Motor a převodovka - Fiat 126 Maluch

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Jaro
Příspěvky: 6
Registrován: sob pro 01, 2007 7:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#31 Nový příspěvek od Jaro »

Ja ho mam ulozeny na silenblokoch zo skody 100/120, ale da sa tam pouzit hoci co.Hlavne nech to neprenasa vybracie.

Uživatelský avatar
Rosta
Příspěvky: 120
Registrován: ned srp 26, 2007 11:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#32 Nový příspěvek od Rosta »

Jaro, dik za foto. Trakturek mas moc peknej. (jakej ze mas rozmer tech zadnich pneumatik?)
Takhle sem si to nejak predstavoval. Akorat uz mam jinej motor, takze to bude cely jinak....i tak dekuju.

Jaro
Příspěvky: 6
Registrován: sob pro 01, 2007 7:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#33 Nový příspěvek od Jaro »

Zadne pneu su 15-palcove sipaky. Natiahol som ich na disk z 1203

mirda
Příspěvky: 49
Registrován: pát pro 11, 2009 12:14 pm

Motor Fiat 126 Maluch

#34 Nový příspěvek od mirda »

Mám ve svém malotraktoru motor z malucha. Kromě vibrací jsem s ním spokojen, dobře startuje,dobře jede ale:
Stojí-li na rovině volnoběh je v pořádku , avšak jakmile jedu z kopce volnoběžné otáčky začnou klesat až motor chcípne. Po nastartování když se pak dostanu na rovinu je volnoběh opět v pořádku. Než nenávratně rozšteluji karbec prosím nemáte s tím někdo zkušenosti?
Jízda z kopce znamená ,že strana motoru s s řemenicí je níž než strana motoru se setrvačníkem.
Díky

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: Motor Maluch nedrží volnoběh

#35 Nový příspěvek od Mako4991 »

Tak MALUCHA absolútne nepoznám a ani s ním nemám skúsenosti,ale nemohlo by to byť v prívode paliva? 6e by to z nejakého dôvodu nedotekalo.

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Motor Maluch nedrží volnoběh

#36 Nový příspěvek od Jiřin »

Neseka se plovak kdyz se nahne karburator? Pak by po vyjeti obsahu plovakove komory uz nepritekl zadny benzin.

Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

Re: Motor Maluch nedrží volnoběh

#37 Nový příspěvek od Frantík »

Prvně zkontroluj, že je při jízdě z kopce dodstatečný přísun topliva tj. že se neodleje palivo v nádrži od sacího koše. Pokud je tohle OK, tak bych to viděl na nízkou hladinu v plovákové komoře. Taky je potřeba si uvědomit, že ten motor potažmo i karbec je stavěn na silniční provoz. Takže nějaké normální kopce jo, ale extrém může být problém.
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Motor Maluch nedrží volnoběh

#38 Nový příspěvek od mufik »

Bude to asi nízká hladina v plovákové komoře.Ten motor má takové vibrace že se to časem rozhasí i na autě.Měl jsem ho v sekačce a byl jsem z něho na infarkt.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

ZeKoNN
Příspěvky: 128
Registrován: sob čer 27, 2009 2:50 am

Kdo ma traktor s malucha ? potrebuju tech. radu

#39 Nový příspěvek od ZeKoNN »

kdo ma kluci traktor s malucha ? potrebuju poradit a shlednout par fotek jak vykutit prevodovku jestli to nejak spasovat s 1203 nebo se ta fiatova da upravit. diky. a prominte kdyztak ze to cpu sem ale casto tu nechodim. a neznam to moc.

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2398
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kdo ma traktor s malucha ? potrebuju tech. radu

#40 Nový příspěvek od artemio »

Někde mám ložené fotky stažené z fora. Je tam vložený mezikus, tuším 40mm silný. Pokusím se je dohledat, vypadalo to pěkně.
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

ZeKoNN
Příspěvky: 128
Registrován: sob čer 27, 2009 2:50 am

Re: Kdo ma traktor s malucha ? potrebuju tech. radu

#41 Nový příspěvek od ZeKoNN »

to by bylo fajn bo sem premyslel jestli by ta prevodovka origo nesla riznout pred poloosama aby mi zustala priruba se spojkou a dal bych tam hridel a mel bych vyvod a moh to spojit s druhou prevodkou ale jen jestli by to slo

ZeKoNN
Příspěvky: 128
Registrován: sob čer 27, 2009 2:50 am

Re: Kdo ma traktor s malucha ? potrebuju tech. radu

#42 Nový příspěvek od ZeKoNN »

ze bych vlastne mel jen motor se spojkou a vyvodem se spojky na wartburgu to tak myslim jde udelat videl jsem to tak me to prave inspirovalo

Uživatelský avatar
allias75
Příspěvky: 283
Registrován: stř pro 26, 2007 7:44 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kdo ma traktor s malucha ? potrebuju tech. radu

#43 Nový příspěvek od allias75 »

Na prevodovke z malucha sa dá oddeliť spojkový koš od prevodovky.Zostane ti vypínanie spojky a z prevodovky vytiahneš hriadeľ a spojíš si ju s čím chceš. Ja som to tak robil na svojom prvom traktore.

mirda
Příspěvky: 49
Registrován: pát pro 11, 2009 12:14 pm

Re: Kdo ma traktor s malucha ? potrebuju tech. radu

#44 Nový příspěvek od mirda »

Řešil jsem to před rokem. Motor Maluch +převodovka (stará oktávka, spartak ,š1202). Motor , přítlačák a lamela z malucha. Na lamele jsem odnýtoval střed a nanýtoval nový s drážkováním odpovídajícím drážkám na spojkovém hřídeli převodovky. Konec spojkového hřídele jsem nechal osoustružit, aby zapadl do klikovky Malucha. . Původní spojkové ložisko jsem nahradil jiným, aby se lépe opíralo o talířovou pružinu přítlačáku. Vymezil jsem vzdálenost mezi motorem a převodovkou novýma primitivníma přírubama a chodí to.

Teď však čtu, že lze využít i celou spojku s malucha s použitím zvonu z převodovky . Toto asi bude lepší řešení - určitě jej použiji v příštím životě svého traktoru.

ZeKoNN
Příspěvky: 128
Registrován: sob čer 27, 2009 2:50 am

Re: Kdo ma traktor s malucha ? potrebuju tech. radu

#45 Nový příspěvek od ZeKoNN »

allias75: no no tak to mam v planu udelat prave sem chtel vedet jestli to tak jde

Odpovědět

Zpět na „Motory“