Seřízení Hydraulického rozvaděče zetor uř1

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Martin944
Příspěvky: 9
Registrován: čtv říj 19, 2023 11:11 am
Bydliště: Staňkov

Seřízení Hydraulického rozvaděče zetor uř1

#1 Nový příspěvek od Martin944 »

Dobrý den, neměl by někdo návod popřípadě radu na seřízení hydraulického rozvaděče zetoru 72 na ramena/hydr. okruh ? vím že se to posílá na stolici. potřeboval bych alespoň nějaké přibližné tovární nastavení. Případně co který šroub seřizuje ? na obrázku pozice 46 a 21 . V dílenské příručce jsem se dočetl pouze složení/rozložení.. Díky za rady nebo zkušenosti.

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2373
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Seřízení Hydraulického rozvaděče zetor uř1

#2 Nový příspěvek od CBS »

Skús si stiahnuť DP na sedmičkovú radu 4711 - 4748 princíp nastavenia by mal byť rovnaký, ja som to mal podľa tejto DP rozobrané do šróbu a dokonca sa mi to podarilo aj poskladať a nastaviť.

Martin944
Příspěvky: 9
Registrován: čtv říj 19, 2023 11:11 am
Bydliště: Staňkov

Re: Seřízení Hydraulického rozvaděče zetor uř1

#3 Nový příspěvek od Martin944 »

Díky za radu .ale bohužel se mi ten manuál nedaří nikde stahnout . Neměl by jsi odkaz ?

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Seřízení Hydraulického rozvaděče zetor uř1

#4 Nový příspěvek od pavel sk »

Aky obrazok mas na mysli??? O hydraulikach Zetormatic je toho popisane dost v Technickych problemoch Zetor. Riesene nespocetne krat.

Martin944
Příspěvky: 9
Registrován: čtv říj 19, 2023 11:11 am
Bydliště: Staňkov

Re: Seřízení Hydraulického rozvaděče zetor uř1

#5 Nový příspěvek od Martin944 »

Pozice 21 , potrebuji nějaké základní serizeni . Je to tak ze timhle serizuji doraz ramen?
Obrázek : https://ctrlv.cz/C97h

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Seřízení Hydraulického rozvaděče zetor uř1

#6 Nový příspěvek od pavel sk »

Na obrazku je rozvadzac hydrauliky ktory sa montoval na 72XX a vyssie. Pod poziciou 21 je vyod pre vnutorny valec hydrauliky. Ten natrubok sa zasrobuje do rozvadzaca nadoraz a zakontruje sa maticou. Horny doraz ramien sa nastavuje na kinetike ovladania a na kulise pak.

Martin944
Příspěvky: 9
Registrován: čtv říj 19, 2023 11:11 am
Bydliště: Staňkov

Re: Seřízení Hydraulického rozvaděče zetor uř1

#7 Nový příspěvek od Martin944 »

Jseš si jistý ? Tou vsuvkou tlačíš na ty pružiny zpětných ventilů. Ještě bych měl otázku k čemu je šroub č.46? Co s ním seřizuji ? Obrázek : https://ctrlv.cz/xf4X

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Seřízení Hydraulického rozvaděče zetor uř1

#8 Nový příspěvek od pavel sk »

Som si isty. To šrobenie sa celnou plochou oprie vo vnutri o puzdro rozvadzaca. Tym srobom 46 sa nastavuje doraz supatka. Ramena hydrauliky daj do polohy max. zvih a tiez aj paku. V tejto polohe by si mal mat medzi palcom ktory na ten šrob ma pôsobit a hlavou šrobky mat medzeru 0,2-0,3mm. Hydraulika sa nastavuje zvlašt v polohovom rezime azvlašt v silovom rezime. Stiahni si dielensku prirucku pre 5211-7745. Tam je ten rozvadzac pekne v reze rozkresleny a aj nastavenie. Zjavne si toto este nikdy nerobil co??

Martin944
Příspěvky: 9
Registrován: čtv říj 19, 2023 11:11 am
Bydliště: Staňkov

Re: Seřízení Hydraulického rozvaděče zetor uř1

#9 Nový příspěvek od Martin944 »

Moc ti děkuju za radu ! Ne, tohle je premiéra . Přestaly mi fungovat ramena . Měřil jsem tlaky na rychlospojkach a vše Ok , tak jsem rozebral rozvaděč a našel jsem pod diferenciálním ventilem zaseklé nečistoty . Předpokládám , že to byla příčina .vyčistil jsem ho a přetěsnil Dal jsem nový olej a filtry, o víkendu vyzkouším .

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Seřízení Hydraulického rozvaděče zetor uř1

#10 Nový příspěvek od pavel sk »

Ak ten diferencialny ventil vysel a nepracoval kvoli necistote, tak kludne mohlo to byt pricinou ze ti vnutorny okruh nesiel. Iba vonkasi okruh. Na bočne zatky dieferenc. ventilu si predpokladam dal nove tesniace O-kruzky.

Martin944
Příspěvky: 9
Registrován: čtv říj 19, 2023 11:11 am
Bydliště: Staňkov

Re: Seřízení Hydraulického rozvaděče zetor uř1

#11 Nový příspěvek od Martin944 »

Ano komplet nové o-kroužky do celého rozvaděče .měl jsem strach z toho seřízení ale tím stavěcím šroubkem jsem nehýbal.Slyšel jsem, že když se to špatně udělá tak pist na ramena muže jít porad nahoru až prorazí víko , to se muže reálně stát??

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Seřízení Hydraulického rozvaděče zetor uř1

#12 Nový příspěvek od pavel sk »

Ten šrob stym nema nic spolocne. Samotne nastavenie horneho dorazu sa nastavuje v polohovej regulacii natacanim kulisy paky. Ja sam to tu na fore v minulosti uz popisoval minimalne dvakrat +SZ. Kedze si to nikdy nerobil, tak si k tomu niekoho zozen co sa tomu venuje, alebo si aspon stiahni s Uloz.to tu dielensku
prirucku. Tam je to všetko pekne popisane+ rozkreslene. S katalogu to nenastaviš. Alebo si prejdi vlakna tu na fore v oddeleni pre Zetory. Tie nastavenia sa tu riesili a boli popisovane nie raz. Daju sa najst aj obrazky. Nevedomostou môzes viac zničit ako opravit. Ja to tu znovu rozpisovat krok po kroku nebudem. Nech sa dari 8)

Martin944
Příspěvky: 9
Registrován: čtv říj 19, 2023 11:11 am
Bydliště: Staňkov

Re: Seřízení Hydraulického rozvaděče zetor uř1

#13 Nový příspěvek od Martin944 »

Rozumím,díky

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2373
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Seřízení Hydraulického rozvaděče zetor uř1

#14 Nový příspěvek od CBS »

Ak si nehýbal s kulisou pák a s palcom na dutom hriadeli možno nebudeš musieť nič nastavovať, len skontrolovať. Ale to aj tak až keď založíš hydrauliku na miesto.

Martin944
Příspěvky: 9
Registrován: čtv říj 19, 2023 11:11 am
Bydliště: Staňkov

Re: Seřízení Hydraulického rozvaděče zetor uř1

#15 Nový příspěvek od Martin944 »

Ok , díky .

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“