Motor Brigs - Straton 8HP

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1865
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Motor Brigs - Straton 8HP

#1 Nový příspěvek od filip »

Po návštěvě kovošrotu jsem majitelem tohodle motoru z elektrocetrály. Po nalití benzínu a oleje to na třetí potáhnutí chytlo a běží. Jen to má snahu běžet trochu nepravidelně a jako vynechávat, je nějaké základní nastavení karburátoru? Jinak spínač mazání je odpojený, i s ním se to ale chová stejně. Regulátor otáčky drží, přidává a ubírá jak má. Komprese je, oba ventily mají vůli mezi 0,1 - 0,2 mm. Klapka - sytič v pořádku, otvírá. Při ručním přidání plynu přes odpor regulátoru a následném uvolnění sřílí do výfuku, asi je to bohaté.
Ta hřídel s rotorem centrály je součást klikové hřídele nebo jde nějak oddělat? Chtěl bych to zkrátit a napasovat tam řemenici.
Přílohy
P1090765 [800x600].JPG
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
Boniek
Příspěvky: 691
Registrován: stř led 05, 2011 3:44 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Motor Brigs - Straton 8HP

#2 Nový příspěvek od Boniek »

Mám stejný motor z centrály, rotor se dá stáhnout, myslím ,že je tam nějak zajištěn šroubem ve středu výstupní hřídele. Ale s tou řemenicí to nebude jednoduché, hřídel není rovná, je kuželovitá, v palcových rozměrech s podivným stoupáním kužele a není v ní drážka pro klínek. Nechával jsem soustružit řemenici na míru a je zajištěná svěrným pouzdrem. Doporučuji rozebrat a vyčistit karburátor. Nepravidelnosti v chodu má dost často na svědomí uzavírací jehla u plováku, má gumový hrot, který není dělaný na benzín s alkoholem, který ho naleptává. Dá se sehnat odolná alkoholu, ale jen v USA (nechal jsem si ji dovézt), nebo pokud máš možnost, tak používat benzín bez biosložky. Co se týče nastavení, tak podle čísla motoru se dá za stránek BS stáhnout návod i servisní manuál.

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1865
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Motor Brigs - Straton 8HP

#3 Nový příspěvek od filip »

Díky, zítra na to kouknu.
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Motor Brigs - Straton 8HP

#4 Nový příspěvek od Standam »

Boniek: Zdravím, jak bylo uvedeno, kotva je na kuželu. Pokud ve středové díře není závit, tak ho tam vyřízni a vytvoř si takto stahovák. Dopasovat řemenici na tento kužel je pro soustružníka banalita, žádné zajištění proti pootočení není třeba, stačí dotáhnout středovým šroubem. Jehla do karburátoru je zde naprosto běžně dostupná a je našim palivům odolná. Zkus začít výměnou svíčky, karburátor má pouze nastavení volnoběhu ale celkovým vyčistěním nic nezkazíš. Standa.

Uživatelský avatar
Allan
Příspěvky: 433
Registrován: stř lis 16, 2011 6:19 pm
Bydliště: Horni Moštěnice

Re: Motor Brigs - Straton 8HP

#5 Nový příspěvek od Allan »

Ahoj trochu odbočím pokud Vám to nebude vadit, ale potřeboval bych poradit. Mám na kultivátoru motor Brigs Straton clasic 350 c. Chytá na poprvé ale po 2-3 vteřinách chcípne, a to zkouším tak dlouho dokud mi ruka neupadne a pořád nic. Vše jsem vyčistil ,koupil nové těsnění pod karburátor a pořád trucuje.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Motor Brigs - Straton 8HP

#6 Nový příspěvek od Chose11 »

sytič je tam automatický, nebo ručně ovládaný?
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Allan
Příspěvky: 433
Registrován: stř lis 16, 2011 6:19 pm
Bydliště: Horni Moštěnice

Re: Motor Brigs - Straton 8HP

#7 Nový příspěvek od Allan »

Če če teď jsi mě dostal ,řekl bych že tam žádný není. Je to takový ten základní motor co se dával na sekačky.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Motor Brigs - Straton 8HP

#8 Nový příspěvek od Chose11 »

tak nejvíc napoví foto
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

tom30
Příspěvky: 42
Registrován: ned led 30, 2011 4:02 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Motor Brigs - Straton 8HP

#9 Nový příspěvek od tom30 »

Ten istý problém som mal, motor skape lebo sa minie vstreknuté palivo a neposaje si z karburátoru, keď dáš prst do nasávania motor by mal ísť. Môj názor je že je väčšia vôla ventilového drieku a saje z motorovej skrine. Zalapoval som ventil dal som o trochu väčšiu vôľu ako 0,15 mm nepomohlo,možno by pomohlo na 0,25 – 0,30 neviem neskúšak som.Nakoniec som zabrúseným hrotom zväčšoval trysku v karburátore pokiaľ bežal rovnomerne. Posledné 4 hp motory majú gufero na sacom ventile.

Odpovědět

Zpět na „Motory“