Jak toto rozdělat

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Jak toto rozdělat

#1 Nový příspěvek od Milhauss »

Zdar kluci,já už nevím jak toto rozdělat. Je to z čelního zametače agrostroj od Mt8 050 a drží to válec se štětinama,ten jsem komplet odstrojil s tím,že tam bude okénko,ale nikde nic,jen dvě kontrolní okénka pro řetěz a na něj se právě potřebuji dostat a vyměnit. Takže jediná cesta je vnitřkem válce toto povolit,sundat válec a snad tam bude nějaký přístup. Jsou tam 4 pacičky,nikde nic nevypadá že by šlo sundat,jako třeba závlačka,či péro. A je to zajištěné jen kolíkovou závlačkou,tudíž by to mělo jít sunad lehce a unáší to ty 4 pacičky,ale prostě ani prd. Děkuji za rady

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak toto rozdělat

#2 Nový příspěvek od Milhauss »

Nikoho nic nenapadá,stále jsem to nerozdělal :vztek:

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Jak toto rozdělat

#3 Nový příspěvek od JardaCNC »

Ten kartac se toci jen jednim smerem ? Neni to treba na zavitu ? Zkus do toho prastit po smeru otaceni.
Vic me nenapada :nene:
Pripada me to dle tvaru jako sroub u frez. trnu. Taky ma 4 vybrani a zapada do nej specl klic.

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak toto rozdělat

#4 Nový příspěvek od Milhauss »

Je to přes vývodový hřídel,takže jedním směrem. Na závit to asi nebude,čumí z toho jakoby hladká hřídel a je to na konci zajištěné kolíčkem s tím perkem,jak se to přecvakává. Z toho soudím,že to je jen nasazené a zarezlé. Nasadí se to na ty 4 zoubky co tam koukají a zajistí závlačkou. Obě půlky se točí spolu,ale mlátil jsem do toho jak hluchý do vrat,furt to něčím stříkám a zatím ani prd a jinudy než zevnitř k tomu přístup není

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Jak toto rozdělat

#5 Nový příspěvek od bourač »

taky bych řek že je tam závit, sice jen dle fotek nechápu tu konstrukci ale nějak smontované to být musí -rozebíratelný spoj.
Vyrobit speciální klíč z nějaký trubky a skusit povolit - né pákou :tyty: ale vibracemi - silnej utahovák
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Jak toto rozdělat

#6 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...už to máš rozdělané..? Něco mě napadlo...

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“