Yanmar f200 servis, náhradné diely

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Yanmar f200 servis, náhradné diely

#16 Nový příspěvek od oco13 »

Rokur - to bolo myslené na RJ motora , EGR ventil a prípadne DPF filter, aj turbu by som sa radšej vyhol. :typek:

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Yanmar f200 servis, náhradné diely

#17 Nový příspěvek od RoKur »

To ti malý staří japončíci ale nemají.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Slávek55
Příspěvky: 455
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Yanmar f200 servis, náhradné diely

#18 Nový příspěvek od Slávek55 »

Můj názor na nákup náhradních dílů šedého dovozu na Yanmar u zastoupení v ČR.Když by se vám povedlo sehnat katalog náhradních dílů,pravděpodobně to nebude nějaká brožurka,ale elektronická podoba,a tam najdete číslo dílu,což není tak snadné a od určitého výr.čísla se mění, tak si myslím,že vám ho nedovezou.Mám zkušenosti s náhr. díly na Kubotu,která se ofiko dováží.Katalog má pouze dovozce a autorizované servisy.Kopírovat se nesmí.Dalo mi dost přemlouvání,aby mi vytiskli tři výkresy žacího ústrojí,protože tam se nejčastěji měnily ložiska,hřídele,prachovky atd.
Nevím,kde v Evropě má Yanmar sklad náhr.dílů-když někdo víte, napište.Aby mohli díl objednat,musí mít ke katalogu i ceník.Ten určitě nemají.Ten díl v zahraničním skladu pravděpodobně bude.A vy si myslíte,že nákupčí vám vybraný díl doveze do ČR?Poté přepočítá cenu na koruny+jeho marži, vám ji sdělí,ta vás porazí a díl nebudete chtět a jemu zbyde na skladě.Tak to nechodí.U Kuboty jsem napřed musel získat jakousi důvěru,a až poté mi začali prodávat náhradní díly.Jinak platí-přivezte to,mi to opravíme.Ale to se netýká těch našich strojů.Ty se ofiko nedováží.
A těch pár náhradních dílů,co u nás mají někteří dovozci většinou pochází z Polska.

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Yanmar f200 servis, náhradné diely

#19 Nový příspěvek od Zetor15 »

Yanmar má sklad pro zapadni evropu v holandsku. Alespon tak mi to rekl prodejce. Yanmar nemam ale loni jsem se bavil s panem a tak nejak vyplynulo ze je prodejce Yanmaru v cr a tak jsem se ze zvedavosti na par veci zeptal.

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Yanmar f200 servis, náhradné diely

#20 Nový příspěvek od honzauta »

Já kupoval náhradní díly na elektroniku motoru na www.tag.cz. Dohodli jsme se co potřebuji, oni zjistili katalogové číslo, v systému mají i cenu v EUR, přepočetli na Kč s jejich marží, řekli skladem v Holandsku, za týden na dobírku u Vás. Co více chtít? Max. podle katalogového čísla pak projet Ebay či náhradu na Aliexpresu.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Yanmar f200 servis, náhradné diely

#21 Nový příspěvek od ladiki »

Honzo: tasit tady důkazy na motor, to je jako, kdo umí větší bábovičku ;-) Motorů je všude hafo a každý prodejce dílů na bagry se ohání......Ukaž mi, kdo Ti sehnal redukční kolo do diferciálu na Tvého Yanmara a můžeme opět sedět rovně ;-) :friends:
Za mě, suma sumárum, nula s nulou pojde ;-) Šedý dovoz neznamená "no imit" i u Yanmaru :ano: a hóóóódně bych se divil, kdyby to bylo jinak :friends:

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Yanmar f200 servis, náhradné diely

#22 Nový příspěvek od honzauta »

Ladiki: Přečti si pár příspěvků dozadu :)

Jinak já jsem si kupoval traktor od firmy Seltech v Polsku a myslím si, že by mně ve "štychu nenechali" i co se týká jiných dílů než motoru.
Naposledy upravil(a) honzauta dne úte led 26, 2021 8:56 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Yanmar f200 servis, náhradné diely

#23 Nový příspěvek od ladiki »

a co tam najdu? Čtu si vše pozorně....jen nějak nevidím, že poukazuješ na něco jiného než, na motor...

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Yanmar f200 servis, náhradné diely

#24 Nový příspěvek od honzauta »

"Horší to je již s objednáním ostatních dílů na traktor Yanmar F200."

Příspěvek od honzauta » ned led 10, 2021 9:50 pm

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Yanmar f200 servis, náhradné diely

#25 Nový příspěvek od ladiki »

ale Honzo..., to je pointa...já se tady neoháním čr zastoupením...mě je to tak nějak jasné ;-)
Poláci by Tě ve štychu nenechaly, stejně jako třeba Lacina, kdyby dostal zaplaceno, co si za stroj řekne ;-) Jenže drtivá většina chce koupit levně a pak jen umí "somrovat díly" na freecash fórech :friends:

Jani782
Příspěvky: 5
Registrován: stř pro 30, 2020 10:16 am
Bydliště: Rožňava

Re: Yanmar f200 servis, náhradné diely

#26 Nový příspěvek od Jani782 »

Vďaka za info. Dlho som tu nebol.. ale stále hľadám diely a nemôžem nájsť.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Yanmar f200 servis, náhradné diely

#27 Nový příspěvek od oco13 »

Jani782 : v inom tvojom vlákne som ti dával odkazy https://www.google.com/search?q=clutch+ ... e&ie=UTF-8
ak ani takto nedokážeš nič nájsť tak by som zvážil vlastníctvo takéhoto stroja. :hm:

Jani782
Příspěvky: 5
Registrován: stř pro 30, 2020 10:16 am
Bydliště: Rožňava

Re: Yanmar f200 servis, náhradné diely

#28 Nový příspěvek od Jani782 »

Áno pozeral som to ešte skôr. Ale na môj konkrétny typ som nenašiel nič.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Yanmar f200 servis, náhradné diely

#29 Nový příspěvek od ladiki »

tady ta řada F180-220 byla jakýsi atyp.....
Netuším, jakým stylem hledáš a proč vlastně hledáš. Jestli je už spojka na ponku nebo jen vykazuje opotřebení, ale obávám se, že musí jít ven....
potom, buď na ní budou napsané nějaká čísla nebo aspoň zjistíš průměr a počet zubů pro ozubenou hřídel a dá se nějak pokračovat dál.....Nebo varianta nanýtovat nové obložení......přebrousit dosedací plochy....Uvidíš, že traktor nakonec jezdit bude, ale není to holt ukázat prstem v katalogu a usmát se na prodejce za pultem ;-)

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Yanmar f200 servis, náhradné diely

#30 Nový příspěvek od ladiki »

Jani...tak jsem to našel......více SZ

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“