Briggs Stratton seřízení

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Briggs Stratton seřízení

#1 Nový příspěvek od chavier »

kdo se vyzná v těhle motorech? Mam starý 11Hp kousek, včera po 3h praci přestal jet, svíčka se hned zalije do černa, po očištění chíli jede, pak ztratí výkon a zase zalité. Puvodní majitel tam daval 10w40, přitom tam příjde SAE 30. Tahlo regulátoru je OK, přívod paliva taky. Svíčka Briks pujde z domu.

Uživatelský avatar
josip
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Briggs Stratton seřízení

#2 Nový příspěvek od josip »

moze byt uz vybehany

pech.
Příspěvky: 585
Registrován: pát říj 24, 2008 7:22 am

Re: Briggs Stratton seřízení

#3 Nový příspěvek od pech. »

mám takovu zkušenost, že mi podobný motor nechce pořádně jet na žádnou jinou, než originální zapalovací svíčku, na jakoukoli jinou jsou tebou uvedené projevy...

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Briggs Stratton seřízení

#4 Nový příspěvek od chavier »

svicka, olej nový. Vycistena nadrz, karbec, opraven vyfuk, serizeno, zatim se to zda dobre. :)

Uživatelský avatar
bear
Příspěvky: 30
Registrován: stř srp 08, 2007 10:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Briggs Stratton seřízení

#5 Nový příspěvek od bear »

Nezacalo to robit po vymene motoroveho oleja? Nam to robilo na kosacke podobne kusky. Najprv to nechcelo vobec startnut. Potom ked to konecne laplo, vobec to neslo do otacok a tak sa z toho kudlilo az bol zadymeny cely dvor. Problem bol v tom, ze otec tam nechtiac nalial trocha viac motoroveho oleja ako je mierka. Odpustili sme presne po mierku a ide OK.

Uživatelský avatar
Petr 55
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 04, 2007 11:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Briggs Stratton seřízení

#6 Nový příspěvek od Petr 55 »

Briggs mi začal blafat a kouřit. Sundal jsem hlavu a oškrabal karbon, pomohlo to jen na chvíli, tak jsem vyčistil karburátor a motor začal běžet normálně.
Ferda Mravenec - můj vzor.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Briggs Stratton seřízení

#7 Nový příspěvek od Terablick »

Nevíte někdo kde sehnat díly na stabilák BaS? Mám jeden doma, a na webu BaS jsem ani nedokázal dohledat o jakej motor jde :-(. Nic o něm nevím..jen co je na štítku. Byl to původně generátor (centrála) ale mám jen samotnej motor. Zkusil jsem ho rozjet a po celkové demontáži a pročištění a provizorní výměně zapalování ze zahradního traktoru jsem ho natočil. Potřebuju ale sehnat zapalování co tam patří (je vadné) a těsnění pod plovákovou komoru... :-/ Údaje bych kdyžtak napsal ;-)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Briggs Stratton seřízení

#8 Nový příspěvek od Tom »

Já mám v Minim taky Briggs 9HP, nikde se k tomu nedá nic sehnat (dokumentace). Prý je u nic čidlo, že když je málo oleje, tak nechytí. Ten můj dva roky nejel, pak mi chytil, a od té doby nic. Vyčistil jsem karbec, koupím novou svíčku, fitr, a snad pojede. Možná i ten olej vyměním.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Briggs Stratton seřízení

#9 Nový příspěvek od chavier »

ty briggsy jak maji spravnou udzbu tak prezijou stroj, ja ti doporucim ten orginalni olej SAE 30, neni drahy, ja kupoval 1,4l za 260kč. Když by se ti to nepovedlo seridit,tak ti ho opravi v kazdem Mountfiledu.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Briggs Stratton seřízení

#10 Nový příspěvek od Tom »

Díky, uvidím, jak to pojede ;-)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Briggs Stratton seřízení

#11 Nový příspěvek od winch »

Terablick píše:Nevíte někdo kde sehnat díly na stabilák BaS? Mám jeden doma, a na webu BaS jsem ani nedokázal dohledat o jakej motor jde :-(. Nic o něm nevím..jen co je na štítku. Byl to původně generátor (centrála) ale mám jen samotnej motor. Zkusil jsem ho rozjet a po celkové demontáži a pročištění a provizorní výměně zapalování ze zahradního traktoru jsem ho natočil. Potřebuju ale sehnat zapalování co tam patří (je vadné) a těsnění pod plovákovou komoru... :-/ Údaje bych kdyžtak napsal ;-)
hod sem foto, ja mam tiež z centraly bez generatora, či je to taký. moj je tuším 550ka- 5a pol kona
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Briggs Stratton seřízení

#12 Nový příspěvek od Rozzik »

Cus, segra kupovala sekacku od Moutfieldu, mela ji asi dva roky. Pak prestala chytat. Odvezla ji zpet s tim ze ma 7 let zaruku, tam ji slusne vyfuckovali stim ze ma ohlou klikovku. Tak si pak sla koupit jinou sekacku jinam nez knim a sekacka nam zbyla doma. Rad bych ji opravil, ma prd nalitano, ale nechyta. Pry vzal svagr nejaky kamen, kdyz jsem koukal tak byly ulitany ty litinovy cepy na unaseci noze a lehce to hazi, myslite ze je to problem ze to nechce chytit, ze to neni vyvazeny?
Je to klasicka sekacka na travu.
Nevite co stim?
Diky
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

Kubo
Příspěvky: 219
Registrován: pát říj 24, 2008 1:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Briggs Stratton seřízení

#13 Nový příspěvek od Kubo »

Ohnute klukovky robime denne. Nechyta to preto, lebo sa pri naraze strihol klinok na zapalovani(hore ten ventilator) a zmenil sa predzapal. Ked je naraz mensi tak sa to posunie iba trochu a strasne kope, teda trha za snurku. Ked je naraz vecsi tak sa zapalovanie, teda magnet pootoci aj o 1/4 otacky a to potom nechyti vobec.

Riesenim je rozobrat motor v podstate do srubky, vybrat klukovku a dat ju pod lis, Staci tak 4-5 ton. Potom na sustruh, indikatorove hodiny a zmerat jak to hadze. Zas pod lis a rovnat kym je odchylka mensia ako jedna desatina milimetra.

Zase poskladat, nove tesnenia, klinok,novy olej, nozik na vyvazovacku + ak treba novy unasac. Potom kosacka bezi normalne bez akehokolvek problemu. Oprava u nas 50 eciek, u vas mozno menej, ale typol by som si ze asi viac.

Nikdy nestartovat bez noza, sluzi ako zotrvacnik, bez neho to strihne klinok, a ruku skoro odtrhne.

Ak by si chcel nejake info, neni problem.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Briggs Stratton seřízení

#14 Nový příspěvek od Terablick »

To se mi taky povedlo střihnout klínek :D... ale tím, že jsem si to protočil povolené a setrvačností se to protočilo a klínek fuč... byl hliníkovej...dal jsem tam železnej ;)...
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Briggs Stratton seřízení

#15 Nový příspěvek od Terablick »

winch píše:hod sem foto, ja mam tiež z centraly bez generatora, či je to taký. moj je tuším 550ka- 5a pol kona
Zejtra to nafotím-... :).. já si nevšiml že jsi mi odepsal ;-)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Odpovědět

Zpět na „Motory“