Jak rozebrat pístnicí ???

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14736
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#16 Nový příspěvek od DanculSK »

Inakšie aj toť toto je dobré
:friends:

Obrázek
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 828
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#17 Nový příspěvek od Navarson »

Na povolování zarezlého byla skvělá červená brzdovka. :ano: Teď používám konkor. ;-)
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

tz4-k14
Příspěvky: 117
Registrován: úte lis 19, 2013 8:24 pm
Bydliště: Teplice

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#18 Nový příspěvek od tz4-k14 »

Tak mi to nedalo, očistil spáru u závitu a udělal jsem pár fotek. Vypadá to, že pístnice byla opravdu zajištěna červíkem.
Do krajních děr mi šla jehla strčit cca 5mm a do prostřední asi 12mm. Nevypadá to, že by tam byl červík nebo jeho zbytek.
Z fotek vyplývá, že to někdo přede mnou měl rozebrané a utáhl to přes původní červík. Co myslíte vy? A jak to vydíte dál?

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A ještě mi připadá, že to mezikruží není součástí celého "šroubu". Fakt netuším, jak to je. O to víc jsem zvědavý, jak
to bude vypadat rozebrané.
Po rozebrání mám v plánu pístnici zkrátit minimálně o polovinu. Uříznu a znovu navařím zadní dekl a podle toho, jak to vyjde i pístní tyč.
Máte s tím někdo zkušenost? Dělal to nékdo?

gepoting
Příspěvky: 226
Registrován: sob pro 24, 2011 3:22 pm
Bydliště: 38773

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#19 Nový příspěvek od gepoting »

jestli ji budeš zkracovat,uřízl bych obal s nějakou rezervou,oko pístnice vypada,že je šroubovací,tak vytočit,nebo uříznout a vytáhneš pístnici.Pak bude snažší nejen manipulace,ale i tou matkou se dá lepší pracovat.Podle těch direk to vypadá,že už to bylo několikrát rozebraný,tak bych řekl,že to bude zalepený.Ohřá,prudce zchladit,klíč máš pěkný,zkoušet povolit,utáhnout stačí jenom aby se matka pohla.Když nepomůže napoprví zkusit ještě jednou.

fikejz
Příspěvky: 6173
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#20 Nový příspěvek od fikejz »

Stejně tě rozšroubování nemine. Na těchto fotkách to vypadá, že to někdo opravdu utáhl při poslední montáži dál než na zajištění - tedy že by tam mohlo být lepidlo. Takže zkus ohřát obal, tím by mělo lepidlo povolit - postup stejný jak ti radil Fiz a Vitex. Když to nepovolí ohřátím tak ještě do teplého lij do spáry konkor, nebo petrolej ... něco co případně zarezlý závit povolí. Na to by ovšem bylo dobré ji mít postavenou - aby to tam zateklo.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Fizz
Příspěvky: 7986
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#21 Nový příspěvek od Fizz »

Jak jsem psal.

Případně místo trnů na klíč vyřezat do díry zavit a fest přišroubovat.

Penetrační olej přes ty dírky po cerviku.

Pocitej ze moment potřebný k povolení může být hrubo pres 500Nm, jinými slovy ten klic bude třeba delší pojud to chceš dělat ručně.

Pokud ji budeš zkracovat buďto urizbi konec nebo narizni na 5ti mistech podél osy tak aby zustal závit sotva krytý. Dále je postup stejný klepat penetrovat.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#22 Nový příspěvek od vitex »

Souhlasím,ale červík se tam nedává.Vyřízne se do otvoru závit(nemusí) a zaklepe se tam hliník,nebo měď.Je to vlastně pojistka proti povolení matice.To,že je tam více otvorů je běžné-vidíš kolikrát bylo opravováno.A jak jsem psal,WD a bouchat a bouchat.Zkrácení nebude problém,jen se musíš svarem vyhnout pracovnímu zdvihu pístu.Při montáži těsnění použít mazací tuk.

tz4-k14
Příspěvky: 117
Registrován: úte lis 19, 2013 8:24 pm
Bydliště: Teplice

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#23 Nový příspěvek od tz4-k14 »

Tak se mi to za pomoci rodiny povedlo povolit. Dělal jsem to podle vašich rad. Vyčistil jsem spáru v závitu, stříkal sprej na povolování zarezlých šroubů. Pak klepal kladivem. Opravdu jsem pístnici nešetřil. Syn pak napružil přes dvoumetrovou páku klíč a párkrát jsem pobouchal plášť v místě děr od červíků, najednou to škublo a šlo to krásně povolit. Akorát jsem si myslel, že to bude jeden celek, ale povolil jsem jen mezikruží, na kterém je závit. Zbytek tůstal uvnitř pístnice a s pístní tyčí nelze hýbat ven ani dovnitř. Tedy běžnou člověko silou. Tak jsem to nechal být a uvnitř nastříkal sprej na povolování zarezlých šroubů a nechám ho pár dní působit. O víkendu uvidím. Přikládám fotky. Opět platí, že jsem vděčný za jakoukoliv smysluplnou radu. Zajímavé je, že uvnitř byl závit úplně suchý. Další závit tam asi nebude.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#24 Nový příspěvek od vitex »

To bývá největší problém-vytáhnout pístní tyč s pístem.Pořádně to zalej třeba naftou,petrolejem,nech odpočnout a zkus to nastojato(jeřáb,zdvižka,nakladač) a zase bouchat po obvodu,tentokrát raději větší paličkou,ne kladivem.Ne aby Tě napadlo do toho foukat vzduchem ze spodní části.Umí to zabíjet.

tz4-k14
Příspěvky: 117
Registrován: úte lis 19, 2013 8:24 pm
Bydliště: Teplice

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#25 Nový příspěvek od tz4-k14 »

Přemýšlel jsem vyrobit z uprofilu 120mm dlouhého 4m přípravek, kdy na koncích navařit oka a hupcukem to zkusit roztáhnout od sebe. Mám tuším dvoutunovej. To by mohlo jít ne?

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#26 Nový příspěvek od vitex »

Mohlo.Ještě si vyrob kroužek,klidně ze dřeva a dej jej místo matice.Kvůli vyvrácení pístu ve válci a jeho zadření.A nebo pístní tyč podlož.

Fizz
Příspěvky: 7986
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#27 Nový příspěvek od Fizz »

To je snadné, ruční hydraulická pumpa, třeba na sklápění. Pripijis na spodní sekci pumpujes a píst jde ven.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

tz4-k14
Příspěvky: 117
Registrován: úte lis 19, 2013 8:24 pm
Bydliště: Teplice

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#28 Nový příspěvek od tz4-k14 »

To je sice pravda, ale když se dostanu na konec, tak ten tlakový olej bude po celé garáži. Myslím teda. A v té pístnici bude dost litrů oleje.

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#29 Nový příspěvek od chobotek »

Nebude, jen to lupne a vyleje se do připravené nádoby. Navzdory tomu, co psal vitex to zkouším první vzduchem, ale tady to nikomu, kdo nemá představu o stlačitelnosti tekutin, nedoporučuju. Takže to zodpovědně zvaž.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Fizz
Příspěvky: 7986
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#30 Nový příspěvek od Fizz »

Olej všude? Proč? Pistnicu strčím do zazatkovane KG trubky na odpady třeba metrové průměr 150mm a na pustnici nasadím druhou menší dnem vzhůru. Kdyz nemam druhou pořádná hadra to jistí.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“