Jakého japonce?

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15945
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jakého japonce?

#601 Nový příspěvek od oco13 »

Tak ja neviem , mne sa zdá tá váha nejaká malá. Pri celkom rovnakých parametroch má moja japonka 1500kg a to bez kabíny. :typek: Že by som jej naordinoval dietu? :smich:

Pepa 1
Příspěvky: 86
Registrován: pát úno 02, 2018 7:24 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Jakého japonce?

#602 Nový příspěvek od Pepa 1 »

ladiki píše: pát úno 23, 2024 12:33 pm ptám se proto, jestli jsi si vytvořil představu....no a vidím, že nevytvořil....
No, popravdě.
Mám možnost si všechny tyto tři stroje zamluvit do půlky příštího týdne a rozhodnout se, který vezmu.
Proto tady sonduju, jestli některý z nich prostě není jen z té opravdu hobby řady, abych se pak netloukl do hlavy, že není na tyto práce stavěný, že má nějaké slabiny, apod.
V pondělí si je jedu omrknout a projet, tak bych potřeboval trochu poradit.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3620
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Jakého japonce?

#603 Nový příspěvek od ladiki »

Oco...musíš srovnávat srovnatelné...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15945
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jakého japonce?

#604 Nový příspěvek od oco13 »

Pepa 1 píše: pát úno 23, 2024 1:52 pm abych se pak netloukl do hlavy, že není na tyto práce stavěný, že má nějaké slabiny,
Pepo - celkom univerzálny traktor neexistuje.
Mám šírku presne do zemiakov, ale zase sa nevojdem do paletového radu. Potrebujem robiť obidve práce - a kua kompromis. Čelák tiež potrebujem a využijem pri robote , ale velmi zle sa s ním točím na dvore zavadzia pri mulčovaní medzi stromami. Kua ďalší kompromis. Ani bez čeláku sa nevojdem do zahrady aby som ju pooral lebo sadím až po stromy, a tak okrem japonca mám aj dvojkolák. Kompromis.
Celý náš život je o kompromisoch, treba sa s nimi naučiť žiť.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15945
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jakého japonce?

#605 Nový příspěvek od oco13 »

Ladiki - prosím vysvetliť , asi mám dlhší kabel
mám 1500ccm,26Hp, 4valec 1550kg
kubota 1500ccm 26Hp 4 valec 925kg (s kabínou)

- čo je na tom nezrovnatelné :-/

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3620
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Jakého japonce?

#606 Nový příspěvek od ladiki »

Pepo, jaká furt hobby řada? V těch dovozech neexistuje hobby řada. Hobby stroj, který se poláme z něj udělý obsluha. To je nejvěší zlo pro šedý dovoz. Typicky špatná volba traktoru. Následné přetěžování, amatérské opravy a neznalost mechanismů...

Důležité je vybrat to, co potřebuji a v dobrém stavu. Pak se k tomu umět chovat. Chceš B1400? OK, proč ne B1902? Nebo něco těžšího a festovnějšího? Vem řadu L, Gl....
Už jsem Ti to psal jednou. Budeš tak dlouho vymýšlet a hledat kraviny až stejně přebereš. Nebudeš jediný, kdo koupil a za rok prodával, že potřebuje jiný stroj (těžší, větší, silnější...jinou barvu pleti:-)

Na to, co píšeš, bych pod 20koní nešel. Ale také můžeš být masochista a bude Tě to bavit s 15koňovým Sialem, protože se TI bude natolik líbit.....

Pepa 1
Příspěvky: 86
Registrován: pát úno 02, 2018 7:24 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Jakého japonce?

#607 Nový příspěvek od Pepa 1 »

No, mě jde opravdu jen o jednu věc.
Kompromisy pak klidně řešit budu, ať s tím nebo s tím strojem.
Ale jak už jsem psal několikrát.
Jde mi hlavně o to, jestli někdo víte, kterého z nich opravdu nebrat, protože má prostě nějakou slabinu a předpokládané práce by ten stroj fakt nemusel zvládat.
Omlouvám se Láďo, psali jsme současně 😉

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15945
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jakého japonce?

#608 Nový příspěvek od oco13 »

ladiki píše: pát úno 23, 2024 2:11 pm Nebudeš jediný, kdo koupil a za rok prodával, že potřebuje jiný stroj
Sorry ale nedá mi ešte raz sa sem nevotrieť :pohlavek:
Ja som taký škrečok alebo mrcha, že ja veru meniť nebudem. Čo peklo schváti to už nevráti :typek: Ale tiež hladám k Shibe malú sestru. Len u mňa to bude beh na dlhú trať hladám najmenšiu Kubotu asi 5000, najlepšie bez motora. :zapomel: Ona raz vyplave , jak vraví Ota, len ju trafiť. :potlesk:
Za mňa tolko ku kompromisom

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3620
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Jakého japonce?

#609 Nový příspěvek od ladiki »

oco13 píše: pát úno 23, 2024 2:06 pm Ladiki - prosím vysvetliť , asi mám dlhší kabel
mám 1500ccm,26Hp, 4valec 1550kg
kubota 1500ccm 26Hp 4 valec 925kg (s kabínou)

- čo je na tom nezrovnatelné :-/
Nesrovnávej motor, ale celkovou koncepci. Kubota si v tomto hraje. Přirovnal bych to k mé bývalé GB200. Do malých rozměrů dát silný motor. ALe furt je to jiná koncepce než řada L, GL, která také začíná na 21 koních...
Ta kabina není žádné monstrum. Pár trubek a sklo. Jaká máš ty zadní kola? Jak máš traktor široký? Kolik zvedáš v ramenách? Máš diametrálně odlišný typ traktoru.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15945
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jakého japonce?

#610 Nový příspěvek od oco13 »

Ano v tých celkových rozmeroch som taký napuchnutý :pohlavek: Ale dieta nebude , už si všetko dopasovávam na mieru.
Toto už je na mieru práve Shibe Obrázek
A tiež dúfam- že sa zahrám ako Kubota, len tak amatersky - do malého stroja dám silný motor. :D Raz :-/ určite :zapomel:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20971
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jakého japonce?

#611 Nový příspěvek od ota »

Uf zase pěknej traktůrek co bych bral! Zatím furt nejsou korunky. Ještě to chvilku potrvá. Ale tahle se mi líbí!
https://dum.bazos.cz/inzerat/181658292/ ... p-stav.php

Pepa 1
Příspěvky: 86
Registrován: pát úno 02, 2018 7:24 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Jakého japonce?

#612 Nový příspěvek od Pepa 1 »

Vždyť o něm se tady píše už od předchozí strany.

Pepa 1
Příspěvky: 86
Registrován: pát úno 02, 2018 7:24 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Jakého japonce?

#613 Nový příspěvek od Pepa 1 »

K tomu Iseki Sial 15.
U něj se mi prostě líbí ta světlá výška, protože to pak při proorávání vzrostlých brambor nepoláme nať.
Z čeho u něj mám obavu je to, že nemá tak bytelný přední diferák, oproti jiným traktorům.
Takže mám obavy z orby a těžších prací.
Proto se tady snažím zjistit, jestli s ním nebo s podobně silným Iseki nemáte někdo nějakou zkušenost, respektive problém.

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Jakého japonce?

#614 Nový příspěvek od pietrobs »

Ladiki...ten model bb260 som mal moznost kupit tu u nas...a ma mrzi ze som ho nezobral vtedy...

Pepa 1
Příspěvky: 86
Registrován: pát úno 02, 2018 7:24 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Jakého japonce?

#615 Nový příspěvek od Pepa 1 »

Chlapi nic, pusťte mě z hlavy, rozhodnu a poradím si sám.
Ale jinak díky za všechny příspěvky.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“