Iseki TA 210

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
kaco
Příspěvky: 21
Registrován: pát dub 10, 2020 1:53 pm
Bydliště: Zvolen

Iseki TA 210

#1 Nový příspěvek od kaco »

Ahojte, po dlho spekulovani som si zaobstaral japonca Iseki TA 210
Pri kupe ma zaujala ze je to cista mechanika, zmesti sa mi do dielne a ze konecne mam traktor ktory brzdi
Obrázek

Obrázek

Traktor nieje novy, ale ked som ho bol pozerat chytil na prve pretocenie motora a to bez zhavenia, zatial som ho dal do dielne a caka ma premazanie vsetkych tiahel, upravu ochranneho ramu a prehodenie kolies, predajca vymenil vsetky oleje a filtre

Budem robit upravu tiahla a ochranny ram na prednu masku

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Iseki TA 210

#2 Nový příspěvek od honzaPP »

Ahoj, tak tě vítám mezi japončíky. Traktor vypadá celkem pěkně. Trošku se rozepiš co prodejce? Vybíral jsi z víc modelů? Byl jsi jich okouknout víc? Na co ho plánuješ používat? Máš b v plánu nějaké další úpravy?
Přeji hodně bezporuchových a bezpečných motohodin :)
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Iseki TA 210

#3 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...tak vítej mezi rýžáky a jsem zvědavý , jak dlouho to tu vydržíš ...

kaco
Příspěvky: 21
Registrován: pát dub 10, 2020 1:53 pm
Bydliště: Zvolen

Re: Iseki TA 210

#4 Nový příspěvek od kaco »

Mam doma jeden robeny traktor motor 1,9d, zadna naprava avia ale nikdy ten traktor poriadne nebrzdil nech som robil co som robil, pouzival som ho len na tahanie vlecky po sade rozvazanie vody a sem tam drevo z hory ale kedze to nemam rovinu tak to niekedy bolo narocne. Zatial bude traktor tahat len vlecku neskor pribudne hrabacka na seno a mozno mulcovac na nedopasky.
Traktory som dlho pozeral na nete cital na fore bavil sa z ocom, nakoniec som bol pozriet v novej bani a v leviciach. Predajcovia obaja super vyskusal som ich viac a zrovna tento model mali obaja, v novej bani bol viac nalesteni a nesla mu nivelizacia a bol drahsi ja mam z lv ma horsi lak a chyba mu strieska (tu by som dal aj tak dole) a nivelizaciu ani nema a ako som pisal vymene filtre a oleje a predajca mi ho za dobre peniaze doviezol pricom som mu len zavolal ze ho beriem a poslal udaje peniaze dal az pri prevzati
Urcite budem upravovat tiahlo co tam je potrebujem dieru na vacsi bolec aby mi sedelo k vleckam co mam a je prisrobovane od zadu k prevodovke a bojim sa aby to nevytrhlo. Urcite pribudne pracovne svetlo dozadu, zapalovac a bednicka na naradie aj ked neviem zatial kde ju umiestnim

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15821
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Iseki TA 210

#5 Nový příspěvek od oco13 »

Levice - Autogabriela?

kaco
Příspěvky: 21
Registrován: pát dub 10, 2020 1:53 pm
Bydliště: Zvolen

Re: Iseki TA 210

#6 Nový příspěvek od kaco »

ano

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15821
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Iseki TA 210

#7 Nový příspěvek od oco13 »

To máš výhodu - tí robia aj servis svojim zákazníkom a sú dobrí.

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Iseki TA 210

#8 Nový příspěvek od honzaPP »

Určitě neutrhne,proto ho tam japonci mají :) Závěs tu řešilo spoustu lidí. Já to mám řešené takto:
viewtopic.php?f=72&t=116000&start=45
4 šrouby M14 s jemným závitem dole a dva v čele. A nejvíc jsem na tom táhnul kubík a půl betonu (kolem 3,5t) na jednoosém vleku a všechno v pohodě. Záleží jak máš vysoko oj od vlečky.

Já třeba nedám na střechu dopustit. Ořezal jsem kvůli ní i větve na sadě abych se vešel :co?: v létě je to super a když mě překvapí déšť tak to nejde aspoň všechno na mě.

Budem se těšit na pravidelné aktualizace 8)
Hinomoto N249

kaco
Příspěvky: 21
Registrován: pát dub 10, 2020 1:53 pm
Bydliště: Zvolen

Re: Iseki TA 210

#9 Nový příspěvek od kaco »

Riešim predné závažie vyškočilo na mna taketo nieco

https://stroje.bazos.sk/inzerat/1601420 ... rystal.php

neviete niekto aky to moze byt rozmer ? predajcovi som uz pisal

kaco
Příspěvky: 21
Registrován: pát dub 10, 2020 1:53 pm
Bydliště: Zvolen

Re: Iseki TA 210

#10 Nový příspěvek od kaco »

Dnes pozerám pod traktorom fľak. Netesni dobre palivový filter tak som ho skúsil dotiahnuť ale už sa viac nedalo. Tak som ho rozobral je tam dosť biedny okruzok, doma som nemal druhý na výmenu. Po zložení nastala potopa tieklo to ako tobogán dokonca aj keď som ho na prepínači prepol do off. Musel som tam dať prietokovy filter čo som našiel doma. Skúsim vymeniť okruzok ak nepomôže dám tam úplne iný typ filtra

kaco
Příspěvky: 21
Registrován: pát dub 10, 2020 1:53 pm
Bydliště: Zvolen

Re: Iseki TA 210

#11 Nový příspěvek od kaco »

Zatiaľ som toho veľmi nespravil. Dorobili som zadné svetlá cuvacku a zapaľovač pobehal som dekalamitkov aj popod traktor pretesnil filter a upravil som narýchlo tiahlo Obrázek
Ani som sa veľmi nevozil vonku je buď zima alebo škaredo a ja som nemal dôvod

kaco
Příspěvky: 21
Registrován: pát dub 10, 2020 1:53 pm
Bydliště: Zvolen

Re: Iseki TA 210

#12 Nový příspěvek od kaco »

Tak dnes som testoval teplotné čidlo v plechovom hrnčeku...funguje... ale teplota pri vode z rychlovarky vystúpila len na polovicu. Zhodil som dole kryt termostatu a tam toto Obrázek termostat je funkčný. Rozmýšľam či má zmysel preplachnut systém, ak áno tak poraďte čím?

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Iseki TA 210

#13 Nový příspěvek od honzaPP »

Propláchnout systém můžeš. Není to nic proti ničemu..... propláchnout vodou s octem a pak hlavně pořádně vypláchnout vodou. Klidně několikrát. Pak vypustit a dát nemrznoučku.....
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3616
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Iseki TA 210

#14 Nový příspěvek od ladiki »

Na tak silně zadělený bude ocet slabý. Dal bych ven termostat, odpojil hadice naspod chladiče. Zahradní hadicí propláchl chladič i blok. Pak vše složit zpět, nalít přípravek na proplach chladící soustavy, nechat účinkovat. Pak vylít, pak ještě třeba ten ocet. Nakonec fest propláchnout vodou a dát fridex....

kaco
Příspěvky: 21
Registrován: pát dub 10, 2020 1:53 pm
Bydliště: Zvolen

Re: Iseki TA 210

#15 Nový příspěvek od kaco »

Po preplachu okruhu som bol dnes prebehnúť traktor už ukazuje. Ľutujem že som si japonca nekúpil skôr len musím kúpiť odpruzenu sedačku táto je ako trestná lavica

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“