Westwood 1300

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Westwood 1300

#16 Nový příspěvek od microhummer »

Nazdar, co je to za sběrač, mohl by jsi ho lépe nafotit, myslím zespod, je poháněn jen vlastním pohonem ? A pak sbírá do zavěšeného koše? Díky, Jinak hezká práce 8)
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Westwood 1300

#17 Nový příspěvek od mape »

Zdravím Tak ten sberač je poháměný motorem z traktoru. Traktor má ješte jeden řemen od motoru a pod sedačkou má řemenici na pohon. Samozrejme ti to nafotím. Jinak je to stejny sběrák jako na W1600 ... je to tu nekde na fóru. Sbírá to pak do koše. ten ještě budu vyrábět. Jinak sbírá to suprově. Mokro sucho je to jedno. Jen to ten rtaktůrek pekně zatíží vzadu. ale zvládá to.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Westwood 1300

#18 Nový příspěvek od microhummer »

Díky, za fotky budu rád, tak sem s nima 8)
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

morbindi
Příspěvky: 2
Registrován: sob dub 28, 2012 9:19 pm
Bydliště: Tebíč

Re: Westwood 1300

#19 Nový příspěvek od morbindi »

Pro mape:
Zdravím, ten starý motor by byl na prodej? Díky

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Westwood 1300

#20 Nový příspěvek od microhummer »

Prosím fotky sběrače :vztek:
Díky 8)
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Westwood 1300

#21 Nový příspěvek od mape »

Bohužel jsem ted mimo domov tak az o víkendu to vytahnu nekam na svetlo a vyfotím
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Westwood 1300

#22 Nový příspěvek od microhummer »

Víkend končí, tak šup, šup fotky sem !!! Díky :D
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Westwood 1300

#23 Nový příspěvek od mape »

Tak konečně slibované foto. Ješte budu pokračovat
Přílohy
Náhon.JPG
metly.JPG
Kartáč zespodu.JPG
Kartáč.JPG
Gumová zastěra.JPG
Držáky.JPG
Detail zavešení.JPG
Detail závesu koše.JPG
detail řemenu.JPG
detail pohonu.JPG
Celkovy pohled.JPG
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Westwood 1300

#24 Nový příspěvek od mape »

Tak ještě další fotky. Pokud byste nekdo chtěl někdo nejaky komentář můžu klidně sloužit. Je to všechno geniálně jednoduchý a pritom perfektně funkční. Koš na sbírání budu v nejbližší době vyrábet tak samozrejmě dám foto.Zatím to mám trochu kuriozně vyřešené plastovou vaničkou viz foto. :vysmech: Ale dobrý. Chtel jsem to původne taky vyrobit ale pak se mi to povedlo sehnat už takhle repasované tak jsem byl i celkem rád. Jinak celé je to z dvojky plechu. Válec krásne kopíruje terén takže není nutné nijak kontrolovat výšku. Ješte chci dořešit regulaci toho válce nejakou pákou. Na původním stroji to bylo ale prej velmi fórové. Snad to takhle nafocené někomu pomůže. Jinak záber celého zařízení je 75 cm. Kdyz má traktor plné otáčky tak to bez koše hází asi metr daleko. Metličky a ty plastové segmenty snad do dnes mountfield prodává. Já osobne jsem jich k tomu dostal jednu celou sadu náhradních takze zatim nemám problém.
Přílohy
trochu kuriozně prozatím vyrešen koš:-)
trochu kuriozně prozatím vyrešen koš:-)
takto vypadá segnemt sběrače. je to navlečené na jeklu 25x25 ktery má z boku nasunuté kousky kulatin z niž jedna je delší a ne na ní nasazená řemenice. primitivne jednoduchý a pritom perfektne funkční.
takto vypadá segnemt sběrače. je to navlečené na jeklu 25x25 ktery má z boku nasunuté kousky kulatin z niž jedna je delší a ne na ní nasazená řemenice. primitivne jednoduchý a pritom perfektne funkční.
řemeny traktor.JPG
řemenice motor.JPG
řemenice koncové.JPG
řemen kartáč.JPG
Ramena.JPG
Pohled zprava.JPG
pohled zezadu.JPG
Ta pravá páka je na spuštění sběráku,ta levá na sekačku
Ta pravá páka je na spuštění sběráku,ta levá na sekačku
Odpojen.JPG
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Westwood 1300

#25 Nový příspěvek od microhummer »

Díky díky díky 8)
Už jsem to škemral od TERABLICKA, když jsi se tak dlouho neozval, ale jsi frajer, jsem nadšený.
Otázečka by byla: jaké jsou odhadem otáčky na kartáči ?
Mám to totiž problematické s pohonem, napadla mě varianta - sběrák táhnout, takže postavit ho na kola a přes řetěz do rychla na kartáče. :zapomel:

JInak bych to busel řešit přes hydromotor, to by se prodražilo.
Díky ještě jednou. 8)
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

oskar
Příspěvky: 42
Registrován: sob lis 08, 2008 11:54 pm
Bydliště: Moravský Žižkov

Re: Westwood 1300

#26 Nový příspěvek od oskar »

Zdravím, mám jen dotaz jakou tam máš baterku, pořídil jsem loni stejný traktorek a byl tam motor po smrti 12,5hp, klika se podívala do světa. Jinak ten podvozek a sečení vypadá poctivě.
Sehnal jsem 16hp a po hodině to samé.
Včera sem přivezl tu 16 opravenou a baterka odmítá poslušnost, uvažuji tam dat autobaterku 12v/44ah.

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Westwood 1300

#27 Nový příspěvek od mape »

Tak to ani nevím. Nějaká baterka tam byla a zatim je v pohodě. Traktor mel ze začátku trochu problem s dobijením ale ted už v pohodě. podívám se jestli je na ní nejaká hodnota. Jinak to že ti lítají takhle motory je regulátorem otáček. Já mám otácek asi 2600 a vyhovuje. Jeden známej s tím laboroval a odrovnal si takhle dvouválec 22 koní. Magor :vztek: Zdálo se mu že to špatně seká.
Jinak pro Microhummer:
Podle mě to bude mít tak 600 otáček
Jde to dvaktát 1:2 do pomala
Jinak pokud se budeš pouštet do stavby Myslím že jsem v globusu viděl sberač s vlastním pohonem hotovej kolem 7000 i s košem
Přílohy
Je to jednoduchy akorád mi to prijde hrozny monstrum. Bohužel jsem nefotil žádný velky detaily
Je to jednoduchy akorád mi to prijde hrozny monstrum. Bohužel jsem nefotil žádný velky detaily
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

morbindi
Příspěvky: 2
Registrován: sob dub 28, 2012 9:19 pm
Bydliště: Tebíč

Re: Westwood 1300

#28 Nový příspěvek od morbindi »

Dobrý den!
Jsem také vlastníkem westwood 1200 a mám dotaz, měl bych mit převodovku po opravě, ale moc se mě to nezdá, projevují se mě také ty problémy cukání při 5 stupni. Je fakt že mám dost špatný řemen pohonu a dost volnou řemenici (resp. klínek) na hnací hřídeli převodovky. Jakým způsobem jsou ty rychlosti řazeny? Dále nevím co tam potom dát za olej, podle fotek snad vazelinu? :-))

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Westwood 1300

#29 Nový příspěvek od mape »

Tak to moc neporadím. Cukání samozrejme nevestí nic dobrého. Pokud tu prevodovku někdo opravoval šel bych za ním. Rychlosti jsou řazeny tak ze do ozunevych kol ktere jsou stále v zaberu Zaskakují z drážek hřídele takové klínky. Pokud jsou vystupky těchto klínků oběhané a taktéž i hrany ozubených kol tak to pak zklouzává zpet do drážky a způsobuje ono cukání což byl můj případ. Jinak olej nevím .Já tam dal vazelinu. nemá to velké otáčky tak by to melo stačit. Jinak i mě to třeba při tažení vleku nekdy taky škubne hlavně když mu trochu naložím. Většinou to řeším jen přeřazením na menší rychlost. přecejen to je jen samochodná sekačka.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

oskar
Příspěvky: 42
Registrován: sob lis 08, 2008 11:54 pm
Bydliště: Moravský Žižkov

Re: Westwood 1300

#30 Nový příspěvek od oskar »

Tak už je to vyřešeno dostal 40Ah, s tím regulátorem je to možný, ale ten motor byl totálně vylágrovaný, museli tam dát až 3. výbrus. Teďka si jenom vrní. Když sem ho tam předtím posadil, tak hulil jak trabant, myslel sem že do zimy vydrží a pude na GO, no trochu se to prodražilo.

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“