Budík teploty vody

elektroinstalace, okruhy, světla, startéry, baterie, dobíjení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Málčus
Příspěvky: 102
Registrován: čtv říj 02, 2014 6:03 pm
Bydliště: Radim u Jičína

Budík teploty vody

#1 Nový příspěvek od Málčus »

Zdravím, mám na Vas technicky dotaz-ted sem na svem samodoma predelaval komplet elektroisnstalaci a vse se mi povedlo zprovoznit. Sice to byl pro mne jako antitalenta na elektriku VELKY boj, tak sem vse s pomoci kamarada zvladl. Jedine co me trapi a co sem zde studoval a nejak nedokazal najit reseni me situace, ptam se v novem tematu....Mam motor Ford Sierra 2,3D...cidlo vypada asi jako original Ford (tata stavel traktor a vedel by to,bohuzel v lete zemrel :( ) a budik mam ze skody 120. pri teplote vody v motoru cca 70st. mi budik ukazuje max. 50 st, ale spise jeste mene...takze se rozchazi o cca 20-25 st...cetl sem tu uz o ruznych potenciometrech a odporek, ale to je u mne bez sance....nasel sem policajta ze 120ky a pri pokojove teplote(cca25 st) ma odpor 293 Ohmu. Ale kdyz sem zmeril odpor cidla z Fordu, tak ma pri stejne pok. teplote odpor 796 Ohmu. Proto mi budik ukazuje nizsi teplotu- vetsi odpor=nizsi teplota. Fordacke cidlo je navic v redukcnim sroubeni(redukce pro čidlo 1/8NPT-27) a ta redukce ma vnejsi zavit, ktery se sroubuje do pumpy, zavit M14x1,25!!! a cidlo ze skody 120 ma zavit M14x1,5!!! tento maly rozdil ve stoupani zavitu mi nedovoli vsadit skodovacke cidlo do Fordackeho motoru a tim nedokazu sparovat cidlo s budikem od jednoho vyrobce. Vim ze budik je zkalibrovan(konstruovan) na nejakou hodnotu odporu. Muze mi nekdo poradit jak bych si mohl s timto problemem poradit?? Diky za jakoukoliv odpoved a tip ;)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15765
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Budík teploty vody

#2 Nový příspěvek od oco13 »

Som v rovnakej situácii. Nemal som žiaden budík -kúpil som digitálny čínsky a ukazuje mi o 30st. menej. :-/
Moje riešenie ? :typek: hore nad budíkom mám napísané +30st. a viem že keď je na budíku 60st. tak má voda 90st. a treba pustiť ventilátor. :hm: Je to také ruské riešenie ale už 3 roky mi funguje. 8)

Málčus
Příspěvky: 102
Registrován: čtv říj 02, 2014 6:03 pm
Bydliště: Radim u Jičína

Re: Budík teploty vody

#3 Nový příspěvek od Málčus »

Kdyz se mi to nepovede jinak doresit, tak dopadnu stejne :) Ale sem jen lehky puntickar a rad mam veci " v cajku". videl sem i nejake tabulky hodnot odporu pro Renaulta Scenica a Fiata Punta....nemel by tu nekdo nahodou graf. tabulky na odpor cidla skoda 120 popr i na Ford sierra???

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2715
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Budík teploty vody

#4 Nový příspěvek od zde »

treba urobit vsuvku medzi hadicu vody co ide od chladiča k hlave a tam na vsuvke zboku urobit ten zavit na čidlo .

Málčus
Příspěvky: 102
Registrován: čtv říj 02, 2014 6:03 pm
Bydliště: Radim u Jičína

Re: Budík teploty vody

#5 Nový příspěvek od Málčus »

Tak toto reseni me nenapadlo!.. diky :) je to taky jedna z moznosti..kdyz bude motor ohraty, tak uz by to melo ukazovat celkem presne. Akorat za studena to bude hodne zkreslene, protoze to nedostane moznost merit dokud se neotevre termostat...

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Budík teploty vody

#6 Nový příspěvek od krajan »

ved urob redukciu vonkajsi zavit do forda a vnutorny na skodovku ... No a co ze to bude o 30 mm dlhsie nevojde ti to tam ????
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Budík teploty vody

#7 Nový příspěvek od mihi »

Je tu ešte jedno riešenie ,neviem či sa Ti bude páčiť..
Použi kapilárový teplomer ako má zetor 25, niekedy sa dajú kúpiť za 30-49€ na Bazoš aj nové a máš pokoj a funguje bez elektriky...
Ak by si chcel mám aj kontakt na jedného čo ich predáva...(teda dúfam že ešte má..)
Mihi

Málčus
Příspěvky: 102
Registrován: čtv říj 02, 2014 6:03 pm
Bydliště: Radim u Jičína

Re: Budík teploty vody

#8 Nový příspěvek od Málčus »

Mista tam je dost. to by se tam asi veslo! A bude to cidlo dost dlouhe na to,aby dosahlo az za rekukci do vody??? toto reseni me napadlo, ale kdyz bude to cidlo jen okrajove dosahovat do vody...treba hledam mouchy...ale nemam s tim zkusenosti tak vyzvidam ;) Akorat si myslim, ze bude asi trochu problem sehnat redukci...M14x1,25/M14x1,5... :zapomel:

Málčus
Příspěvky: 102
Registrován: čtv říj 02, 2014 6:03 pm
Bydliště: Radim u Jičína

Re: Budík teploty vody

#9 Nový příspěvek od Málčus »

mihi: Ok, diky posli link ;) Rad tuto dalsi moznost prozkoumam ;)

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Budík teploty vody

#10 Nový příspěvek od krajan »

Pozri sa veď od vody sa zhorené redukcia a od redakcie aj číslo...
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Málčus
Příspěvky: 102
Registrován: čtv říj 02, 2014 6:03 pm
Bydliště: Radim u Jičína

Re: Budík teploty vody

#11 Nový příspěvek od Málčus »

Moc se omlouvam,ale jelikoz sem "mlady ucho" (32) :D tak slovenstine uz moc nerozumim a tvuj posledni prispevek sem nedokazal prelouskat...:( omlouvam se :)

Uživatelský avatar
xlmen
Příspěvky: 1022
Registrován: pon srp 16, 2010 2:03 pm
Bydliště: Ostrava - Klimkovice

Re: Budík teploty vody

#12 Nový příspěvek od xlmen »

Mám v traktoru motor z Ford Transit a budík z Š 120. Jak píšeš tak spolu nefungujou, dal jsem čidlo z Š 120 do hlavy kde byl výstup pro topení, takže ukazuje správnou teplotu bez nějakého přičítání stupňů apod.

Málčus
Příspěvky: 102
Registrován: čtv říj 02, 2014 6:03 pm
Bydliště: Radim u Jičína

Re: Budík teploty vody

#13 Nový příspěvek od Málčus »

Kdyz tu studuji ty redukce, tak i kdyby ji nevyrabeli a ja si ji nechal vyrobit, tak mam obavi, ze to pujde stezi vyrobit....:( prumer na cidlu skoda 120 je 11,67mm tudiz uz neni sance udelat okolo zavit M14x1,25 :( jen trochu nechapu, proc to ma Ford s tou redukci...tam je ten policajt o hodne slabsi proto to vleze do redukce s venkovnim zavitem M14x1,25....

Málčus
Příspěvky: 102
Registrován: čtv říj 02, 2014 6:03 pm
Bydliště: Radim u Jičína

Re: Budík teploty vody

#14 Nový příspěvek od Málčus »

xlmen: Hmm.....to mas recht! tam je jeden vystup na pumpe zaslepet kratkou hadici a ucpavkou!!!!! jdu to rozdelat a jdu se tam podivat zdali tam pujde policajt ze skody 120 namodit! super tip!
P.S. tem sem delal test policajtu ze skody 120 a budiku ze skody 120 a oba ukazovali o cca 5-7 stuni mene, nez ukazoval teplotu vody digitalni teplomer na zavarovani....coz uz je lehka odchylka....;)

Málčus
Příspěvky: 102
Registrován: čtv říj 02, 2014 6:03 pm
Bydliště: Radim u Jičína

Re: Budík teploty vody

#15 Nový příspěvek od Málčus »

xlmen píše:Mám v traktoru motor z Ford Transit a budík z Š 120. Jak píšeš tak spolu nefungujou, dal jsem čidlo z Š 120 do hlavy kde byl výstup pro topení, takže ukazuje správnou teplotu bez nějakého přičítání stupňů apod.
Mohl bych te pls poprosit o foto jak to tam mas resene??? Transit a sierra asi nemeli uplne stejne vodni pumpy....diky moc! ;)

Odpovědět

Zpět na „Elektrika“