Zimní pneumatiky

rozměry, rozteče šroubů, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
kocicirada
Příspěvky: 461
Registrován: úte pro 16, 2008 11:36 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Zimné pneu

#16 Nový příspěvek od kocicirada »

já si gumu nazuju/vyzuju a vyvážim sám a zadarmo ... takže je pro mě lepší je koupit přes net ... krom toho že mi přijdou domů a mam to bez starostí ....
ale jinak je to jak píšeš ...

jinak já tedka kupoval nový auto (Alteu XL), takže sem ted kupoval gumy a vzal sem GoodYear Ultragrip 8 (aspon mam jistotu že nebudou starý) a uvidíme no ... gumy jsou to 195/65-15 a vyšli na necelou šestku ... takže když se neosvědčí, příští zimu zkusim jiný ....

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Zimné pneu

#17 Nový příspěvek od Johny1490 »

Tak hovorite že aj Vredstein su dobre? uvidim rozhodnem sa... Diki 8)

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Zimné pneu

#18 Nový příspěvek od peny »

http://www.pneumatiky-pneupex.sk/

lacnejsie som malokde nasiel

a tiez si myslim ze na feldu je dost luxus mat gumy za viac ako 50€ za kus ,maju tam aj tie dunlopy za nejakych 47€ ak som dobre pozeral, to je asi max co by som bol ochotny zaplatit

Uživatelský avatar
Lakatos80
Příspěvky: 1025
Registrován: sob led 16, 2010 3:16 pm
Bydliště: trutnov

Re: Zimné pneu

#19 Nový příspěvek od Lakatos80 »

myslím že na felicii by bohatě stačily nějaký protektory, tady u nás prodávají Vraníky, celá zimní sada za 3tis takže 8) toť můj názor, nějaký značkový pneu nemají myslím na takovýhle autě smysl
Jonsered 2159,H 560xp 2x,H562xp, H 372Xp

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Zimné pneu

#20 Nový příspěvek od Johny1490 »

Protektori ani zadarmo

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Zimné pneu

#21 Nový příspěvek od Johny1490 »

peny:
Tak luxus neluxus.... rozbit si auto kvoli zlím gumám, zmŕzat pri nahadzovaní retazí to fakt nie. :)

Diki za tu stranku idem to prešpílat :friends:

Uživatelský avatar
Lakatos80
Příspěvky: 1025
Registrován: sob led 16, 2010 3:16 pm
Bydliště: trutnov

Re: Zimné pneu

#22 Nový příspěvek od Lakatos80 »

jasně v pohodě, nikomu je nenutím. nechápu ale v čem budou tak špatný :-/
Jonsered 2159,H 560xp 2x,H562xp, H 372Xp

Uživatelský avatar
Lakatos80
Příspěvky: 1025
Registrován: sob led 16, 2010 3:16 pm
Bydliště: trutnov

Re: Zimné pneu

#23 Nový příspěvek od Lakatos80 »

Johny1490 píše:Tak luxus neluxus.... rozbit si auto kvoli zlím gumám, zmŕzat pri nahadzovaní retazí to fakt nie. :)

Diki za tu stranku idem to prešpílat :friends:
...když ty pneu budou nový tak asi nebudou potřebovat žádný řetězy, u levnějších pneu bude spíš problém v zatáčkách a něco dobrzdit ale na to má každý jiný názor. toť můj názor na použití pneu na takovéto typy aut- tím něříkám ale že jsou špatné :friends:
Jonsered 2159,H 560xp 2x,H562xp, H 372Xp

Fiataro
Příspěvky: 667
Registrován: úte dub 26, 2011 3:25 pm
Bydliště: RK

Re: Zimné pneu

#24 Nový příspěvek od Fiataro »

Johny1490 píše:Tak luxus neluxus.... rozbit si auto kvoli zlím gumám
Rošmalcovat auto si můžeš i na těch nejlepších gumách.Je to také hodně i o řidičovi."keď sa šmýka,tak sa šmýka"i na luksusních.... :)

Uživatelský avatar
neboferus
Příspěvky: 805
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:20 am
Bydliště: poprad

Re: Zimné pneu

#25 Nový příspěvek od neboferus »

a ja si myslim ze netreba brat do uvahy len cenu,alebo skodu vozidla pri nehode ale tiez bezpecnost.co ti bude z lacnych gum ked budes neboztik,respektyve niekomu ublizis?viem,da sa zabit aj na znackovych pneumatikach,ale riziko je mensie.

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Zimné pneu

#26 Nový příspěvek od kutil tim »

Dobrá zimní pneu se pozná v extrémní podmínkách, tam kde ostatní nevyjedou, při nouzovém brzdění a v zatáčkách .V posledních dvou případech jde o rozbití auta, zdraví a někdy i život, když tě nabourá někdo kdo má špatné gumy a nebo neumí jezdit.Rozdíly mezi guma jsou velké a je lepší si připlatit než někde uvíznout v mrazu a vánici.Někdy, pokud člověk nemusí nutně jet, je lepší zůstat doma a to žiju na Hané.V posledních letech se našlo pár dní ,kdy se čekalo až to prohrnou,protože nejsme na hlavním tahu a metrové závěje.Manželce,když měla jet do práce, jsem volal taxi a oba zůstaly v závěji a máme to do okresního města 7 km.Ty protektory vraník jsou dobré jen do hlubokého sněhu ,ale na jiném povrchu nedrží ještě tak na nějakou 120 to byly do hor výborné auta ty s předním jen na couvačku do kopce :smich: :smich: :smich:

kocicirada
Příspěvky: 461
Registrován: úte pro 16, 2008 11:36 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Zimné pneu

#27 Nový příspěvek od kocicirada »

každý má jiný názor na gumy ... já mam ale názor naprosto jasný .... mam ročního kluka ... kvůli němu a jeho bezpečnosti sem koupil nové auto ... a za gumy dam v tomto případě klidně přes deset tisíc ... neni to jenom o tom co vyjedu, ubrzdim a tak ... je to především o zdraví a to je pro mě k nezaplacení ...

Uživatelský avatar
Japa
Příspěvky: 854
Registrován: čtv srp 27, 2009 2:01 pm
Bydliště: Dětmarovice

Re: Zimné pneu

#28 Nový příspěvek od Japa »

Tak tohle to přesně jsem slyšel včera v hospodě od mého bývalého spolužáka, který nákup nové „pětkové brambory“ se sadou nejlepších zimních gum na nejlepších kovaných discích, které dostal v akci za pouhých 40 tis. Kč odůvodňoval maximálním bezpečím pro svou čerstvě narozenou dceru.
Jistě, každému jde především o zdraví a bezpečí svých blízkých, ale dávat do spojitosti nákup auta a gum se zdravím dětí mi připadá přinejmenším divně. Kde je vlastně ta hranice, co ještě bezpečné je a co už ne? Jaké je v dnešní době opravdu bezpečné auto, … snad jen T 72.
Naše děti budou v bezpečí tehdy, když při řízení budeme používat hlavně hlavu (která ovšem nebude prázdná).

Uživatelský avatar
major3011
Příspěvky: 722
Registrován: pát led 15, 2010 9:29 pm
Bydliště: Púchov

Re: Zimné pneu

#29 Nový příspěvek od major3011 »

Na feldu toto 8) Maragoni Meteo Grip držia 3. sezonu a auto víde všade....

Obrázek

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Zimné pneu

#30 Nový příspěvek od feki »

to je snad nejaky cinan? :D

Odpovědět

Zpět na „Kola a pneu“