Brzdy Fabia I 1,2HTP

mechanické, kapalinové, vzduchové, netěsnosti, zapojení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Brzdy Fabia I 1,2HTP

#16 Nový příspěvek od Jarda-k »

Kotas: Naftová je 1,4 TDI a ta benzinová je silnější HTP a obě mají stejný průměr kotoučů (256 mm) a vzadu bubny.
Obě mají pravidelný servis a brzdy jsou OK. Ale já mám tuto zkušenost z více aut který se mi dostanou do rukou.


Ty máš ale vpředu velký kotouče a kotouče máš navíc i vzadu, tak by bylo smutný kdyby účinnost brzd byla vlažná.
Jedničkových fabií vybavených těmito brzdami ale moc nebude. Naprostá většina má brzdy tak jak jsem psal o pár řádků výše....

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Brzdy Fabia I 1,2HTP

#17 Nový příspěvek od Chose11 »

Takže závěr, dnes jsem se s tím projel 10km do práce a zpět a účinnost se lepší, tak asi si to přece jen do kotoučů sedá. Sice to nechápu, kotouče jsou nový, rovný, desky to samo, kam si to může sedat? Jinak zadky rozhozeny, vyčištěny, samostavy chodí, válečky ok, vyfoukán prach, prostříknuto odmašťovačem. Po projetí a usazení samostavů seřízena ruční brzda, ta jde na trávě smykem. Vyměněna kapalina a pro jistotu kontrola předních brzdičů, ty ale jdou lehce odpáčit a pak se s nima dá lehce hýbat. Prostě jak píše Jarda-K je to Fábka bez ABS a je to vlažnější, když se ale šlápne víc, brzdí to pěkně. Možná jsem rozmazlenej ze svýho auta. V úterý si pro to přijede tchán a předávám a fertig, díky za rady.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy Fabia I 1,2HTP

#18 Nový příspěvek od Atlan »

Brzdit to brzdi len musis viac slapnut. Ked sa to zabehne, stanu sa brzdy lepkave a bude to normalne brzdit.
Okrem toho auto nieje tvoje tak ze nic majitelovi nehovor. Len ze ma vyskusat brzdy ako to brzdi. A ked ti povie ze rovnako alebo lepsie tak neries.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Brzdy“