Plnění pneu vodou

rozměry, rozteče šroubů, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
JoeF1
Příspěvky: 376
Registrován: sob črc 04, 2009 9:45 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Plnění pneu vodou

#61 Nový příspěvek od JoeF1 »

Tak z vodou me to naplnit nikdy nenapadlo, ale co jsme delali, kdyz jsme jezdili na pionyrech a pichli, tak jsme dusi vyhodili a pneu vysypali piskem. :D

Uživatelský avatar
Ales.
Příspěvky: 708
Registrován: pon lis 08, 2010 1:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Plnění pneu vodou

#62 Nový příspěvek od Ales. »

Tak už to někdo vymyslel do obyč ventilku? mám na Z25 12.4-24 a to by myslím bylo znát. Ale mam obyč ventilek. Přemejšlim, zda si nevyhraju s tim plnítkem a neudělam si nějaký podobný svý.
Všechno je pudová záležitost - buď to pude nebo to nepude ...

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Plnění pneu vodou

#63 Nový příspěvek od Pavel »

hele origo plnitko stoji kolem 300 kc nez se snimdelat tak je lepsi koupit kvuli zavitum jinak se vysroubuje jen vlozka a plnis

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Plnění pneu vodou

#64 Nový příspěvek od Nelinář »

Jsem tu sice nový, ale něco mám už naježděné, vodu do kol jsme dali a je to 100 a jedna, kolo se normálně sundalo, vypustil vzduch, odšroboval ventilek, a klasicky přes hadici zahradní, se to nalilo, Zimu neřešíme. už 20 let a pořád ty samé duše, když to zmrzne? je to guma, ta se umí roztahovat, ale aby to neskákalo, tak se to pomlátí velkým kladivem, a jede se. Měli jsme k tomu nedůvěru, ale jen do té doby než to poprvé vjelo do terénu, jde o to, že nějaké betonové nebo jiné přídavné závaží, mimo kola akorát zatěžuje diferák, a celý zadek jde níž.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Plnění pneu vodou

#65 Nový příspěvek od Pavel »

pneu se plni uplne bezne vodu nebo vodou plus chlornan ventil na plneni vodou stoji 350 kacek nekde mam tabulky kolik vody se vejde do kterého plaste vody na sjizdeni pneu to nemá vliv vždy se musy dofoukat vzduch coz plno soferu nedela da jen vodu jeto nejlevnejsi zavazi další fama je ze se neda duse nebo plast opravit jdeto nekam sem sem daval fotku ventilu na plneni vodou

gepoting
Příspěvky: 226
Registrován: sob pro 24, 2011 3:22 pm
Bydliště: 38773

Re: Plnění pneu vodou

#66 Nový příspěvek od gepoting »

když jsem dělal v lese naplnil jsem to nějakým roztokem,který se běžně koupil v drogerii,nevím přesně,ale asi kolem 100 l do jednoho kola.Byl na to takový spešl ventil na napouštění,kolo jsem otočil ventilem nahoru,ze střechy nalil ten rozok dokud to nevytékalo ventilkem a zbytek se normálně dofoukal na 2 bary a bylo.Zná to bylo,o nějaký ten kubík to utáhlo víc.Ale když jsem skončil,traktor předal,jaksi jsem to zapomněl novému majiteli říct a když jel přezouvat,tak musel tu gumárnu málem vymalovat.Stříkalo to až na strop.

traktoristaPB
Příspěvky: 301
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:08 pm
Bydliště: PB

Re: Plnění pneu vodou

#67 Nový příspěvek od traktoristaPB »

Nejaké postrehy skusenosti mate to niekto v tych pneu 10,0/75-15,3 ? :potlesk:

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Plnění pneu vodou

#68 Nový příspěvek od Pavel »

ted sme to plnily do rezacky a by byl zatizenej zadek zatím sou spokojeny

jimV
Příspěvky: 3016
Registrován: úte říj 21, 2008 8:39 pm
Bydliště: NOVY HROZENKOV

Re: Plnění pneu vodou

#69 Nový příspěvek od jimV »

no a kolik to stoji a kde sa daju sehnat vodni ventilky

jimV
Příspěvky: 3016
Registrován: úte říj 21, 2008 8:39 pm
Bydliště: NOVY HROZENKOV

Re: Plnění pneu vodou

#70 Nový příspěvek od jimV »

a jak se to vlastne micha akolik se vleze vody do 13,6/24 nikde sem to na netu nenasel nemate nekdo ty tabulky a ten ventil staci jeden ne napustim vysrubuju a dam tam ten obyc nebo se mylim

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Plnění pneu vodou

#71 Nový příspěvek od frturek1 »

pokud se nepletu, tak ventylek na dusi k plneni voudou je ten kterej se sklada z dvou dilu,u starejch dusi je ventilek z jednoho kusu a neda se odsroubovat ta vrchni cast
http://www.ferdus.cz/data/files/2027_Pr ... -vodou.pdf
tady je videt ta vrchni vindavaci cast ventilku https://www.google.cz/search?q=traktoro ... B629%3B642

Uživatelský avatar
drobec
Příspěvky: 802
Registrován: stř kvě 13, 2009 11:51 pm
Bydliště: Horná Breznica

Re: Plnění pneu vodou

#72 Nový příspěvek od drobec »

jimV píše:a jak se to vlastne micha akolik se vleze vody do 13,6/24 nikde sem to na netu nenasel nemate nekdo ty tabulky a ten ventil staci jeden ne napustim vysrubuju a dam tam ten obyc nebo se mylim
Áno, ventil stačí jedenjeden. Po napusteni ten prípravok vyšrobuješ a dáš tam normálny ventil.
Výpočet rýchlosti: http://prevody.alm.cz spáchal autor a užívateľ "Jiřin"

Stále tu zbieram inšpiráciu............

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Plnění pneu vodou

#73 Nový příspěvek od Pavel »

ventil stoji 350 kacek musel bych ti vyfotit tabulku je na zdi

Tommys
Příspěvky: 104
Registrován: čtv říj 25, 2012 12:17 am
Bydliště: Klobouky u Brna

Re: Plnění pneu vodou

#74 Nový příspěvek od Tommys »

Réd doplním svoje poznámky celý vlákno sem si pročetl loni v létě sem plnil vodou gumy z V3s jednoduchý jak facka kolo sem vypusti a zvedl abych ho natočil ventilkem nahoru pak sem si natahl hadicu tušim 3/4 na konec kus měděne trubyčky průměr 8mm stahnout paskou na konec trubičky sem dal kus černé palivovky taky 8mma vyšrouboval ventilek a plnil trvalo to cca 15 minut a každých 5 minut sem sundal hadičku z ventilku utekl zbyvajicí vzduch a zase se pokračovalo až z ventilku tekla voda tak sem jenom zbytek dofoukl a je to

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Plnění pneu vodou

#75 Nový příspěvek od DanculSK »

:friends: rozmýšlam o naplnení pneu 7,5x16
celkový objem mi vyšiel cca 67 litrov na jedno koleso
plni sa tusim do 3/4 co je 50 litrov na koleso ,,, no aj 100 kg na naprave pomoze si myslím,
čo vy na to :friends:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Odpovědět

Zpět na „Kola a pneu“