Čistič disků

rozměry, rozteče šroubů, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Čistič disků

#31 Nový příspěvek od ota »

Tak jak jsem psal. Stačí na to umývání přípravek z lídlu. Tedy použil jsem ten pumpovací a je to přímo na umývání disků. A druhej pumpovací a v něm mám nalito ten přípravek do tlakové myčky. Tu vodičku, neředěnou. Nastříkal jsem nechal chvíli působit. Pak jsem nastříkal ještě trochu, rošmudlal houbičkou na nádobí a tlakovou myčkou rotační tryskou omyl. Výsledek parádní. Dneska jsem šel kolem kol, tak jsem si vzpoměl a vyfotil. No škoda, že jsem nevyfotil než jsem je šel umývat. Byla, kor ty přední pěkně zlemtaný od prachu z destiček.
Ta vodička z lídlu stojí oproti přípravkům pár Korun. Tou vodičkou do té tlakové myčky umývám zatím všechno. Nastříkám a rošmudlám, když to nejede rošmudlat tou houbičkou tak jen nastříkám a pak rotační tryskou ostříkám. Zatím dobrá zkušenost s tím přípravkem na myťí.
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Čistič disků

#32 Nový příspěvek od Britt »

Veteranista! píše:V Německu mají zákaz použití starších pneu 5 let, ne?
Ano a nejen tam. Už i Rakušáci se přidali a prý je tam více zemí, které to schválily. Stačí jet na dovču a odstaví ti auto, společně s tučným flastrem. Náš zákon nařizuje pouze předepsanou výšku dezénu, velikost pneu, rychlostní a zátěžový index a ještě typ, podle ročního období. V zahraničí nemáš šanci s pneu na celoroční použití a v zimě tam bezpodmínečně musí být vločka. Stav pneu se podle zákona posuzuje poue podle výšky dezénu a případného viditelného poškození, jako jsou boule na bocích běhounu. Pojišťovny si však v případě pochybností mají možnost vyžádat znalecký posudek a na základě něho, pak postupuje při plnění škodné události. Posudek může vyhotovit každý, s kým má pojišťovna uzavřenou smlouvu a domyslete si každý sám, jak to vypadá v praxi. Můžete se soudit, ale šance na úspěch jsou minimální.
Moje osobní zkušenost na motosrazu v kempu na Pecce. Ožralý magor na mašině bez TP mi srazil mašinu. Škoda za 60K, policie nafotila stopy, dotyčný se přiznal. Pojišťovna nechala přezkoumat celou událost svým znalcem, který zhodnotil, že takto se to stát nemohlo a navíc došlo k události na soukromém pozemku, takže nedostanu ani vorla a škodu mám požadovat na majiteli pozemku a on následně na viníkovi. Pokud se vám to zdá být na palici, nejste jediní, ale i můj právník mi řekl, že nemám šanci uspět proti pojišťovně.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

pql
Příspěvky: 467
Registrován: pon črc 09, 2007 4:09 pm
Bydliště: u Sobotky

Re: Čistič disků

#33 Nový příspěvek od pql »

No čím dál více to zavání hospodou a řečma.

V Německu lze používat celoroční pneu s označením M+S bez sněhové vločky až do 30.9.2024, za podmínky že byly koupeny do 31.1.2018. Po té budé též možno používat celeroční pneu, s označením sněhové vločky. Z předchozí věty plyne, že lze používat pneumatiky staré šest let. V německých předpisech jsem žádné jiné omezení stáří pneumatik nenašel.

V Něměcku není zatím ( uvažují o tom) ani předpsána vzláštní hloubka dezénu pro zimní pneu a platí standardních 1,6. V rakousku musí být 4 mm u zimních.

Sadra17
Příspěvky: 6133
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Čistič disků

#34 Nový příspěvek od Sadra17 »

Britt píše: Ano a nejen tam. Už i Rakušáci se přidali a prý je tam více zemí, které to schválily. Stačí jet na dovču a odstaví ti auto, společně s tučným flastrem.
zase kec, vídeňská dohoda je to že auto musí být vybavený tak jako v země registrace :-/
malej traktorista v malým traktoru

z4011be
Příspěvky: 2025
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Čistič disků

#35 Nový příspěvek od z4011be »

Blbý je, že některé státy (Rakousko, Francie...) Vídeňskou úmluvu obchází tak, že poinnosti navíc nezahrnou do povinné výbavy auta, ale do jiné kategorie. Proto lze vymáhat pokuty za alkotester, chybějící druhé brýle, nepřítomnost 5 ks reflexních vest nebo absence hasičáku.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Čistič disků

#36 Nový příspěvek od chuck77 »

paradox že Čecháčci to berou, že prostě v Ö nebo SRN to tak je a respektujou to a podřídí se ...pak se někdy jukni na parking u nákupáku v ČR v létě a poznáš kde jsi-každý 3.auto na zimákách...dojíždí je přece :D ...prostě Tschechien :vztek:..onehdá si to peláším ze Solnohradu a Čecháček za mnou si vzorově ještě v novém Reichu drží rychlosti a nepřekračuje...projede čárou v Čecháčkově a už na vše kálí a peče na obec a 50km...prostě Čecháčci :pohlavek: ….s tím matrošem jdeme do Európy 8)
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: Čistič disků

#37 Nový příspěvek od petrak »

A ty jsi jaké národnosti? A ze které galaxie? Prosím odpověď!!!

FrantisekCa
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 10, 2021 7:38 pm
Bydliště: Zilina

Re: Čistič disků

#38 Nový příspěvek od FrantisekCa »

Kto chce cistit disky bez namahy, nech vyskusa cistic Kager. Da sa kupit 1l, ale aj 5l.
Ja s tym mam skusenosti uz par rokov.
Nastriekam na disk, necham par minut posobyt a oplachnem.
Zatial to naj, co sa da bezne kupit.

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3796
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Čistič disků

#39 Nový příspěvek od exot »

Carlan za mě1.Myl jsem s nim i motorovku(nic jineho ten bordel nerozpustilo).Stejne tak i motor na aute. Jen u hliniku to nechce nechavat dlouho pusobit max par minut a poradne oplachnout!!!
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Čistič disků

#40 Nový příspěvek od ota »

Kluci když jsme u těch disků. Čím odstraňujete to lepidlo, co zůstane když v pneuservisu třeba nasadí nové gumy, vyvažuje na vyvažovačce a odloupe ty původní závaží a nalípne jinam nový? Myslím ťím samozřejmě na litejch diskách.
Zkoušel jsem na to asi 6 různejch věcí a stále to není co bych si představoval. Nějaký líh, tech benzin, ředidlo absolutně nefunkční. Pořát tam zůstává znát to lepidlo.

Sadra17
Příspěvky: 6133
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Čistič disků

#41 Nový příspěvek od Sadra17 »

aceton/nitroředidlo
malej traktorista v malým traktoru

tito
Příspěvky: 185
Registrován: ned kvě 29, 2011 1:28 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Čistič disků

#42 Nový příspěvek od tito »

Oto nejlíp to jde gumovacím kolečkem do vrtačky, funguje na samolepky a lepidla. Seženeš ho v prodejnach s autolaky. Dávám odkaz ať víš co hledáš.
https://www.vawobchod.cz/gumovy-kotouc- ... wbEALw_wcB

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Čistič disků

#43 Nový příspěvek od ota »

Ty ředidla, aceton jsou nesmysl. Nékteré rozpoušťí povrchovou ůpravu disku, ale to lepidlo odolává, nebo pak zmatňí povrch. Vše mám za sebou u disků, které jsem koupil za dobrou cenu a přestříkával je. Takže jsem dělal pokusy. Kvůli stříkání jsem potřeboval odstranit to lepidlo. Zabralo mechanicky to oškrábat a pak ředidlem mordovat. Ale jak píšu, na dobré disky bych tenhle postup nikdy neaplikoval. U těch co jsem stříkal to nevadilo.
To kolečko zkusím objednat. Díky za odkaz. No musí to jít nějak dolů bez poničení vrstvy barvy. Nebo zmatněňí místa pod závažím.

tito
Příspěvky: 185
Registrován: ned kvě 29, 2011 1:28 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Čistič disků

#44 Nový příspěvek od tito »

Zavaží sundáš bud strunou nebo plastovím dlátem ať se nepoškodí lak, to kolečko funguje jako guma na papír, lepidlo zhrudkovatí na prach a jen ho setřeš. Funguje to opravdu luxusně.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Čistič disků

#45 Nový příspěvek od ota »

No u mě to je tak, že to sloupne gumař. Prostě za to něčím asi zapáčí a odloupne. Zůstane tam celá ta lepící vrstva. Z kraje to jde mechanicky opatrně odstranit. Ale pak ta ,,žvejkačka" to je problém. Zkusím to kolečko.
Vždycky se gumaře ptám, jak to odstraňuje on. No on to neřeší, sloupne a nalípne nový, většinou jinam a ten flek tam nechá. Sice jednou mi pivídal že to jde asi lihem. Ale ani ťuk. To nejde vůbec.

Odpovědět

Zpět na „Kola a pneu“