Nápravy Ifa Agro

nápravy hnané, nehnané, zkracovaní náprav, poloosy, kardany, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: šiřka napravy Ifa agro

#31 Nový příspěvek od ondra »

Diky moc a zitra se uvidi jestli to někdo bude vědět nebo ne a předem děkuji za ochotu
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

Uživatelský avatar
adam125
Příspěvky: 788
Registrován: úte říj 21, 2008 5:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: šiřka napravy Ifa agro

#32 Nový příspěvek od adam125 »

Samotna předni naprava bez kol ma 210cm

Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: šiřka napravy Ifa agro

#33 Nový příspěvek od ondra »

Všem moc děkuji a eště bych potřeboval vědět o kolik musim zkratit pravou stranu napravy když bych chtěl aby byl diferak na prostředku nepřeměřil byste mi to někdo? předem mockrat děkuji
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: šiřka napravy Ifa agro

#34 Nový příspěvek od ota »

Tak dneska jsem byl u kámoše vomrknout tu nápravu. Má ji vyndanou stranou a s kolama je to z agro. Tak jsme nakonec zjistili, že když ta kola přehodíš na ty V3S, tak si ničím nepomůžeš. Ta náprava má vystrčený čepy na kterejch se točí ten náboj. Náprava má přez ty náboje i se šroubama 2080 mm. Přez kola agro široký 400mm má rovné 2000 mm. Takže ty náboje přečuhujou šířku kol o 40 mm. Jo to byla zadní náprava. On tu Ifu přivezl na těch V3Skovejch kolech proto, že ty široký byly prázdný a tuším tam jedno chybělo. Tak to přehodil na ty vejtřaskoví, neměl ty agro kola jak nafouknout.
Škoda že jsem se nemrknul na traktory dřív, změřil bych Ti to vyosení diferáku. Jo jinak ta náprava s těma 2080 mm super na traktůrek, takhle jak ji tam má i s kolama, tak vypadá pěkně a na traktůrek dobrý. Myslel jsem si že je to širokánský jak Lovosice, ale jde to!

Uživatelský avatar
michalkri
Příspěvky: 678
Registrován: úte lis 04, 2008 10:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: šiřka napravy Ifa agro

#35 Nový příspěvek od michalkri »

tak teda kolik ma cista zadni naprava ja vubec nevim my jsme to merili od oka a jen tak tak se nam to veslo na vozejk

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: šiřka napravy Ifa agro

#36 Nový příspěvek od ota »

Čistá míra té nápravy co jsme dneska měřili, dali jsme na každou stranu lať a domáčkli na disk ( balony agro )z venku. Míra 2000 mm. Potom jsme vzali latě a opřeli je o srouby na náboji ( zvenku ) to je vlastně ta nejširší míra celé nápravy a to 2080 mm. Ty kola tam jsou nasazený dovnitř. Kdyby se otočily a nasadili, vlivem et které není uprostřed disku, by byla celková šířka ještě širší.
Takže ta náprava sama bez kol měří těch 2080 mm.

Uživatelský avatar
michalkri
Příspěvky: 678
Registrován: úte lis 04, 2008 10:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: šiřka napravy Ifa agro

#37 Nový příspěvek od michalkri »

no tak my ji merili na 205 cm ale to je jedno centimetr sem a tam akorat bude kloubak jezdit trochu bokem ale to nikdo nepozna snad

Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: šiřka napravy Ifa agro

#38 Nový příspěvek od ondra »

Aby mě pak 67 ka nejezdila taky bokem :smich:
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 485
Registrován: pon srp 20, 2007 8:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: šiřka napravy Ifa agro

#39 Nový příspěvek od Dan »

nevím na jakou šířku se potřebuješ dostat.myjsme zkracovali na 176 předek a je to skoro max. ještě by možná šlo ubrat nějakých 5-10cm. A při tomhle zúčení nedostaneš diferák na střed kvůli uzávěrce

Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: šiřka napravy Ifa agro

#40 Nový příspěvek od ondra »

Ja taky nevim zatm na jakou šiřku ale pokud je široka 2 metry tak ji asi ani zužovat nebudu
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

Uživatelský avatar
allias75
Příspěvky: 283
Registrován: stř pro 26, 2007 7:44 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

IFA W50 - převodové poměry diferenciálu

#41 Nový příspěvek od allias75 »

Tu su nejake prevody pro Ifu W50. Su tam i počty zubov v reduktoroch. Ten prvvý stlpec je cestna ifa, potom je klasická ifa a ten poslední stlpec je pro terénnu agroifu.Aspoň tak to napísali mne, keď som to ja zháňal
Přílohy
Prevody IFA.jpg

hotday
Příspěvky: 1677
Registrován: stř úno 03, 2010 12:15 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: pomooooc agro ifa

#42 Nový příspěvek od hotday »

CBS píše:Sú to naozaj silné nápravy, predné sa montovali aj do traktorov ZT 303 a ZT 323. Najbežnejšou poruchou predných náprav bývajú vymlátené kardanové kríže lebo ich skoro nikto nemaže a na zadných nápravách odchádza diferenciál, no až po pár desiatkach tisíc kilometroch. Už som videl aj roztrhnutý obal prednej uzávierky dif. no neviem či to zlomili na nejakom pni, alebo jazdou po asfalte so zaradenou uzávierkou :pistol:

no, ja mam 303 a ten je rok vyroby 1983 a predne krize som na nom prvy krat mastil ja...nikto na ne ani ruku nepolozil...na vrhcu je taka 10skrutka a stade sa mazu zvysle cepy, neviem, ze ako presne je to tam vyriesene, ale tak to mam v navode. ja jazdim bezne s prednou uzavierkou a nic sa nestane...tam je akurat nedoriesene ulozenie hrusky v diferaku, lebo su tam len valcekove loziska, ak sa dobre pamatam a po case tam vznikne vola a zacne tiect olej atd...a mozno aj preto ten diferak nevydrzi tolko...neviem..nemam s tym skusenosti...odporucal by som to prerobit na kuzelove, ako sa klasicky robieva...a urcite s tym bude pokoj...

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2351
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: pomooooc agro ifa

#43 Nový příspěvek od CBS »

Rv 1983, to môže byť ešte relatívne zachovalý stroj, jedna s posledných 303 ;-) Hruška je na 3 ložiskách, jedno valčekové, a dve guličkové s kosouhlým stykom, no neviem zatiaľ som to nemal rozobraté no ani po tom netúžim.
Neviem si predstaviť nevypínať prednú uzávierku, pri orbe sa mi stáva, že ju zabudnem vypnúť, ale keď vytočím kolesá tak to dosť cítiť.
Ja s difom nemám problémy, roztrhnutý mám iba obal na boku, kde je radenie uzávierky.

Neviem, či boli Ify za trest, ale keď presadnem z V3S do Ifi, cítim sa ako v Mercedese :D Motoricky to nie je žiadna sláva, na ani praga neie je na tom lepšie, balónové gumy sú lepšie, ale keď v blate nie je kolaj, je to hrôza, v teréne kde prejde V3S, tam prejde aj Ifa, až na veľké bočne svahy. A šoférovať slušne odpružené auto zo servom a synchronizovanou prevodovkou a lepším rajdom je rozdiel ;-)

Uživatelský avatar
chameleonn
Příspěvky: 447
Registrován: úte lis 04, 2008 11:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: pomooooc agro ifa

#44 Nový příspěvek od chameleonn »

jirik610 píše:podle toho ce sem se dneska bavil s kamošovim tatou tak je ifa taková ludra že když ji zavřeš mezinápravu zadek a přeek na něčem tvrdym tak nejde ztočit nebo povolí přední uzávěrka taky muže uletět kolo ale to prej viděl jen jednou no tohle je 60ti letej chlap co stěma hujdama má zkušenosti měli jich v kolchozu 20 a tendle dělá mechoša už 40let zivota na nákladních autech tak asi ví která páčka a taky to nebyli andílci a kurvili to jak se dalo :D :D :D
Tak pokud tohle co popisuješ udělá schválně dospělej chlap, tak si asi představíš co si každej normální o tom myslí. Jezdil jsem s Agro Ifou 3 roky s umělejma hnojivama a za celou dobu nevím že by někdo měl nějaké problémy s nápravama. A že někdy byly pořádně přetěžované, kolikrát i o 50% nostnosti.

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2351
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: pomooooc agro ifa

#45 Nový příspěvek od CBS »

Ale ten traktor jazdil v lese a nejazdil na ňom majiteľ, a neviem ako sa im to podarilo, najskôr musel naraziť na peň. Keď sme ho kupovali, bol odmontovaný ventyl na radenie prednej uzávierky a chlapík sa vyhovoril, že to robotníci zabúdali vypínať na ceste, to sme však nevedeli, že je tento obal prasknutý.
Jeden chlapík u nás jazdil celí život na Ife, sklápači bez predku, tomu pár krát niečo odišlo na náprave no neviem čo presne. Aj na našej agro vraj odišlo niečo v zadnej náprave. Nič nie je večné, a na čom sa jazdí, tak sa občas aj kazí, no tie nápravy určite niečo vydržia a keď sa to trocha zrepasuje, tak to znova niečo vydrží, hlavne v nejakom domarobe :)
Pre zaujímavosť, raz zať tocho chlapíka čo jazdil na Ife doviezol na nej 9ton štrku :pohlavek:

Odpovědět

Zpět na „Nápravy“