Yanmar fx32

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Slávek55
Příspěvky: 471
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Yanmar fx32

#31 Nový příspěvek od Slávek55 »

Jirko,ten tvůj filtr je originál japonec,je pouze větší,protože máš větší obsah oleje a asi i výkonější čerpadlo.Napíš ty motohodiny,těm by měl odpovídat stav pneumatik,barva na pedálech,stav gumových koberců,prostě celkové opotřebení stroje.Potom vzhled oleje co vypustíš z převodovky hodně napoví.Děláš v lese,takže víš jak zabírá aut.spojka,zda neprokluzuje,zda se staví na zadní když to neutáhne.I když spojka většinou prokluzuje až při větších rychlostnich stupních.Když třeba táhneš náklad do kopce na 4,nebo přeřazuješ 3.
Ty budeš nejspíš z Benešovska?

Dneska jsem vám to tu nějak zaplnil.Jedu odpočinout na Šumavu,zemřel Král Šumavy tak ho možná zastoupím.

jirka.pechy
Příspěvky: 59
Registrován: stř úno 13, 2019 9:24 pm
Bydliště: U Benešova

Re: Yanmar fx32

#32 Nový příspěvek od jirka.pechy »

Tak počítadlo ukazuje 1260mth,ale kupoval jsem to už s nefunkčním náhonem ten mi přijde až za týden, takže vlastně vůbec nevím kolik má natočíno,jinak je traktor orezlý,obouchaný ale co se týče přední nápravy,motoru a převodovky tak SNAD ok,při koupi jsem kontroloval všechny náplně a vypadalo to v pořádku (myslím množství a konzistence olejů a chl.kapaliny) gumové koberce jako nové jen přední pneu ko

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3616
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Yanmar fx32

#33 Nový příspěvek od ladiki »

4Slávek: no, je pravda, že jsem krapet zamotal automatickjou převodovku s měničem a powershift v těch našich strojkách... :red:

jirka.pechy
Příspěvky: 59
Registrován: stř úno 13, 2019 9:24 pm
Bydliště: U Benešova

Re: Yanmar fx32

#34 Nový příspěvek od jirka.pechy »

Tak dnes mi přišli oleje po dostatečném zahřátí jsem vyměnil motorový, vešlo se přesně 5l,ruce tak zmrzlý že už jsem je necítil ale s pomocí mladýho jsem ještě vyměnil ten náhon a vše funguje, bohužel nevím jak dlouho to nešlo a převodovku udělám až bude teplo teď se fakt moc nezahřála

jirka.pechy
Příspěvky: 59
Registrován: stř úno 13, 2019 9:24 pm
Bydliště: U Benešova

Re: Yanmar fx32

#35 Nový příspěvek od jirka.pechy »

Jo a ta zátka před čerpadlem je opravdu na mot.olej,jsou tam 2 možnosti nalejvání

Slávek55
Příspěvky: 471
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Yanmar fx32

#36 Nový příspěvek od Slávek55 »

Jirko,píšeš že jsi měnil náhon počítadla-otáčkoměru.Dokonce někde venku za mrazu.Jak moc bylo složité se dostat pod přístrojovou desku?Prostrčil jsi někde ruku,nebo jsi demontoval celou přístrojovku?Zajímá mě to proto,že bych chtěl zapojit zadní světla a přístup pod přístrojovku se mi zdá dost komplikovaný.
Dík Slávek.

jirka.pechy
Příspěvky: 59
Registrován: stř úno 13, 2019 9:24 pm
Bydliště: U Benešova

Re: Yanmar fx32

#37 Nový příspěvek od jirka.pechy »

Slávku stačilo povolit ty 4 vruty kříž.sroubovakem a budíky šli ven jen jsem pak rozpojil 2 velký konektory abych to dostal výš od volantu a mohl našroubovat ten náhon celkově výměna náhonu cca 30 minut, tenhle víkend se pro změnu budu vrtat v elektrice přestal mi dobíjet a altik to není tak uvidím

jirka.pechy
Příspěvky: 59
Registrován: stř úno 13, 2019 9:24 pm
Bydliště: U Benešova

Re: Yanmar fx32

#38 Nový příspěvek od jirka.pechy »

Obrázek

jirka.pechy
Příspěvky: 59
Registrován: stř úno 13, 2019 9:24 pm
Bydliště: U Benešova

Re: Yanmar fx32

#39 Nový příspěvek od jirka.pechy »

Obrázek

jirka.pechy
Příspěvky: 59
Registrován: stř úno 13, 2019 9:24 pm
Bydliště: U Benešova

Re: Yanmar fx32

#40 Nový příspěvek od jirka.pechy »

jirka.pechy píše:Obrázek
Hustý už to umím ale je to masakr dát sem obrázek : :potlesk2: :potlesk2: :potlesk2: :potlesk2: :pivo: :pivo:
Naposledy upravil(a) jirka.pechy dne čtv pro 12, 2019 9:44 pm, celkem upraveno 1 x.

jirka.pechy
Příspěvky: 59
Registrován: stř úno 13, 2019 9:24 pm
Bydliště: U Benešova

Re: Yanmar fx32

#41 Nový příspěvek od jirka.pechy »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Nestor.Kea
Příspěvky: 240
Registrován: ned kvě 22, 2011 11:49 am
Bydliště: Čadca

Re: Yanmar fx32

#42 Nový příspěvek od Nestor.Kea »

Tý jo, je to možno mimo tému ale zaujali ma tie fotky tie prasata: je to nejaké plemeno..??Přeštické...??? Budeš ich mat celú zimu vonku..?? Čím krmíš prasata cez zimu..?? a teraz k vlečke tie balony jsou Boží. 8) 8) ale asi ten vlek nieje brzdený inak by to nebolo možne ..
Iseki TU 180f

jirka.pechy
Příspěvky: 59
Registrován: stř úno 13, 2019 9:24 pm
Bydliště: U Benešova

Re: Yanmar fx32

#43 Nový příspěvek od jirka.pechy »

Čau plemeno kune kune(Nový Zéland),je to pastevní chov,ale žerou všechno žena nosí zbytky že školky a já z práce, stačí jim přístřešek krytý proti větru a podestýlka slámy no a vlek bržděný není,kola + náboje cca 15t

Slávek55
Příspěvky: 471
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Yanmar fx32

#44 Nový příspěvek od Slávek55 »

Pánové,na tomto videu je vidět,že i dokonalou konstrukci japonských techniků lze vylepšit,a to někde v Laosu,Kambodži či kde to je.Je to Yanmar FX,asi 32 s pohonem 6xWD.Předek řádně dotížený navijákem,pohon navijáku na pravé straně traktoru kardanem z přídavné převodovky umístněné před pedály brzd.Pokud dobře vidím,pohon převodovky také kardanem směřujícím dozadu dírou v blatníku asi k hřídeli PTO.Pod hřídelí je vidět pedál vzduchové brzdy umístněný do boku traktoru.Takže tři brzdové pedály.Na levé straně traktoru ven vystrčený kompresor vzduchu a za ním velký alternátor.Hadice vzduchu volně po podlaze dozadu na vlečku.Kam se hrabe ČESKÁ tvořivost.
Jirko,je to ale TAHOUN ten Yanmar.
https://www.youtube.com/watch?v=6U4SlaLDxd8

Slávek55
Příspěvky: 471
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Yanmar fx32

#45 Nový příspěvek od Slávek55 »

A ještě vám sem dám pro zajímavost foto spojky výstupní-náhonové-hřídele traktoru KUBOTA GR.Je to konstrukčně velmi podobné spojkám v automatické převodovce.Tato malá spojka dokáže tříválcový naftový motor 20 koní v plném plynu zastavit-chcípnout-pokud je výstupní kardan z nějakého důvodu zablokován.
https://postimg.cc/dhvz8wdC
https://postimg.cc/gXvVqF3w

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“