokusit něco rozjet abych pak měl od starostí a od dělání někomu šaška klid. Pěkně sám sobě šéfem.
Upřimně je mě jedno kdo co dělá proč to dělá a co bude dělat každý ať dělá to co považuje za správné
Věrný člen agresorů.com

Uživatelský avatar
libča
Příspěvky: 310
Registrován: sob říj 30, 2010 11:18 am
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: šok v soustružně

#49 Nový příspěvek od libča »

jjj Mildo máš pravdu......abych byl charita to teda neee.....taky mě nikdo zadarmo nic nedá a nikoho nezajimá kde na to vezmeš

milda87
Příspěvky: 511
Registrován: úte čer 26, 2012 1:26 pm
Bydliště: Plzeň

Re: šok v soustružně

#50 Nový příspěvek od milda87 »

Jsem sám sobě šéfem od roku 1990.
Snažím se a jsem rád,že prosperuji. Na dovolenou mám ,sociálku,zdravotní,daně...všechno platím jak se má.
Ale rezervy nemám žádný(jakmile nejaká vznikne,tak se něco po*ere)
Že bych si postavil barák - tak to ani náhodou.
Nedělám blbečka šéfovi,ale leckdy dělám i něco horšího zákazníkům.Náš zákazník - náš pán.
Mezi lidma je určité množství lidí,kterým je lepší se vyhnout,ale bohužel se ne vždy podaří je včas identifikovat...
A s čím větším množstvím lidí se přijde do styku,tím větší množství těchto jedinců,co člověku ničí nervy ,se vyskytne...

Uživatelský avatar
vizovjan
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 20, 2009 11:44 am
Bydliště: Vizovice

Re: šok v soustružně

#51 Nový příspěvek od vizovjan »

Takový podnětný příspěvek :) Zákazníkům skutečně člověk dělá většího vola než šéfovi, i když co si budeme povídat, zaměstnanecký poměr člověka taky nutí často ohnout hřbet. Ale zas má člověk svoje jisté. Když děláme štěpku, tak většinou dobrý pocit zákazníka a náš slušný výdělek jde ruku v ruce a naopak když někdo měl jinou představu a není úplně spokojený, tak to je i bída po finanční stránce. Ono totiž některým zákazníkům není možné vyhovět ani když se člověk hodně snaží dodat kvalitu a snaží se i udělat co nejlepší cenu. Zpravidla jsou to takoví, kteří mají představu nereálnou pro člověka, který se tím chce živit, takovým není možné říct nic jiného, než že za těchto podmínek to udělat nejde.
Příklady, kdy to nejde, které po nás kdo chtěl.

Prodávat vlastní dřevo za 350 Kč/m3.
Uklidit nesjízdnou mýtinu zadarmo.
Odvézt vlečku za 200 Kč 5 km do lesa, včetně přistavení vlastní vlečky a denní zápůjčky.
Dodat čerstvou smrkovou štěpku bez jehličí...
Zetor 7245, 3011, 12145 s čelňákem, diskový štěpkovač Junkkari HJ 5G a bubnový štěpkovač Heizohack 6-400, video při práci http://www.youtube.com/watch?v=XWM-i42P ... ture=share nebo starší http://www.youtube.com/watch?v=MSvnIdqCtQI

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: šok v soustružně

#52 Nový příspěvek od Tata »

v poslední době mam pocit že ani stou cenou jak jsi moc nizko znova zakaznika nenalakáš

člověk musi brát v potaz kolik toho koupí za 5tikilo v obchodě
kdysi byla 100dost dneska je to takove oničem je třeba zohlednit co člověk dělá
sem tam nějaký ten hydraulický válec třeba zistit cenu noveho, cenu materialu a potom nějak odhadnout čas
kolega co dělá vic fučky počita pro soustružnika cca 7kil svařeč 2kila
všecko je to o poptavce
borec mi tu dotahl ze svahovaci lopaty válec jedno oko urvané druhe natažené
utržene oko odvrtat, natažené vyvařit a vyvrtat, válec přetěsnit celkem ho to vyšlo na 2400kč práce zhruba polovinu a strašně nato spěchal :prace:
nový 6,5tis
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2715
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: šok v soustružně

#53 Nový příspěvek od zde »

zde píše:zaleži ale na akej mašine to bolo robene ,pretoze luneta a priemer 195 mm ???? na domacich masinach ???? .

Pokial nejde nic dovnutra co asi nejde tak by som hefnul dovnutra pasovinu napr.40 x 10 od konca okolo 20mm .upnut jednu stranu do univerzali druhu stranu ,kde je pasovina v diere vyklepat aby to bežalo ,potom navrtat ,podopret ,pretočit čelo urobit zapich ,robota cca 1-1,5 h ./zalezi aku ma chut sustružnik :vysmech: :vysmech: :vysmech: /

a tie kružky do 30 min,pokial bola trubka nane


a podte domna , :D
som vyučeny sustruznik a taketo veci sme bezne robili v praci .

tak dnes som robil niečo podobne ,tak som to nafotil .Je to bubon na navijak .Trubka priemer 159 X 10 dlžka 250

konce zatočene na priemer 155 dlžka 15mm a diera zatočena na priemer 142 a dlžku 60mm ,čas 16:50od navarenia pasovin a odrazenie navarenych pasovin po ukončeny 17:43 . FOTO TUNA : http://svecho.rajce.idnes.cz/navijak
Přílohy
navijak cas [1600x1200].jpg

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“