Hydraulický rozvaděč - unik oleje

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Stivek
Příspěvky: 9
Registrován: úte zář 16, 2014 6:40 pm
Bydliště: Mnichovo Hradiště

Hydraulický rozvaděč - unik oleje

#1 Nový příspěvek od Stivek »

Zdravim, prosakuje olej kolem páček, dá se to v domácích podmínkách rozebrat a přetěsnit?
Skrze jsou šrouby, tim to rozeberu na jednotlivé sekce, na ty páčky se nějak dostanu?

Obrázek
Obrázek

Elrodos
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 26, 2020 3:58 pm
Bydliště: Praha

Re: Hydraulický rozvaděč - unik oleje

#2 Nový příspěvek od Elrodos »

Jde to snadno. Avšak já jsem přetesnil již dvakrát a nepomohlo to.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Hydraulický rozvaděč - unik oleje

#3 Nový příspěvek od ota »

U těchto rozvaděčů to přetěsnit moc nepomůže. Kdysi jsem docela přez známého sehnal O kroužky o 2 desetinky silnější. Páčky chodily o něco tužšeji. Ale stejně to propouštělo. Pak jsem se bavil se servisákem a on povídal, že v té kostce je lapovaná díra a broušený pístek. Ten v té kostce pojíždí a je to přesně spasované a neteče to. Ale když se to vyběhá, začne olej tlačit kolem toho pístku a O kroužek to neudrží a proleze to ven. V domácích podmínkách neopravitelné. Sehnal jsem pak o dost novější rozvaděč a bylo to v pohodě.
Ta páčky se vyndají tak: když máš samotnou sekci z boku pod tím kloboukem páčky je kolíček. Ten jde skrz celé těleso té jedné sekce. Vyklepneš kolíček celej ven a celý klobouk jde i s vnitřnostma ven. Ten klobouk je tam trochu nalisovanej. Některé rozvaděče mají ještě na druhé straně páčky pod tou krycí maticí která se vyšroubuje, jištění. Vyšroubuj krycí matici a koukni pod ní co je.
Tyhle rozvaděče nemám už na ničem doma. Postupně začaly protejkat všechny tak jsem je vyměnil. Dobré je, že se z nich nechá poskládat několikapáčkový rozvaděč. Ale jak začne týct podle páčky je konec. Ta páčka je uvnitř takové ozubení a váleček a zapadají do sebe. Na tom válečku na každé straně O kroužek těsnící.

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Hydraulický rozvaděč - unik oleje

#4 Nový příspěvek od Navarson »

Zkus dát místo O-krožků X-kroužky, nebo ještě lépe manžety. Sice jsem to nedělal na rozvaděči, ale na víku pístnice, ovšem pomohlo to. :ano:
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“