Brzdy Fabia I 1,2HTP

mechanické, kapalinové, vzduchové, netěsnosti, zapojení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7884
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Brzdy Fabia I 1,2HTP

#1 Nový příspěvek od Chose11 »

Tchán mi dovlekl svoji fábku v katastrofálním stavu ať ji dám do kupy, udělal jsem komplet všechny silenbloky a čepy, komplet stabilizátor. A taky zrovna kotouče a desky vpředu, ty byly taky katastrofální. Zkoušel jsem to projet a zdá se mi strašně slabá účinnost brzd celkově, musí se šlapat velkou silou aby to nějak brzdilo. Krok brzdy je pevný a krátký, posilovač asi nějak funguje, po nastartování motoru se jakoby sešlápnutý brzdový pedál mírně propadne jak posilovač zabere. Buď se musí nějak nabrzdit nový desky, což bývá většinou za pár km (zkušebně mám cca 15km najeto), nebo posilovač nejde jak má, setkali jste se s tím někdo? Jo a hadice ani koleno podtlaku nevypadá poškozeně.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Brzdy Fabia I 1,2HTP

#2 Nový příspěvek od Jarda-k »

Pokud ta fabka nemá ABS, tak menší účinnost brzd (resp. potřebná větší síla na pedál), je normální.
Pokud jsou nový kotouče i desky a během těch 15 km jsi několikrát zabrzdil z 90 km/h na dvacítku a brzdy byly slabě cítit, tak po vychladnutí by už měly mít téměř plnou účinnost.
Ale jak píšu, je poměrně velkej rozdíl mezi fabkami s a bez ABS.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy Fabia I 1,2HTP

#3 Nový příspěvek od Atlan »

Musi troska pockat, inak prudko brzdit nieej velmi vhodne kor ked to ma 15km, sadne si to tak za 300km. res zavisi od jazdy ci casto brzdis.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Brzdy Fabia I 1,2HTP

#4 Nový příspěvek od Britt »

Blbost. Brzdy musí šlapat od prvního okamžiku. Chtělo by to vzít na válce a změřit jak to brzdí. Nemáš přirezlá prasátka nebo samostavy na třmenech? Vzadu dost často zlobí v bubnech prach z obložení. Na technické mě upozornil že mi málo brzdí zadek, ať se podívám na obložení. Bylo tam hromada bordelu, který jsem vyfoukal a brzdí to jako čert.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Brzdy Fabia I 1,2HTP

#5 Nový příspěvek od Jarda-k »

Nepíšu prudce brzdit, ale normálně plynule zabrzdit.
Majiteli nemůžeš po opravě brzd vrátit auto který nebrzdí a to že s ním musím najet 300 km než mu ho vrátím už teprve ne.
Takhle to dělám nejen já už roky a nikdy nebyl žádnej problém.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7884
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Brzdy Fabia I 1,2HTP

#6 Nový příspěvek od Chose11 »

Písty v kotoučovkách šly vrátit lehce a vodící čepy jsem očistil a lehce namazal měděnkou, ještě zkušebně rozhodím zadek, pravdou je že před časem na stk brzdil dobře, ale pak to chvíli u mě stálo než jsem si našel čas a zadní brzdy byly jako přilepený.Zkoušel jsem auto potlačit zda nepřibržďuje, ale jede lehce, zda nezatuhly prasátka uvidím zítra odpoledne až to rozeberu. Myslel jsem dotaz zda nebývají problémy s posilovačem brzd všeobecně, protože Fabii má v rodině fakt jen tchán a už nikdo z okolí komu se starám o auta. Na netu jsem o tom nic nenašel.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4418
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Brzdy Fabia I 1,2HTP

#7 Nový příspěvek od Peter768 »

Aby dobre brzdila musia byť vyčistené plochy kde sa pohybuju platničky...aby sa nezadierali a nekrížili. Ďalej záleží na type kotúčov a platničiek.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7884
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Brzdy Fabia I 1,2HTP

#8 Nový příspěvek od Chose11 »

ty plochy jsem samozřejmě očistil před montáží kotoučů a taky stříknul měděnou mazací pastou, desky nikde neváznou
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Kotas
Příspěvky: 32
Registrován: pát čer 30, 2017 3:44 pm
Bydliště: okr. Příbram

Re: Brzdy Fabia I 1,2HTP

#9 Nový příspěvek od Kotas »

Pokud se nepletu, vodící čepy by měly být namazaný vazelinou, ne jenom stříknutý měděnkou. Já když u svýho auta (Leon 1M) měnil právě vodící čepy, dostal v sadě vazelinu na namazání. Bylo sice na zadku, ale princip bude stejný. Čepy musí chodit volně.
Jinak jedničková Fabie brzdí špatně snad všechny. Otec ji má, taky 1.2 htp, když jsem slabý brzdění řešil s mechanikem, řikal, že všechny Fabie brzdí málo. S čímž souhlasim, všechno funguje, brzdy nový a stejně brzdí "mizerně". Ty pokud jsi i měnil kotouče, desky, bude trvat, než se zajedou, 15 km to se pořádně nesjela ani barva.

kahi
Příspěvky: 1063
Registrován: stř říj 05, 2011 8:30 pm
Bydliště: Chvaletice, Protivín
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy Fabia I 1,2HTP

#10 Nový příspěvek od kahi »

já teda nemůžu souhlasit že by fabka špatně brzdila, nebo teda ta naše 1,2 http rok 2003 s abs, brzdí jak fík kdyby mohla tak by se převrátila. spíš mně napada že by to chtělo vyměnit taky kapalinu má velký vliv. a taky zaáleží na značce kotoučů a destiček nikdy k sobě nejdou (zkušenost s g3) prostě účinek brzd nikde.... hlavně mít čistý brzdiče od bordelu.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7884
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Brzdy Fabia I 1,2HTP

#11 Nový příspěvek od Chose11 »

měděnka je snad vazelína na vysoké teploty, proto ji dávám na vodící čepy, zavit samozřejmě opjistím modrým lepidlem na závity, takto to dělám už mnoho let a nikdy žádný problém.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7884
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Brzdy Fabia I 1,2HTP

#12 Nový příspěvek od Chose11 »

nad kapalinou jsem též uvažoval, to není problém, ale jak píšu, krok pedálu je vynikající, dnes po práci zkusím ty zadky a kapalinu, pak se uvidí
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Brzdy Fabia I 1,2HTP

#13 Nový příspěvek od Britt »

Kotas: Kecy v kleci! Doktořice má jedničkovou haťapku 12V a ta brzdí jak vzteklá. Něco jsem už najezdil ale v jejím autě jsem měl problém si zvyknout na jedovaté brzdy.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Brzdy Fabia I 1,2HTP

#14 Nový příspěvek od Jarda-k »

Ano, ale týká se to jen aut s ABS. Ty co ABS nemají, tak mají nástup brzd na dnešní poměry vlažnej. Vidím to na našich služebácích.
Já mám naftovou fabku s ABS a ta brzdí jak ďas a pak tu máme fabku HTP bez ABS a rozdíl je dost znát.
Hlavně když šofér co jezdí s tou bez ABS sedne do tý mojí. To by pak člověk prolít předním oknem když prvně zabrzdí.

Kotas
Příspěvky: 32
Registrován: pát čer 30, 2017 3:44 pm
Bydliště: okr. Příbram

Re: Brzdy Fabia I 1,2HTP

#15 Nový příspěvek od Kotas »

Chose11: Nemyslel jsem, že je to úplně špatně, ale že pokud tam měděnku nastříkáš, kolik ji tam bude, za čas zůstane? Proto si myslim, že vazelina je lepší. Jinak souhlasim, jak bylo psáno, brzdovka udělá taky dost. A uvidíš, až se brzdy pořádně zajedou.

Britt: Já jsem jenom napsal, co mi řekl mechanik ;-) A že otcovi HTP taky špatně brzdí.

Jarda-k: Naftová Fabka bude mít ale taky jiný brzdy, než HTP. Nevim teda co máte za naftu, a jak tříválcový 1.4 nebo 1.9 SDi, ale 74kW má kotouče vzadu, což je něco jinýho.
Jinak já osobně mám auto bez ABS, a že by brzdy byly vlažný, se říct nedá (kotouče 280/232). Takže asi záleží na modelu...

Odpovědět

Zpět na „Brzdy“