Citron evasion/pažout 806

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
RJ592
Příspěvky: 252
Registrován: pát úno 27, 2009 10:55 pm
Bydliště: Sever sudet

Citron evasion/pažout 806

#1 Nový příspěvek od RJ592 »

Ahoj chlapi,

máte někdo tenhle postrk? Měnil jsem motor xud 66kw ropa, původní prdlá hlava na 1 válci. Vše jsem si fotil, konektory popsal. Leč mi klekla stará nokie s fotkama a trichu tápu s jedním konektorem a hadicema. Mohl by mi to případně někdo co nejdřív nafotit? Příští sobotu nám začíná tábor a já zásobuju :shock:
Díky 👍

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Citron evasion/pažout 806

#2 Nový příspěvek od chobotek »

S tak slabým motorem to nikdo okolo nemá, navrhuju vznést dotaz na Citroen fóru. Na tábor si tu (též v Sudetech) můžeš vypůjčit C8 s 3.0i V6. Vlastně mám jednoho krasavce navíc, třeba by tě srovnání zaujalo ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2400
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: Citron evasion/pažout 806

#3 Nový příspěvek od artemio »

Tyhle motory byly ve své době 8) , jenže výkonově max do P405, xsara...
Když to pak dávali do P406, 806... tak prasklá hlava byla nejčastější porucha. Pokud ještě potřeba pomoci trvá, hoď foto, sice už je to pár let, co jsem to přímo v P806 měnil, ale spousty jiných typů jsem vrakoval a mám tyhle motory v několika strojích :driver: , další v depozitu i s původní kabeláží.
To chobotek: tu C8 máš s automatem? To musí být rozdíl proti mé 2,2hdi s utahanými 94kW a manuálem :(
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Citron evasion/pažout 806

#4 Nový příspěvek od chobotek »

Ano, Exclusive :) Je v tom 4HP22, ta převodovka se dělala mraky let. Ty auta mám naneštěstí dvě. To druhé jsem přitáhnul, když mě umřel motor - praskla navulkanizovaná guma na sacím koši, motor přestal mazat a než jsem sundal nohu z plynu, tak se kompletně zadrbal. Jenže pak se objevil celý motor a to nerezavé auto mě bylo líto rozřezat. No, kdybys ho chtěl, stav se podívat :)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

RJ592
Příspěvky: 252
Registrován: pát úno 27, 2009 10:55 pm
Bydliště: Sever sudet

Re: Citron evasion/pažout 806

#5 Nový příspěvek od RJ592 »

Ahoj Artemio,

už je to zapojené, jen mi nejde ropa. Nerozumí si ten přiblblý imo na čerpadle s řj. Neřešil jsi někdy demontáž toho imobilizéru na čerpadle bosch? Buď tedy imo, nebo nemusí stop ventil fungovat, na tom čerpadle. Včera jsem vymontoval svoje původní čerpadlo, tak ho zkusím přehodit, mělo by to doufám jet. 👍

Odpovědět

Zpět na „Motory“