Hydrogenerátor SVP 20 zapojení

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Borin
Příspěvky: 276
Registrován: sob led 02, 2016 10:08 pm
Bydliště: Hradec Králové

Hydrogenerátor SVP 20 zapojení

#1 Nový příspěvek od Borin »

Nemáte tu někdo zkušenosti s hydrogenerátorem SPV20 ? Potřeboval bych nějaké PDFko, nebo alespoň radu, jak zapojit. Díky


Obrázek

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2398
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: Hydrogenerátor SVP 20 zapojení

#2 Nový příspěvek od artemio »

Ahoj, doporučil bych přečíst prastaré téma k hydropojezdům: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... %BD+pojezd
a tady přímo SPV: http://files.danfoss.com/documents/seri ... n-9630.pdf
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2398
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: Hydrogenerátor SVP 20 zapojení

#3 Nový příspěvek od artemio »

Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

Borin
Příspěvky: 276
Registrován: sob led 02, 2016 10:08 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hydrogenerátor SVP 20 zapojení

#4 Nový příspěvek od Borin »

No mám z toho trochu hlavu v pejru...nicméně podle tohohle obrázku

Obrázek


Jsem si vyvodil, že vývody by měli být zapojené takto

Obrázek


Pokud jsem to správně pochopil, tak když na zametacím stroji, ze kterého to všechno je šel tlak z čerpadla na tento ventilový blok, který byl připojený jednou stranou přímo na jeden vývod z SPVčka a hadicí na druhý.

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Z bloku šly hadice na tento hydromotor, kterým celý zameták pojížděl pomocí kolíbkového pedálu, který mechanicky naklápěl desku v SPVčku.

Obrázek

Obrázek


V případě, že bych chtěl ten ventilový blok vynechat a použít na jiný stroj bych musel použít přetlakový ventil, abych nepouštěl do hydromotoru vyšší tlak, než na který je stavěný (160Bar).

V těchhle čerpadlech se moc nevyznám, tak je to co jsem napsal reálné, nebo kravina ??? Čerpadlo i s hydromotorem chci použít časem na stavbu mininakladače, kde přední náprava bude řiditelná z VZV s řízením orstou a zadní pravděpodobně zkrácená ze žigula atp. bude poháněná hydromotorem přes převod... celý nakladač bude malinký, a kousek větší než Dingo a podobné malé stroje, ale nechci smyk, z důvodu, že bych tím zmasakroval celou zahradu...bude to něco ve stylu https://www.youtube.com/watch?v=i3_LXF0gr_s . Z toho ale dle mě vyplývá problém, že bych musel připojit ještě jedno čerpadlo na orstu řízení a výložník v případě použití orsty s prioritním ventilem, nebo dvoučerpadlo v prápadě nepoužití prioritního ventilu. To mi ale připadá dost složité harakiry, nejde to nějak elegantněji ? (kostku s ventilama chci použít na ovládání minibagru, které řeším v jiném tématu) Díky za rady...

Borin
Příspěvky: 276
Registrován: sob led 02, 2016 10:08 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hydrogenerátor SVP 20 zapojení

#5 Nový příspěvek od Borin »

Opravdu nikdo nevíte ?

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Hydrogenerátor SVP 20 zapojení

#6 Nový příspěvek od ITS »

Z obrázků je vidět, že se jedná o uzavřený okruh, takže všechno je jen na čerpadle. Ventilový blok se pojezdu asi neúčastní.
Uzavřený okruh je vysoká škola hydraulická. Bez přesného katalogového listu k čerpadlu ani neodhadneš, k čemu který vývod je a jak se mění náklon čerpadla.

Borin
Příspěvky: 276
Registrován: sob led 02, 2016 10:08 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hydrogenerátor SVP 20 zapojení

#7 Nový příspěvek od Borin »

Tak tohle spolu fungovalo, tak by mělo... Jinak co jsem kreslil ty šipky na spvcku tak jsem se upsal a ty 2 protilehlé vývody co jsem označil jako do čerpadla mělo být do hydromotoru.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydrogenerátor SVP 20 zapojení

#8 Nový příspěvek od Terablick »

Jak už napsal ITS, může to být dost věda, ale spíš pokud by jsi to měl navrhnout z komponent. Když použiješ celý okruh z továrního stroje, stačí pohlídat zapojení a to, abys použil všechno co tam je potřeba. Ideální by byl manuál k původnímu stroji, kde by bylo schéma hydrauliky, ale do kupy to snad dáme i bez toho :) Projdu si materiály co sem už kluci dali (tímto jim moc děkuji), a s výsledkem se pak ozvu :)

EDIT: potřeboval bych fotky tvého čerpadla ze všech stran... Jeden vstup se na téhle nedá identifikovat, a v popisu který jsi přiložil to máš asi špatně...
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Hydrogenerátor SVP 20 zapojení

#9 Nový příspěvek od koprkam »

Přátelé, abych nezakládal nové téma. Je možné si doma v nadstandardně vybavené dílně zrepasovat hydromotor SMF 20 a hydrogenerátor SPV 20? Mám rozdělaný UNC, tak jsem si říkal, že bych se do tohohle pustil, chtěl bych si zrepasovat i čerpadlo A72XMT a ten zadní rozvaděč, co je pod chladičama. Je to v domácích podmínkách možné, nebo je k tomu potřeba speciálních hmatů, chvatů, úmaků?
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Hydrogenerátor SVP 20 zapojení

#10 Nový příspěvek od ITS »

Nikdo neodpovídá, takže já.
Všechny tyto bazmeky jsou hromadou kalených a broušených dílců, do sebe spasovaných, kde nějaké těsnění nehraje žádnou roli. Pokud jsou ty dílečky vydřené a propouštějí olej, pak už nic nejde dělat.
Pokud to jen trošku jede, tak do toho nevrtat, protože něco se ani kloudně zpět nedá složit.

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydrogenerátor SVP 20 zapojení

#11 Nový příspěvek od Tata »

zlata pravda dokud to šlape nevrtat
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Hydrogenerátor SVP 20 zapojení

#12 Nový příspěvek od jiriSBS »

Pokud nemáš "zlatý olej" v nádrží,okolo hnací hřídele,naklápěcích válců,servo ventilu neteče olej,tak do toho nešahat.Max. můžeš zkontrolovat pracovní tlaky:plnicí na čerpadle 1,5MPa,ovladací na valcích 1,37 MPa ,odpadní 0,25 MPa.Pokud je to SPV a SMF ,tak všechny rozměry jsou v palcích -šrouby, gumičky,do pracovního okruhu "O" kroužky v kvalitě Sh 90,ostatní Sh 70.Velmi důležitý je "vakouměr" -nesmí být na nule, ani v červeném poli.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Hydrogenerátor SVP 20 zapojení

#13 Nový příspěvek od koprkam »

To mě teda štvete, protože hydromotory tečou jako Dunaj a dát je na repas za 10 tisíc, aby se mi vràtily ještě větší k**** než mám teď, to fakt ne. Stejně jsem dopadl s heverama z autovleku, proto si od té doby dělám všechno sám.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Hydrogenerátor SVP 20 zapojení

#14 Nový příspěvek od jiriSBS »

...odkud Ti to teče,popis,foto.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Hydrogenerátor SVP 20 zapojení

#15 Nový příspěvek od koprkam »

Podívej ono se to těžko určuje, ale shrnul bych to takhle:
Něco na přívodu u O kroužků, to není absolutní problém, ale pak v podstatě skoro z každé příruby. U hydrogenerátorů SPV je to ještě horší. Teď mám právě z unc všechny vyhážený a půjdou ven i stranový převodovky, čili pokud bych opravil tyhle dvě věci, tak budu mít unc po generálce a nemusel bych na to už v životě sáhnout, ale prostě není v mích možnostech dát 50 nebo 60 tisíc za kompletní repas hydrogenerátorů, hydromotorů, zadního rozvaděče a hlavního zubovýho čerpadla, proto si chci maximum věcí udělat doma. A mimo to, pokud to repasují tak jako všechno ostatní, že v tom jenom vymění těsnění a vysrat na to, tak nevidím důvod si to neudělat doma.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“