Skracovanie napravy Praga V3S

nápravy hnané, nehnané, zkracovaní náprav, poloosy, kardany, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Skracovanie napravy Praga V3S

#1 Nový příspěvek od DODOTRAK »

Chlapi poradte alebo dajte tu na forum ako ste skracovali napravu V3S a hlavne poloosi ja nejakému nadváraniu neverím a doposial som veeskovu napravu nerobil ak môžte dajte nejaké foto

Uživatelský avatar
Petr Matula
Příspěvky: 1920
Registrován: ned črc 08, 2007 7:13 pm
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Skracovanie napravy V3S

#2 Nový příspěvek od Petr Matula »

DODOTRAK píše:Chlapi poradte alebo dajte tu na forum ako ste skracovali napravu V3S a hlavne poloosi ja nejakému nadváraniu neverím a doposial som veeskovu napravu nerobil ak môžte dajte nejaké foto
me svarena poloos drzi nejakych 15 let a to jen svarena zadne preplatovani zadne cepy nic

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Skracovanie napravy V3S

#3 Nový příspěvek od DODOTRAK »

Petr Matula píše:
DODOTRAK píše:Chlapi poradte alebo dajte tu na forum ako ste skracovali napravu V3S a hlavne poloosi ja nejakému nadváraniu neverím a doposial som veeskovu napravu nerobil ak môžte dajte nejaké foto
me svarena poloos drzi nejakych 15 let a to jen svarena zadne preplatovani zadne cepy nic
no neviem kamoš mal nadvarenu na gazackej a trhalo mu to

Uživatelský avatar
Skoda130Rs
Příspěvky: 746
Registrován: pon říj 27, 2008 8:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Skracovanie napravy V3S

#4 Nový příspěvek od Skoda130Rs »

no tak veeskovou nápravu sem nezkracoval, ale na mojem traktoru semi urvala poloosa tak(byla dvojdílná) tak sem ju vyndal slořil a tata mi ju zavařil, jen jednoduchy svar zadny preplatovani, proste nic...a drzi do dnes a co sem stím odvozil..... :)
Obluda
PF-62
MZ ETZ 250
Škoda Favorit 136L
ČZ 175/470 Sport

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Skracovanie napravy V3S

#5 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,já sem skrátil delší stranu podle té kratší a poloosu sem sehnal také tu kratší.
Naposledy upravil(a) ola dne sob lis 22, 2008 8:20 pm, celkem upraveno 1 x.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
Zetor2011
Příspěvky: 301
Registrován: pát úno 08, 2008 10:33 am
Bydliště: Beroun

Re: Skracovanie napravy V3S

#6 Nový příspěvek od Zetor2011 »

Taky jsem použil kratší poloosu z jiné nápravy. Myslím, že se tím náprava zúžila o 29cm. Ale už si to přesně nepamatuju.

Uživatelský avatar
forester
Příspěvky: 318
Registrován: sob lis 22, 2008 9:04 pm

Re: Skracovanie napravy V3S

#7 Nový příspěvek od forester »

V3S poloos sa dá veľmi dobre zvariť.Pre istotu je dobré použiť elektródu EB 415 (OK 67.45).Na ozaj veľkých traktoroch sa oplatí aj preplátovať.

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Skracovanie napravy V3S

#8 Nový příspěvek od DODOTRAK »

forester píše:V3S poloos sa dá veľmi dobre zvariť.Pre istotu je dobré použiť elektródu EB 415 (OK 67.45).Na ozaj veľkých traktoroch sa oplatí aj preplátovať.
OK dík ak to máš aj ty na tvojom tak potom som spokojnejší pretože som videl ako ste sa trhali v Habovke a keď toto vydrží zvarená poloosa tak je dobre

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Skracovanie napravy V3S

#9 Nový příspěvek od DODOTRAK »

[quote="forester"]V3S poloos sa dá veľmi dobre zvariť.Pre istotu je dobré použiť elektródu EB 415 (OK 67.45).Na ozaj veľkých traktoroch sa oplatí aj preplátovať.[/quote

pozeral som v dielni tie elektrody mám take ale ved to sú na nerez ale v podstate môže to byť pretože podla špecifikacie odolavaju napetiu a nepraska zvar a sú vhodné aj na horšie zvaritelne kovy len čo potom s presnosťou ked sa tie poloosi pokrutia od zvarovania

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1315
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Skracovanie napravy V3S

#10 Nový příspěvek od Marián »

Ja som varil V3S polosi tak , ze som v sustruhu kontroloval indikatorom hadzanie a husenky som kladol tak aby sa deformacia zrovnavala.Je to piplacka ale da sa to spravit.Korenove zvary tahali poloos ale ked uz tam bolo viac vrstiev tak tie vrchne takmer nesposobovali ohyb.Kolko to vydrzi neviem, traktor este nejazdi.Nemam ich preplatovane ale ti co uz taketo poloosi par rokov pouzivaju ma ubezpecovali ze to vydrzi.Ten sposob skratenia na kratsiu poloos je tiez dost pouzivany ale ja som chcel uzsi traktor.Pouzil som elektrody finox 4337 AC-E 312-16.

Uživatelský avatar
adam125
Příspěvky: 788
Registrován: úte říj 21, 2008 5:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Skracovanie napravy V3S

#11 Nový příspěvek od adam125 »

Ono se to da udělat aji tak, že se na soustruhu upichne ten unašeč a vyvrta se v něm dira, poloosu se zkrati a konec osoustruži na pruměr te diry, ale musi to byt s přesahem, pak se to zavaři, je to přesne, ale mam pocit že to moc nevydři, sice znamy to tak měl, ale nevim.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Skracovanie napravy V3S

#12 Nový příspěvek od ota »

Myslíš Adame asi takhle, sice je to v menším provedení, ale já poloosy mám takhle udělaný na malim traktůrku, i na tom větším na předku. Když to prdne, tak jenom na soustruhu začistím prasklej svár, naklepnu do sebe nazpět a zavařím a fertik. Kolo trošininku hází ale to je minimum. Vždycky mi ta některá poloosa prdne, nikdy při velkým tahu, ale když třeba jedu z kopce se samotnym traktůrkem a hrká to, tak to nejčastěji prdne. Pravda u červeňáka mi prdla poloosa v předku, ale to sem se snažil s károu plnou hlíny vycouvat až navrchol hromady, abych neroztahal hlínu po zahradě. Pěkně jsem si přidělal práci.
Přílohy
PA150461.JPG
PA150462.JPG
PA150464.JPG
PA150465.JPG
PA150467.JPG

Uživatelský avatar
adam125
Příspěvky: 788
Registrován: úte říj 21, 2008 5:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Skracovanie napravy V3S

#13 Nový příspěvek od adam125 »

Nějak takto 8)

Uživatelský avatar
Zetor2011
Příspěvky: 301
Registrován: pát úno 08, 2008 10:33 am
Bydliště: Beroun

Re: Skracovanie napravy V3S

#14 Nový příspěvek od Zetor2011 »

Oto, tak jak to popisuješ, tak to je šílený. Když vyjedeš, nikdy nevíš kdy náprava praskne. A ta představa, že bych jí třeba několikrát do roka rozebíral a vařil. Nedovedu si to dost dobře představit. Já jsem při stavbě traktůrku použil poslední V3s nápravu a z předposlední jsem použil tu kratší poloosu. Rozdíl asi 29 cm / Už je to dávno a traktůrek už nemám /. Zkrátil jsem nohavici u nápravy, vložil polosu, zavařil. Vydrželo to nezkutečnou zátěž a slouží dodnes. Nemusí se přitom vůbec rozebírat koncový převod. To je jasný.

Uživatelský avatar
sajgonak
Příspěvky: 322
Registrován: sob lis 01, 2008 2:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Skracovanie napravy V3S

#15 Nový příspěvek od sajgonak »

Zdravím Vás pánové,

musím vstoupit do diskuze. Jak všichni víme, prasknutí poloosy v velice nepříjemnou záležitostí.
Soused má traktůrek , má na něm nápravy z gaza. Vyřešil zkrácení nápravy tímto způsobem ( vyvrtat a s přesahem narazit protikus a zavařit. Osobně jem viděl, jak mu v tahu tyto poloosy praskly. Praskly mu zatím asi 2 x (vždy, když traktor dostal nějakou ranu, tak povolila poloosa. Já jsem na svůj traktor použil nápravu z V3S. Vymýšlel jsem zkrácení, ale ted bych to udělal úplně jinak. Moje rada : sehnat tu kratší poloosu a dát ji na místo té delší a je to bez starostí.

Já jsem poloosu rozřízl, na jedné straně jsem napříč průřezem vyfrézoval drážku a opačným způsobem ofrézoval protikus ( + středicí kolík) U této poloosy si to můžete dovolit vzhledem k jejímu průměru. Vznikl tím pevný unašeč, přes který jsem převlékl silnostěnnou trubku a tu zavařil. Foto nemám, ale mohu v případě zájmu načrtnout.

P.S nemohu si stěžovat 8)

Odpovědět

Zpět na „Nápravy“