Zdravím poradil by mi někdo jak vyměnit spojkovou lamelu u Kuboty B 6000 ? Jde o montážní postup. Děkuji

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Bouda
Příspěvky: 3
Registrován: pon bře 22, 2021 8:55 am
Bydliště: Hradec Králové

Zdravím poradil by mi někdo jak vyměnit spojkovou lamelu u Kuboty B 6000 ? Jde o montážní postup. Děkuji

#1 Nový příspěvek od Bouda »

Obrázek

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Zdravím poradil by mi někdo jak vyměnit spojkovou lamelu u Kuboty B 6000 ? Jde o montážní postup. Děkuji

#2 Nový příspěvek od JardaCNC »

Dělal jsem to u kuboty B7000. Tak nevím jestli je to stejné :(
Kromě vercajku - klíčů a góly potřebuješ ještě ustavovací trn na lamelu. Taky hydraul. panenku ci zvedák. A já si ještě pomáhal jerabkem. Dá se to udělat sám.
Postavis traktor na rovný, tvrdý povrch motorovou částí pod jerab. Zabrzdis zadní kola. Pod tu střed. trubku dáš panenku trochu pozvednes. Odklopis kapotu na motore na hlavě je oko. Jeřábem chytneš za něj.
Povolis trubky hydrauliky. Šrouby kolem příruby spojky jo a u mě musel startér ven. Jeho šrouby jdou až do příruby. Ten za startérem šel horší ven. Golou s nástavcem to šlo.
Bacha mají tam většinou 12 hlavy šroubů.
Pak jsem musel trochu zabrat - mají tam těsnění tak ať si ho nepotrhas. S předkem jsem popojel asi 8 cm a vytočil na jednu stranu. Bacha furt uchycené na jeřábu. Přední náprava má výkyv a tak ti to moc neudrží.
Povolis tuším 6 šroubů na pritlacaku a lamela je venku. Zkontroluj stav pacek - 3ks a ložiska. Jo předem si změř vystrčení těch 3 pacek. Lamela může mít větší sílu a pak musíš přez stelovaci šroubky ty packy sestelovat.
Až budeš dávat ten pritlacak zpět musíš mít v lamele ten ustavovací trn.
Smontování v obráceném gardu. Jen se musíš trefit na střed díry a natočit drážkování.
Jo a to závaží a celnak nejspíš budeš muset dát pryč. Příp. i podvázání. To nemám.

Bouda
Příspěvky: 3
Registrován: pon bře 22, 2021 8:55 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zdravím poradil by mi někdo jak vyměnit spojkovou lamelu u Kuboty B 6000 ? Jde o montážní postup. Děkuji

#3 Nový příspěvek od Bouda »

Díky. Myslel jsem si, že to tak bude. Hydrauliku mám v hadicích. A čelňák mám stabebnici. Jsem soustružník tak si trn vyrobím. Dík

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Zdravím poradil by mi někdo jak vyměnit spojkovou lamelu u Kuboty B 6000 ? Jde o montážní postup. Děkuji

#4 Nový příspěvek od DYK »

Vyřešeno?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Zdravím poradil by mi někdo jak vyměnit spojkovou lamelu u Kuboty B 6000 ? Jde o montážní postup. Děkuji

#5 Nový příspěvek od JardaCNC »

Jo ještě jsem si vzpomněl. Odklapel jsem ten předek na stranu kde je tyč řízení. Ani tu jsem nemusel odpojovat.
Ještě tuším hadičku přepadu od trysek - ta byla krátká.
Dyku nejspíš ne.
Bouda to sem dal v 10.02h a ty jsi mu odpověděl v 11.19 s otázkou - vyřešeno?
Za hodinu a čtvrt pochybuji že to spravil. :vztek: :vztek:

Bouda
Příspěvky: 3
Registrován: pon bře 22, 2021 8:55 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zdravím poradil by mi někdo jak vyměnit spojkovou lamelu u Kuboty B 6000 ? Jde o montážní postup. Děkuji

#6 Nový příspěvek od Bouda »

Já tu spojku budu řešit až odvezu tu hlínu. Snad to ještě dá. Ta spojka. Rozeberu a podle toho co tam najdu objednám nové díly. Dík.

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Zdravím poradil by mi někdo jak vyměnit spojkovou lamelu u Kuboty B 6000 ? Jde o montážní postup. Děkuji

#7 Nový příspěvek od JardaCNC »

Pokud ti jen klouže - na větší rychlost - stačí "zdrsnit".
No prostě se tzv. spálila. Stačí přejet pritlacak, setrvačník a i lamelu z obou stran smirglem.
Já vzal ruční pasovku s tím nejjemnějším smirglem a přejel je.
Takovou to sklovitou vrstvu zdrsnis a jede jak zamlada.
Samo pokud je zedrata na nýty - tak ji výměn.
Já to pulil 2x. Poprvni mě praskla jedná packa na vypínací vidličce spojkového ložiska. Odešlo ložisko a to nespíš špatně vypinalo - zapinalo spojku. Ta se "spálila" a začla prokluzovat.
Už asi 5 let stim nemám problém.

Tondarylo
Příspěvky: 11
Registrován: úte pro 08, 2020 3:40 pm
Bydliště: Horní Bludovice

Re: Zdravím poradil by mi někdo jak vyměnit spojkovou lamelu u Kuboty B 6000 ? Jde o montážní postup. Děkuji

#8 Nový příspěvek od Tondarylo »

Prosím Vás jak je to s přednim nahonem kardanem?

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Zdravím poradil by mi někdo jak vyměnit spojkovou lamelu u Kuboty B 6000 ? Jde o montážní postup. Děkuji

#9 Nový příspěvek od JardaCNC »

Nevím co je předmětem otázky:
Přední náhon je řešen vždy kardanem.

Tondarylo
Příspěvky: 11
Registrován: úte pro 08, 2020 3:40 pm
Bydliště: Horní Bludovice

Re: Zdravím poradil by mi někdo jak vyměnit spojkovou lamelu u Kuboty B 6000 ? Jde o montážní postup. Děkuji

#10 Nový příspěvek od Tondarylo »

Kde se oddělává od přední nápravy v předu nebo někde v zadní časti je nějaký problém to oddělit?

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Zdravím poradil by mi někdo jak vyměnit spojkovou lamelu u Kuboty B 6000 ? Jde o montážní postup. Děkuji

#11 Nový příspěvek od JardaCNC »

Jo tak. :D Už jsem pochopil.
Neni s tím žádný problém. Jen ho vystrčíš v přední části - vlastně z diferenciálu přední nápravy. Je tam drážkování. Podobně jak kdybys rozdělal kardan u zadního vyvodu. Jen vysuneš.
Na to jsem zapomel to u té rozborky zmínit. Omlouvám se.

Tondarylo
Příspěvky: 11
Registrován: úte pro 08, 2020 3:40 pm
Bydliště: Horní Bludovice

Re: Zdravím poradil by mi někdo jak vyměnit spojkovou lamelu u Kuboty B 6000 ? Jde o montážní postup. Děkuji

#12 Nový příspěvek od Tondarylo »

Děkuji

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Zdravím poradil by mi někdo jak vyměnit spojkovou lamelu u Kuboty B 6000 ? Jde o montážní postup. Děkuji

#13 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...u všech skoro stejné .


JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Zdravím poradil by mi někdo jak vyměnit spojkovou lamelu u Kuboty B 6000 ? Jde o montážní postup. Děkuji

#14 Nový příspěvek od JardaCNC »

Ano Vladimíre máš pravdu. Je to hodně stejné.
V 10 min. je vydět ta vypínací vidlička. Ta to aspoň u mě začala.
Jinak toto je už novější spojka. Už s tím pružinovým plechem místo klasických pružin.
Jo ještě jsem musel dát pryč táhlo plynu a dekompresoru.
Taky baterie šla ven.
Ale to už jsou víceméně detaily. :D
Jo ještě mě teď napadlo - když jsem viděl že má ten předek podepřeny jen panenkou - na přední nápravě jsou šrouby omezení výkyvů. Asi je vyšrouboval na doraz a tak se mu motor nenaklání z prava do leva.
Pak není potřeba jeřáb.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“