Motor Škoda 1203, nehází jiskru

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Strejc
Příspěvky: 37
Registrován: pát lis 20, 2015 5:29 am
Bydliště: Chrudim

Re: Motor Škoda 1203, nehází jiskru

#31 Nový příspěvek od Strejc »

Díky,snad něco najdu a konečně se to vyřeší

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1233
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Motor Škoda 1203, nehází jiskru

#32 Nový příspěvek od kaja.h »

Ahoj, nebo zajdi za hasičema, mají takový motory ve stříkačkách a hrabou se vtom.
Tak ti poraději. :) :ano:
Jede traktor, je to Zetor 3011

Strejc
Příspěvky: 37
Registrován: pát lis 20, 2015 5:29 am
Bydliště: Chrudim

Re: Motor Škoda 1203, nehází jiskru

#33 Nový příspěvek od Strejc »

Díky všem za rady,dnes jsem tu měl chlapíka který tyhle motory zná a dál mě to do chodu :wink: celi motor rozjebany,tak to celé seřidil a já se můžu konečně věnovat převodům, jelikož původní majitel tam dal dvě převodovky za sebou... obě z oktávky a jezdí to dost rychle... ještě jednou díky

Zdeněk 23
Příspěvky: 307
Registrován: pon zář 17, 2012 8:45 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Motor Škoda 1203, nehází jiskru

#34 Nový příspěvek od Zdeněk 23 »

To je divný s tou rychlostí, nevíme sice jaká je zadní náprava, ani jaký rozměr kol tam máš, ale se dvěma převodovkama zařazeno 1/1 to musí být minimálně 4x pomalejší než původní auto. Že tě časem druhá převodovka opustí je skoro jistý, to asi zažil každý, kdo měl tuto konfiguraci. Kdy to bude závisí na tom, co s tím děláš.

Strejc
Příspěvky: 37
Registrován: pát lis 20, 2015 5:29 am
Bydliště: Chrudim

Re: Motor Škoda 1203, nehází jiskru

#35 Nový příspěvek od Strejc »

Tak zadní náprava je oktávka, vím že druhá převodovka to dlouho nevydrží, už mám sehnanou převodovku prý z nějakého malého buldozeru, nevím s čeho je až ji budu mít doma dám foto,třeba budete vědět co to je za převodovku,jinak zadní nápravu budu měnit,bude tam že Žuka, traktor bude využíván hlavně v lese,kola tam mám 16-6,00 ale až bude jiná náprava tak tam budou 16-7.50

Strejc
Příspěvky: 37
Registrován: pát lis 20, 2015 5:29 am
Bydliště: Chrudim

Re: Motor Škoda 1203, nehází jiskru

#36 Nový příspěvek od Strejc »

Zdravím vás všechny potřeboval bych zase radu,nejde mi budík na teplotu vody,koupil jsem noví i čidlo ale ručička budíku je úplně mrtvá.Dejuju za veškeré rady.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Motor Škoda 1203, nehází jiskru

#37 Nový příspěvek od ota »

Maloučko se sen naroubuju. Jen za leta ze zkušeností.
Kámoš postupně rozloupal asi 5 škodováckejch převodovek, než dal jako druhou převodovku litinovou ze Žuka. Uplně asi dobré by bylo převodovka Garant. Tu mám v traktůrku a je to bytelná almara a hlavně krátká do zástavby traktůrku skoro jako ta škodovka. Ale oproti škodovce mnohokráte bytelnější. Jinak jestli ta druhá přovodovka co píšeš nebude náhodou ta ze startovacího motorku z pásáku. Ta má ručně řaditelné 2 rychlosti. Litinová almara. Ale co jsem koukal dovnitř, nejsou ty vnitřnosti zase tak bytelné. No třeba je to jiná převodovka. Ten motor má dost výkonu, aby to slabé místo které vždy někde bude, odepisoval.
Náprava Žuk, kámoš ji měl a není to žádnej šlágr. Hodně špatně sehnatelné komponenty brzd. Praskaly mu poloosy. Měl je svařované. Ono je to jinak v původním stavu dost široké. Kola 7,5x 16". Myslím, že jsem mu 2x dělal na soustruhu zarovnání a sražení pro svár. Nakonec ji vyndal a dal avii a je klid. Navíc ta avie má uzávěrku. A třeba on orá tak když nahnojí dost hnojem tu uzávěrku využívá.
Toliko zběžně pár postřehů z praxe s těmito komponenty.

Strejc
Příspěvky: 37
Registrován: pát lis 20, 2015 5:29 am
Bydliště: Chrudim

Re: Motor Škoda 1203, nehází jiskru

#38 Nový příspěvek od Strejc »

Díky za upozornění nevím přesně z čeho je ta převodovka, ještě ji nemám doma,pak nafotim třeba někdo bude vědět s čeho je,no nápravu nebudu zkracovat, vím že je to široké ale jezdím dosive svahu tak abych to někde nepřevrátil

Pavel
Příspěvky: 8282
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Motor Škoda 1203, nehází jiskru

#39 Nový příspěvek od Pavel »

jestli ma startovaci prevodovku ze stalince tak ta snese dost melsem motor oktavka s prevodovkou pak tu ze stalina a zadek multikara s uzaverkou a bud prdla poloosa nebo povolila hruska zuby

Strejc
Příspěvky: 37
Registrován: pát lis 20, 2015 5:29 am
Bydliště: Chrudim

Re: Motor Škoda 1203, nehází jiskru

#40 Nový příspěvek od Strejc »

Jasně no uvidím z čeho ta převodovka je..

Venous pospi
Příspěvky: 1
Registrován: ned bře 24, 2024 9:03 am
Bydliště: Cheb

Re: Motor Škoda 1203, nehází jiskru

#41 Nový příspěvek od Venous pospi »

Ahoj ,,poradite?motor traktůrek 1203 , přestala házet jiskra,vyměněny už tři cívky stejně nic..do cívky 15 + jde ..sem stoho už blázen ..nevíte čím to může být?

fikejz
Příspěvky: 6179
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Motor Škoda 1203, nehází jiskru

#42 Nový příspěvek od fikejz »

Zkontroluj rozdělovač a kondenzátor a kabely i ty ke svíčkám.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Motory“