Jakého japonce?

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15936
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jakého japonce?

#661 Nový příspěvek od oco13 »

jean píše: pon dub 22, 2024 7:28 am Po louce ho nemaju co pokutovat, to je sukromny pozemok. Na sukromnom nemaju co hladat.
Pár rokov dozadu som musel s policajtami riešiť jazdenie mojich detí na motorkách. jazdili po polných cestách v okolí dediny. Dostal som predvolanie na DI a - existuje dokument ktorý sa volá "pasport cestnej siete" je dostupný na každej OSC, možno aj na webe. Sú v ňom zaznačené komunikácie na ktorých má právomoc zasahovať polícia a iné orgány poverené štátom. A sú tam aj polné cesty - minimalne tie ktoré existujú viac rokov na tom istom mieste. Takže policia môže zasahovať aj na TVOJOM pozemku. Je to podobné ako keď ti elekrikári ostrihajú stromy alebo s náklaďákom vlezú do zahrady , lebo tam majú stlp.

jean
Příspěvky: 3153
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Jakého japonce?

#662 Nový příspěvek od jean »

Ale my sme sa bavili o lúke, nie o ceste. Poľné cesty sú iný prípad, tie má v záznamoch aj armáda a ked niektoré družstevníci rozorali, bol problém.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15936
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jakého japonce?

#663 Nový příspěvek od oco13 »

Ja ťa chápem , ale konkretne na mojich pozemkoch mám 4 polné cesty ktoré sice sú v súkromnom vlastníctve ale policajt lesná stráž a neviem kto ešte tam má právo zasahovať. Aj lúka alebo rola je tvoja ale pokial tam nemáš cedule zákaz vstupu tak je to verejný priestor - tak to bolo mne vysvetlené.

fikejz
Příspěvky: 6317
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Jakého japonce?

#664 Nový příspěvek od fikejz »

8)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20971
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jakého japonce?

#665 Nový příspěvek od ota »

Kluci nemá to cenu tady řešit, jestli jezdit, nejezdit s lejstrem nebo bez něj. U nás na konci světa jezdíme zatím jako dřív. Žádný lejstro nemám. Nebo jak to říká soused když veze nějakej zgarp ,,pane policisto raději mě na místě zastřelte, ušetří nám to oběma spoustu zbytečné práce a papírování"! :smich:
Žádnej papír se nechystám shánět k budoucímu traktůrku. Max nějaké to povinné ručení. Víc nic. Pojistku na blbost si platím. No a jde mi o to, až pojede policejní auto a uvidí traktor, akorát menší a vzhledově tovární výroby nebudou kvůli tomu zastavovat, jako když jedu domádem tak to jsem snadnej cíl pro ně. Zatím jak píšu jsem je nepotkal.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4837
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Jakého japonce?

#666 Nový příspěvek od imaginaro »

RoKur píše: pon dub 22, 2024 6:30 am imaginaro, ručenné pojištění je o tom, že to pomůže poškozenému. Pojišťovna mu uhradí náklady. A ty pak začne vymáhat po tom, kdo to způsobil. S našimi traktory na veřejné komunikaci stejně nemáme co dělat a pokud způsobíš škodu, tak ji stejně budeš hradit. A pokud do Tebe někdo vrazí, tak nic nedostaneš, ale budeš platit tomu, kdo do Tebe vrazil, protože jsi tam neměl co dělat.
Ručenné pojištění je dané ze zákona, tak je policie povinná kontrolovat její plnění. A to je důvod, proč bys ji měl mít zaplacenou, když vyjedeš ven ze dvorka, protože Tě mohou pokutovat i když pojedeš po louce.
Hlavní důvod tohoto zákona je, dostat více financí do systému pojištění. Bude se to týkat všech e-koloběžek ... Elektrokola do toho nespadají.
Ach ano, pokud to bereš tak že je to pojištění pojištěnému k ničemu, ale slouží státu(pojišťovnám) k výdělku, tak ano, máš pravdu. Já to pořád bral na stejnou úroveň jako pojištění auta s technickou. Omlouvám se, má chyba. ;-) :friends:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Lubos86
Příspěvky: 8
Registrován: pát zář 24, 2021 8:16 pm
Bydliště: Lipany

Re: Jakého japonce?

#667 Nový příspěvek od Lubos86 »

Ahojte chalani idem si po radu mám možnosť kupiť malotraktor iseki TM 15 alebo yanmar f165. Veľmi sa mi páči ten iseki len mam trocha obavu z pernamentneho 4x4 … čo by ste brali vy ak by ste si mali vybrať… Ďakujem za radu :co?:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15936
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jakého japonce?

#668 Nový příspěvek od oco13 »

Čisto za seba , Shiba je druhý traktor 4x4 čo mám a ani na jednom ma nenapadlo 4x4 vypínať. Nie kvoli trakcii, ale kvoli brzdeniu. Bez predku na tých japonských ryžákoch sa šmýkam ďaleko ďaleko, ak mám aj predok ako by som praskol do betonovej steny. Fakt musím dať pozor na silu brzdenia lebo by som skončil hubou na kapote.
takže ja som za oba a oba s trvalou 4x4, tá páka na vypíanie je tam omylom. :smich:

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“