Kubota KJ11

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14659
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Kubota KJ11

#31 Nový příspěvek od DanculSK »

:friends: že nie je za čo,
8)
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

vfisch2202
Příspěvky: 436
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota KJ11

#32 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Potrebujem napojiť prídavné svetlá + zásuvku na vozík + zásuvku na autozapaľovač proste celý "lunapark" na elektroinštaláciu a neviem odobrať prístrojovku, prípadne celý ten šedý plast pod volantom. Poradí nejaký Kubotista ako na to ?

Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Kubota KJ11

#33 Nový příspěvek od Vladimír2 »

8) ...už máš KUBOTKU pěkně ověšenou , ale každé kilo navíc se počítá ! S tím plastem Ti neporadím , já mám plech , ale stejně je přístup pod palubovku od motoru .

vfisch2202
Příspěvky: 436
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota KJ11

#34 Nový příspěvek od vfisch2202 »

No veď, že je ovešaná. Už som to trochu aj oľutoval :'( veľa roboty s tým bolo a keď nemáš dielňu - tak je to babračka). Ale baví ma to. Vzadu by som toho veľa nebol pridával, ale od predajcu som nedostal ROPS ( s ním to tiež vyzerá hrozne) a ten rám na ROPS zospodu trčal jak pesť na oko. Tak to trochu schovám. A ako písal Peter768 v zime je skoro tma a po práci potrebuješ pluhovať a vzadu nič nevidíš. Na predok dorábam nárazník-závažie lebo keď som viezol v boxe syna (60 kg) a vnuka (15 kg) tak hore kopcom to bolo ťažko riaditeľné. Do nárazníko-závažia nalejem olovo. Malo by vážiť cca 50kg.

Obrázek
Obrázek

Tie spodné ramená sú ku Kubotke asi príliš dlhé.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Kubota KJ11

#35 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...podle všeho by to mělo jít tudy .

Obrázek

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota KJ11

#36 Nový příspěvek od ladiki »

Aby jsi sundal celý šedý plast, musíš stáhnout stahovákem volant. Samotné budíky vyloupneš také. Jsou tam po obvodu takové malé "kapsičky" na šroubovák. Ale moc místa pro zapojování tam nebude....takže sundat volant, povolit nahoře jeden M8 šroub a plast bude dole ;-)

Elektriku bych tahal od pojistek....

vfisch2202
Příspěvky: 436
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota KJ11

#37 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Díky za objasnenie. Takže pod sivým plastom je aj poistková skrinka ?

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4419
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kubota KJ11

#38 Nový příspěvek od Peter768 »

A ja som si myslel, že to máš už zapojené.
Budeš zapájať aj smerovky? Uvažuješ aj nad smerovkami vpredu? Brzdové svetlá? V tejto zime sa to robí naprt. Držím palce :)

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota KJ11

#39 Nový příspěvek od ladiki »

Nee...hlavní pojistka je u startéru a pojistky pro spotřebiče by měly být u mínus polu u baterky...
Jde o to, že je dobré tahat elektriku novou, než "krást" + se spínačky. Je to jen mé doporučení ;-)
Ještě k tomu volantu. Je dobré si vít 3ramenný stahovák a plastový volant v místě dotyku ramen vhodně podložit např. kouskem plechu....

vfisch2202
Příspěvky: 436
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota KJ11

#40 Nový příspěvek od vfisch2202 »

pre: Peter768 - nie, nie svetlá ešte nie sú zapojené, iba tak skusmo som mal zapojenú pravú smerovku (je tam privedený kábel ku origo smerovke, ktorá bohužiaľ chýba-bola naskrutkovaná na ROPS-e). Smerovky vpredu nebudú ale budú z prednej časti zadných svetiel (v hornom rohu) napojené oranžové obrysovky. Dozadu bude blikať štvor-diodka a dopredu 5W orange obrysovka. Brzdový spínač má brat, tak ho skusím prispôsobiť. Potom všetko pofotím :D
pre: Ladiki - tie poistky sú tam kde píšeš :D . Samostatné vypínače budú mať predné a zadné prídavné svetlá. Maják má spínač na zástrčke ktorá sa strká do autozapaľovača. A smerovky a zadné obrysové-červené svetlá napojím na origo prepínače na palubovke. Tú elektroinštaláciu príde robiť chlapík-ktorý robil bratovi úplne novú na jeho B1400-ku. Má peknú robotu. No a ten trojramenný sťahovák bol u brata a niekomu ho požičal a už sa nevrátil. A nevieme u koho je. Ale nejak to dám -dúfam dole. :friends:

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota KJ11

#41 Nový příspěvek od ladiki »

jestli máš dobrého elektrikáře, tak mám pro něj typ, aby jsi měl traktor více dospělý :) Originál spínač světel je konstrovaný na polohu nula, obrysovky, tlumené.....japončíci zapojují jen vypnuto a tlumené. Nemám to nafoceno, ale přepínač jsem rozmontoval a "oživil" další pozici. Mám teď pozici vypnuto, pouze obrysovky a obrysovky+tlumené.... ;-)

vfisch2202
Příspěvky: 436
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota KJ11

#42 Nový příspěvek od vfisch2202 »

... všimol som si, že jedna pozícia na prepínači svetiel je zaaretovaná-nefunkčná. Tak, že sa dá spojazdniť ? Tak potom dám na obrysovky predné origo svetlá a na tlmené napojím prídavné predné ledky. Mám o čom rozmýšľať .

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota KJ11

#43 Nový příspěvek od ladiki »

8)

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1794
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Kubota KJ11

#44 Nový příspěvek od RoKur »

ladiki píše:japončíci zapojují jen vypnuto a tlumené.
Ne všíchni japončíci. Já mám na Micině polohy Vypnuto, dálkové, tlumené.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota KJ11

#45 Nový příspěvek od ladiki »

:friends: jj, bral jsem to pro případ Kubot a jejich užitého spínače :ano: :friends:

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“