Základy hydrauliky

mechanické, kapalinové, vzduchové, netěsnosti, zapojení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
petr82
Příspěvky: 12
Registrován: pát bře 28, 2014 1:40 pm
Bydliště: bzenec

Základy hydrauliky

#1 Nový příspěvek od petr82 »

Zdravím, pamatuju si to dobře ze škole? Hlavní válec má průměr 20mm a jde zatlačit 20mm, pracovní válec (prasátko) má průměr 40mm. Pokud zatlačím hlavní válec o těch 20mm, tak pracovní se vytlačí o 10mm. Jo je to tak.

Jde my o to, hlavní válec je klasika dvouokruhový na osobák, 4 vývody, 2 zacpu a 2 propojím dohromady. Ty pujdou do pracovního válce. Vysune se čistě teoreticky pracovní válec o 20mm.
Jsem to celkem domotal, snad to někdo pochopí co chce básník říci.

pql
Příspěvky: 467
Registrován: pon črc 09, 2007 4:09 pm
Bydliště: u Sobotky

Re: Základy hydrauliky

#2 Nový příspěvek od pql »

vyleze o 5 mm

gastly
Příspěvky: 1210
Registrován: úte úno 23, 2010 9:21 pm
Bydliště: Postoupky 76701 Krom

Re: Základy hydrauliky

#3 Nový příspěvek od gastly »

Pokud ti neříkají velký Mágu, tak ti zůstane zachované OBJEM kapaliny Je to o obsahu válců.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Základy hydrauliky

#4 Nový příspěvek od oco13 »

Skúsim pokračovať -
Som donútený prerábať mechanické brzdy na kvapalinu - chcem dať na kardan kotúč, hlavný brzdový valec mám z osobáku - 4 vývody Jeden pojde do pasiatka a zvyšné tri? zaslepiť? alebo čo s nimi.

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Základy hydrauliky

#5 Nový příspěvek od Sadra17 »

zahodit a sežen si spojkový váleček 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Základy hydrauliky

#6 Nový příspěvek od oco13 »

Smola, že všetky autá čo som likvidoval mali spojku lankovú. Takže ešte raz :hm: jeden vývod použijem, čo so zvyšnými troma? :friends:

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Základy hydrauliky

#7 Nový příspěvek od jiriSBS »

Spojkový váleček na brzdy není vhodný,není samostavitelný,nebere v úvahu opotřebení brzd.Jednoduše propoj na brzdovém válečku vstupy a výstupy,pokud nechceš kupovat jednookruhový váleček.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Základy hydrauliky

#8 Nový příspěvek od oco13 »

skúsim , díky 8)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Základy hydrauliky

#9 Nový příspěvek od Atlan »

Myslim ze to je absolutne jedno, oba plnia rovnaku funkciu. A prepojenim brzDoveho si velmi nepomoze, pac tam kvaplina musi byt lebo maze, a nejaky priesak tam je vždy. Tak ze prrpojit a zaviest spat do nadobky, akurat to tam bude troska cirlulovat.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Základy hydrauliky

#10 Nový příspěvek od Killer Koly »

to je rada nad zlato :vysmech: nebo pro sebevraha.
kdyz propojis vstup a vystup, HBV vlastne zablokujes. vystupy propoj do jednoho a ten potom do prasatka
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Základy hydrauliky

#11 Nový příspěvek od Atlan »

Ked ich spoji do hromady a do prasiatka tak bude poteebovat 2x taku sily na pedal aby zabrzdil
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Základy hydrauliky

#12 Nový příspěvek od oco13 »

:pistol: Ja sa z vás picnem , tak teda ako? :typek:
Ešte podotýkam , že vstup neovplyvním. Nové autá majú nádržku ako súčasť HBV a odtial je výstup na každé koleso zvlášť, ale ešte predtým to ide do ABS kocky

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Základy hydrauliky

#13 Nový příspěvek od jiriSBS »

Roman,
výstupy z brzdového válce propoj (třeba "T" čkem ),a věď k válečkům,vstupy jak uvádíš, už máš propojeny,bude to pracovat normálně,nebude třeba větší síla na pedál,jen pedál bude mít menší chod(dvojnasobné množství),je lepší ,když budou oba okruhy zaplněny kapalinou,než ,aby byl jeden okruh bez kapaliny a druhy okruh by jsi tlačil přes havarijní kolík.Myslel jsem ,že každy na tom to foru má alespoň trochu technické myšlení,asi jsem se zmýlil.Jak říkal můj byvalý spolupracovník"To by blbca nenapadlo,i kdybys mu hubu rozbil".(čenda.t tento citát určitě poznal)

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Základy hydrauliky

#14 Nový příspěvek od Killer Koly »

atlan: jak jsi na to prisel?? :chytry: ta sila bude porad stejna.
oco: vstup neres, jde jen o ty vystupy. uplne stejny problem jsem resil u privesu. mel jsem hbv ze S 120, ten ma 2 vystupy a ja jsem potreboval jeden. puvodne jsem jeden vystup zapojil na vstup, pochopitelne to nebrzdilo. pak jsem spojil vystupy a brzdilo to nadherne. casem jsem presel k tomu spojkovemu valci, duvody byly uspora mista a hlavne jsem ho mel
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Základy hydrauliky

#15 Nový příspěvek od oco13 »

A tie kotúče dám asi dva - teraz je tam mechanická pásová brzda na prednom diferáku a teda brzdný účinok sa prenáša na zadok cez dva kardany a redukčku. :pistol: Dolu kopcom je to strašné, pri panickom brzdení nepomáha ani doťažený zadok , traktor ide na papulu a zadok má v lufte. Samozrejme následkom vôl v kardanoch to strpa a trase. Našťastie sa mi to pri bežnej jazde nestáva , len na stkčke asi bude chcieť poriadne brzdy z vyššej rýchlosti. :pistol: takže na každý dif dám jeden kotúč a je po vtákoch. :D

Odpovědět

Zpět na „Brzdy“