Manžety na homokinetickem kloubu

převodové poměry, spárovaní převodovek s motory, řetězové a další převody, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
watta96
Příspěvky: 27
Registrován: ned kvě 03, 2020 1:50 pm
Bydliště: Polička

Manžety na homokinetickem kloubu

#1 Nový příspěvek od watta96 »

Dobrý den, prosím o radu s mým "samohybem".
Koupil jsem ho v nepojízdnem stavu za 8000 i s vozíkem. Pár věcí už jsem na něm předělal a opravil a traktůrek jezdí ovšem má jednu zásadní vadu se kterou si nevím rady.
Je tam motor Peugeot 1.7d i s převodovkou z ní vývod poloosou na převodovku ze zigula a z zigulacke převodovky přes kříž na zadní nápravu která netuším z čeho je. Ale teď k problémů. Poloosa mezi převodovkou z peugeota a převodovkou z zigula je normálně peugeotacka ovšem je docela dost zlomená. Kloubum se zdá to ani tak moc nevadí (nezahřívají se) ovšem mám problém s manžetami na nich. Pořád se mě trhají a pak z toho litá mazivo a je všude. Už vůbec nevím co s tím už jsem ty manžety měnil snad 3x v průběhu půl roku. Dle mého názoru je to způsobeno jak jsou klouby hodně zlomený tak že se manžety dřou o sebe a prodírají se. Nemá prosím někdo nápad co s tím? Nerad bych nějak hodně zasahoval do konstrukce protože traktůrek jako takový je v pohodě jedinou chybou jsou ty manžety. Děkuji za každou radu.

gastly
Příspěvky: 1210
Registrován: úte úno 23, 2010 9:21 pm
Bydliště: Postoupky 76701 Krom

Re: Manžety na homokinetickem kloubu

#2 Nový příspěvek od gastly »

Problém může být tady-.......... a pak z toho litá mazivo a je všude. Namazané má být kloub a v manžetě jen minimum. Ty v dobré víře kloubu dopřeješ mazáníčka a pro jistotu aj do manžety a je to. Poloosa na pětku točí 1000 ot/min. a to manžeta plná vazelíny nedá. Pepa.

watta96
Příspěvky: 27
Registrován: ned kvě 03, 2020 1:50 pm
Bydliště: Polička

Re: Manžety na homokinetickem kloubu

#3 Nový příspěvek od watta96 »

Myslíte že by to mohlo být tím? Pravdou je že maziva tam vždycky dám opravdu hodně. Ale zase si říkám na 5 vůbec nejezdím a na 4 skoro pořád na volnoběh max na čtvrt plynu. A těch 1000ot/min to točí v maximálních otáčkách motoru? Jinak mě se zdá na těch manžetách který jsou prasklý že se prostě prodřely o sebe jak se po sobě ty její "záhyby" odvalují. Ale zase si říkám že by to mělo něco vydržet v autě to taky vydrží ikdyz tam to není zlomený pořád.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžety na homokinetickem kloubu

#4 Nový příspěvek od Atlan »

Suchat sa to nesmie,...
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

gastly
Příspěvky: 1210
Registrován: úte úno 23, 2010 9:21 pm
Bydliště: Postoupky 76701 Krom

Re: Manžety na homokinetickem kloubu

#5 Nový příspěvek od gastly »

Pokud to mělo standartní 14 kola (obvod zhruba 185 cm) tak 1000 ot/min na poloose máš ve 110km/h.

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Manžety na homokinetickem kloubu

#6 Nový příspěvek od Sadra17 »

co zkusit neoprenový manžety ? :-/
malej traktorista v malým traktoru

watta96
Příspěvky: 27
Registrován: ned kvě 03, 2020 1:50 pm
Bydliště: Polička

Re: Manžety na homokinetickem kloubu

#7 Nový příspěvek od watta96 »

Pokud by vydržely víc než klasický tak by to za zkousku stálo

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžety na homokinetickem kloubu

#8 Nový příspěvek od Atlan »

Hej o 3 dni dlhsie.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Převodovky“