kubota gl

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
stralis480
Příspěvky: 7
Registrován: ned úno 05, 2023 10:02 pm
Bydliště: Litomyšl

kubota gl

#1 Nový příspěvek od stralis480 »

Zdravím pánové, nebyl by někdo schopný a ochotný poradit mi, jak demontovat vidličku spojkovýho ložiska? Nejde mi ani o tu vidličku, problém je v tom, že mi strašně těžko chodí pedál spojky a ani se sám nevrací, musím ho zvedat nohou. Chyba je v hřídelce, která hýbe s tou vidličkou. Je naprosto brutálně zatuhlá a já bych to potřeboval rozebrat, očistit, namazat, aby chodila lehce. Mám za to, že se demontuje šroub na vidličce a hřídel by měla jít vyklepnout do strany, jenže já s ní ani nehnu
Obrázek

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3616
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: kubota gl

#2 Nový příspěvek od ladiki »

pěkné detailní foto 8)
Odkud jsi traktor koupil? :friends:

stralis480
Příspěvky: 7
Registrován: ned úno 05, 2023 10:02 pm
Bydliště: Litomyšl

Re: kubota gl

#3 Nový příspěvek od stralis480 »

V Sebranicích, ale bylo to v původním stavu, i tak mi tam před prodejem pár nejnutnějších věcí udělali, že se bude muset časem udělat spojka otom jsem věděl od začátku, akorát jsem nečekal, že to bude takovej omrd :(

Uživatelský avatar
zdravič
Příspěvky: 88
Registrován: ned lis 13, 2016 7:54 pm
Bydliště: Olomouc

Re: kubota gl

#4 Nový příspěvek od zdravič »

Zdravím, koukni sem https://www.kubotabooks.com/AutoIndex/i ... 20Manuals/
třeba ti to pomůže.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5465
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: kubota gl

#5 Nový příspěvek od thovt »

Zkoušel jsi ohřát na 100˚C a namáznout https://www.hornbach.cz/p/uvolnovac-sro ... l/8635238/
Trochu se to roztáhne mazivo vnikne dovnitř.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3119
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: kubota gl

#6 Nový příspěvek od Ursus 73 »

stralis480:
V prvom rade to dobre očisti, poprípade tam nastriekaj dáke WD-čko alebi iný uvoľnovač .... odpoj tiahlo spojky a pootoč tou hriadeľou. Sa mi zdá, že zhora je drážka, skús tam s citom "zapáčiť" alebo do tej drážky niečo naraziť tak, aby sa tá drážka trochu otvorila. Treba postupovať OPATRNE, aby sa tá vydlička nezlomila, asi to bude dáka liatina. Nebude v tom žiadna záhada, som presvedčený, že je tam použité tesné pero, možno bude "zasekané" alebo trochu hrdzavé... Ale rozobrať to musí ísť.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: kubota gl

#7 Nový příspěvek od honzaPP »

Jemu nejde o vidličku....ale nejde mu vytáhnout ta hřídel, která se ani neotáčí.....že by to bylo tak zatuhlé se mi nezdá....nejsou na koncích segerovky a nerveš to třeba s kousek dovnitř?
Tohle by mělo přece jít normálně rozhejbat Wedečkem, bez půlení traktoru......
Ladiki? :smich:
Hinomoto N249

stralis480
Příspěvky: 7
Registrován: ned úno 05, 2023 10:02 pm
Bydliště: Litomyšl

Re: kubota gl

#8 Nový příspěvek od stralis480 »

Tak pánové díky za rady, jinak jde mi o tu hřídel, přesně jak píše honzaPP. Wd a různý uvolňovače jsem zkoušel, částečně nahřívat taky, ale zatím jen tak lehce. Trochu se to rozhýbat povedlo, ale rozhodně to nechodí lehce jak by mělo. Žádnou segerovku tam nevidím, ani v podstatě není důvod, proč by tam byla, ta hřídel je zaaretovaná vůči pohybu do strany přes tu vidličku, která se packama opírá o držák ložiska a žádné jiné zajištění neni ani na výkresu. Jinak přítlačák už toho má asi dost zasebou a ložisko taky, takže to půlení by mě stejně čekalo.
Obrázek

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: kubota gl

#9 Nový příspěvek od honzaPP »

Tak pak už zbývá jen opatrně vymlátit ven a jak psal kolega výš, klínkem roztáhnout ten držák vidličky na hřídeli tak aby po ní šel posouvat a tys jí mohl celou dostat ven. Pak vyleštit namazat a všechno zpátky 8)
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3616
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: kubota gl

#10 Nový příspěvek od ladiki »

no jediný, co mě napadlo, jestli není u vidličky ohnutá, tak se jí nechce ven. Jinak mazat, nahřívat a pomalu naševaše ven :)

stralis480
Příspěvky: 7
Registrován: ned úno 05, 2023 10:02 pm
Bydliště: Litomyšl

Re: kubota gl

#11 Nový příspěvek od stralis480 »

vidlička je odjištěná, ta se pohybuje po hřídeli dobře, ta hřídel je prostě nějak zatažená v tý skříni, no seženu větší teplo a uvidím.

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: kubota gl

#12 Nový příspěvek od honzaPP »

Spíš větší kladivo :smich:
Hinomoto N249

Petr Bratřík
Příspěvky: 84
Registrován: ned říj 26, 2008 9:46 pm

Re: kubota gl

#13 Nový příspěvek od Petr Bratřík »

Ta skříň je litinová nebo z hliníku - magnetem zkusit

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: kubota gl

#14 Nový příspěvek od Zetor15 »

ohrat horkovzduskou nebo fenem a ze vsech starn postrikat sprejem na uvolnovani zarezlych sroubu nechat do druheho dne a pak by to melo jit rozhybat

stralis480
Příspěvky: 7
Registrován: ned úno 05, 2023 10:02 pm
Bydliště: Litomyšl

Re: kubota gl

#15 Nový příspěvek od stralis480 »

možnost většího kladiva si nechávám až nakonec :) Skříň je asi litinová, magnet na ní drží

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“