Mitsubishi MT14

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#466 Nový příspěvek od Peter768 »

Kedysi mi tu niekto povedal, že lopata za traktor je najväčším pomocníkom. Je to tak. Pred domom na kraji cesty kamienky z posypu a blato. Vždy som to skriabal ručne lopatou :pistol:
Teraz, lotatou za traktorom :wink: a pozametať a bordel hodiť do lopaty, potom vysypať a rozhodnúť lopatou ...len toto som nestihol odfotiť...odváżal som aj od suseda.... už bola tma.
No a ešte som sa hral...napájačka pre sliepky 2.varianta... Je to len tak narýchlo z matrošu čo som našiel doma. Na vrch ide zátka...
Obrázek

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14736
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Mitsubishi MT14

#467 Nový příspěvek od DanculSK »

Ty Brdo, to je nápad, splachovaci ventil....
8)
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#468 Nový příspěvek od Peter768 »

Jo jo. Ventil z WC. Možno ho posuniem nižšie, aby tam nebolo zbytočbe veľa vody. Ešte mám v zálohe riešenie na výšku hladiny z dielov zo starej práčky. Ale to porebuje elektriku. Sliepky to pochopili hneď... hneď pili. Tak bude menej starostí. Majú automat na otváranie, krmítko so zásobníkom a už aj vodu. Cez zimu to bude samozrejme odstavené.

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Mitsubishi MT14

#469 Nový příspěvek od palobobo »

Ahoj Peter vyzera to dobre tie samotne napajacie ventilceky si kde zohnal? Vies poslat link?
Dakujem

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#470 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj. Už si nepamätám odkiaľ som to objednával, ale tušim že tu...
https://farmamix.sk/produkt/napajacka-a ... SWEALw_wcB

Závit je na tom nejaký blbý 9xniečo.... Do odpadovej trubky 32ky si spravila závit sama napájačka, ale všetko som lepil tavnou pištoľou. Oranžová je 150ka. Tá biela je len ako vzpera. Na konci tej 32ky je nalepený závit so štuplom z PET fľaše pre vypustenie/prepláchnutie. Všetko z domácich zásob, aj objimky som mal. Na stĺpe je tiež objimka.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#471 Nový příspěvek od Peter768 »

Ešte doplním, že tie napájačky nie sú stavané na tlakovú vodu, preto ten WC ventil.
Ďalšou alternatívou sú napajacie niple. https://farmamix.sk/produkt/nipel-pre-h ... vitom-m10/ Je ich viac typov. Len neviem či by na to tie naše ročné sliepky prišli :(

Tie miskové napájačky majú jednu maličkú nevýhodu, že keď tam dá sliepka špinavý zobák, tak spadne nečistota dole. Na funkciu ventilčeka to nemá vplyv. Stačí štetcom pohnúť (ak je to prilepené) a troška prepláchnuť.

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7437
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Mitsubishi MT14

#472 Nový příspěvek od mihi »

Šikovné Peťo.
Koľko máš sliepok a koľko Ti nesú??
Mihi

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#473 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj Peťo. Ďakujem. Máme 8 + kohúta. Sliepky majú teraz asi rok. Od novembra do teraz sme ich prikrmovali narezanou sušenou žihlavou. Takže výnos je podľa mňa dobrý, 5-7 vajec denne. Len sú fur smädné :smich: Ráno dostanú hrniec vody a po obede je suchý. Predtým sme mali inú sortu a tie tak nechľastali :D. Tak preto tá napájačka.

vfisch2202
Příspěvky: 454
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mitsubishi MT14

#474 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Pekná prácička. To lepenie tavnou pištoľou drží ? Len čím zložitejšie, tým väčší problém neskôr. Používal som niple na dne vedra ale sa zasekávali a voda vykvapkala. Momentálne vystrihnem zo 4 litrovej bandasky od tekutého mydla, destilovanej vody a pod. Keď to slnko spáli a skrehne tak vystrihnem novú. :friends:

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#475 Nový příspěvek od Peter768 »

Robil som to, aby som to vyskúšal. Zatiaľ to drží veľmi dobre. Dá sa to spraviť bez lepenia, len to treba kúpiť s hrdlom, zátkami a redukciami. Je to aj kvôli tomu, že keď nie sme doma, tak to funguje samostatne.
Niple mám v zálohe, ale ešte som ich neskúšal.
Dnes som bol na predbežnej STK, a pravé predné koleso nebrzilo dobre...ani sa nečudujem, prehriate kotúče. Hneď som kúpil nové kotúče a platničky. Ešte musím dokúpiť štíty na kotúče. Hold má 18rokov. Tak zajtra po práci pokračujem.
Obrázek

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#476 Nový příspěvek od Peter768 »

STK hotové. Len bude treba vymeniť silentbloky na ramenách a ešte poladiť motor.
Z iného súdka....sobota výstava Záhradkár, to bol masaker...hlava na hlave...a na odchod sme čakali hodinu v kolóne :pistol: Bol tam aj predajca traktorov Captai , tak som ich poobzeral . Motory Mitsubishi a ostatné India. Fotiť sa nedalo. Furt sa tam fotil deti. Bolo veľmi teplo.. domov som prišiel unavený. Vyschla nám jedna jabloň, odroda Topaz. Mala 8 rokov, tak som ju vykopal. Nedeľa údržba záhrady a servis kosačky
Obrázek
A kdeže som v sobotu daroval motyku čo som vyrobil rodinnému členovi, lebo sa mu páčila, tak som dnes vyrobil ďalšiu z pílového kotúča. Osvedčila sa mi, odsekne aj 15mm haluz koreň úplne v pohode :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7437
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Mitsubishi MT14

#477 Nový příspěvek od mihi »

Takže sekeromotyka?? :D
Mihi

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#478 Nový příspěvek od Peter768 »

Presne tak :D čistil som s ňou aj zanedbaný pozemok kde bolo malinčie, vinič, pavinič a nemal som problém podseknuť korene v zemi. Fajnovo to aj pruží a neohne sa. :wink:

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#479 Nový příspěvek od Peter768 »

V piatok som kúpil nejaký hutný matroš a včera som už tvoril. Potrebujem voziť vodu v 200 litrovom sude, tak som začal robit vozík . Doteraz som to vozil na vlečke tú potrebujem. Disky som kúpil tu od DanculSK ešte pred X rokmi . A gumy z indonézie :pistol: . Ešte mi tam chýba vysuvacie ojo, alebo uvažujem nad malým dvojkolieskom vpredu na zvislom čape.
Obrázek

Obrázek

vfisch2202
Příspěvky: 454
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mitsubishi MT14

#480 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Tie sudy poznám. Mám tri. Ako to bude so stabilitou? Neprevrhne sa to ? Máš tam kopec na záhrade.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“