Řazení Renault

převodové poměry, spárovaní převodovek s motory, řetězové a další převody, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
duff74
Příspěvky: 163
Registrován: stř zář 28, 2011 8:17 pm
Bydliště: Holešov - Žopy

Řazení Renault

#1 Nový příspěvek od duff74 »

Zdravím. Stavím strojek z motorem Renault 1,6D se zavařeným difem. Celkem mi to odsýpá, ale zadrhnul jsem se na řazení. Snažil jsem se něco okoukat tady na fóru, ale zatím se mi nedaří. V tom stavu jak je je hřídel na fotkách tak je v neutrálu. Zasunutím do převodovky se dostane mezi 1 a 2 a posledním zasunutím nadoraz je směrem k jedničce zpátečka. Vysunutím z převodovky a překonáním odporu pružiny se směrem k jedničce řadí 5. ten tisícihran jsem tam provizorně navařil a zasouvám do něho protikus s pákou. Ten pohyb páky v předozadním směru do jednotlivých kvaltů není problém, jde mi o to jak vyřešit to zasouvání a vytahování ze skříně :-/ Většina má Favority,Fordy, nebo Peugeoty a tam je to kapánek jinak. Přecejen víc hlav víc ví... ;-), a já jsem už v intelektuální krizi. Disponuju jak kulisou s lanovody z Fábie, tak i origoš kulisou z Renaultu Rapid. Díky

Pár fotek pro názornost:
DSCN3376.JPG
DSCN3671.JPG
DSCN3670.JPG
DSCN3669.JPG
DSCN3674.JPG
DSCN3673.JPG
DSCN3672.JPG

Uživatelský avatar
paja52
Příspěvky: 303
Registrován: stř říj 22, 2008 4:34 pm
Bydliště: Praha

Re: Řazení Renault

#2 Nový příspěvek od paja52 »

Nejspíš už je pozdě ale tak aspoň takovou skicu.
Obrázek
Jj, pořád se něco děje.

http://youtu.be/6xRw4jJ6CMM

duff74
Příspěvky: 163
Registrován: stř zář 28, 2011 8:17 pm
Bydliště: Holešov - Žopy

Re: Řazení Renault

#3 Nový příspěvek od duff74 »

Jak říkáš pozdě... :) S lehkým popostrčením od uživatele africanxrv už to mám. nakonec to mám trochu jinak než on, ale řadím jako v autě. Přitom to bylo tak jednoduché... :evil: . Ale stejně díky.

jack30
Příspěvky: 177
Registrován: ned úno 16, 2014 9:38 am
Bydliště: ZILINA

Re: Řazení Renault

#4 Nový příspěvek od jack30 »

ahoj daj foto ako si to urobil

duff74
Příspěvky: 163
Registrován: stř zář 28, 2011 8:17 pm
Bydliště: Holešov - Žopy

Re: Řazení Renault

#5 Nový příspěvek od duff74 »

jack30: Sorry že to tak dlouho trvalo, ale nebyl čas.
DSCN3676.JPG
DSCN3678.JPG
DSCN3675.JPG
Jde o to, že jsem vytvořil páku na hřídeli řazení kolmou na podélnou osu rámu. Na kulatinu 14 mm jsem přivařil část kosti řízení z Citroenu C5 a tu jsem přichytil přes pohyblivý element na výše uvedenou páku. Teď mám řazení stejné jako v autě. Předozadní pohyb tyče je z neutrálu 3 a 4 a pootočením tyče úplně doprava zasunu hřídel řazení do převodovky na maximum a řadím zpátečku. Pod tím je 1 a 2. Pootočením tyče doleva zase povytáhnu hřídel řazení z převodovky a řadím 5. Ideální se mi k tomu jeví kulida z Š 120. Snad jsem to napsal aspoň trochu srozumitelněji.

Uživatelský avatar
paja52
Příspěvky: 303
Registrován: stř říj 22, 2008 4:34 pm
Bydliště: Praha

Re: Řazení Renault

#6 Nový příspěvek od paja52 »

No a pak že to nedáš. S tou řadičkou bych měl jisté pochybnosti, protože máš čtyři kvalty do předu (R,1,3,5) a dva (2,4) dozadu. Proč nepoužiješ originál i s blokací proti nechtěnému zařazení zpátečky?
Jj, pořád se něco děje.

http://youtu.be/6xRw4jJ6CMM

duff74
Příspěvky: 163
Registrován: stř zář 28, 2011 8:17 pm
Bydliště: Holešov - Žopy

Re: Řazení Renault

#7 Nový příspěvek od duff74 »

paja52: Mám i originál kulisu, ale ta škodovácká se mi jeví lepší z několika důvodů:
1. je na ní lepší aretace v neutrálu a je delší.
2. při výkyvu páky do stran se díky přepákování pod kulisou točí řadící tyč kolem své podélné osy, což přesně potřebuju, aby to bylo jak v autě. Zatím co originál žádné přepákování nemá a dole dochází spíš k výkyvu a kvalty by se tak obrátily, tzn. jednička by byla od sebe a dopředu.
Pojistku proti nechtěnému zařazení zpátečky bych snad taky vykoumal. V rozdílném počtu rychlostí by snad problém být neměl, protože ta škodovácká kulisa má dostatečně velký výkyv do stran, jen by bylo možná potřeba trochu upravit ten vodící plech zespodu kulisy.
Zatím to je tak 60 ku 40 ve prospěch té škodovky, ale ještě uvidím.

matusskrovanek64
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 27, 2020 8:45 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Řazení Renault

#8 Nový příspěvek od matusskrovanek64 »

Ahoj riešime momentálne ten istý problém aký si mal aj ty, tá istá prevodovka.... Len by som chcel vidieť /vedieť ako to máš celé dopojene na kulisy. Zohnal som si kulisu zo 130 Rapidky 5kvalt no chcel by som dáku inšpiráciu ako to odpojiť.

Uživatelský avatar
paja52
Příspěvky: 303
Registrován: stř říj 22, 2008 4:34 pm
Bydliště: Praha

Re: Řazení Renault

#9 Nový příspěvek od paja52 »

Ahoj,
pokud jsem to pochopil, tak by se ti mohl hodit můj níže použitý způsob,ač je starý 40 let.

http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... &mode=view

nebo: traktory domácí výroby 4x2, strana 10, OXYGEN a v druhém příspěvku poslední fotografie.

Zdraví Pája52.
Jj, pořád se něco děje.

http://youtu.be/6xRw4jJ6CMM

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14523
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Řazení Renault

#10 Nový příspěvek od DanculSK »

8)
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

matusskrovanek64
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 27, 2020 8:45 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Řazení Renault

#11 Nový příspěvek od matusskrovanek64 »

Ahoj, riešili sme radenie na tej istej prevodovke podľa tvojho návodu. Prosím ťa máme problém že nám vyskakuje alebo lepšie povedané sa nám zasekne prevodovka.... Napr. ide traktor normálne dopredu dozadu idem sa otočiť s vlečkou potiahnem dopredu idem zaradiť spiatočku a nič tvrdá saltpaka, mali sme to asi 6x rozobrane zložené a už nevieme čo to čím to môže byť,,, už sme z toho celkom na prášky..

Odpovědět

Zpět na „Převodovky“