Martinova Kubota B1200

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Matthecius
Příspěvky: 52
Registrován: sob lis 27, 2010 12:20 pm
Bydliště: Fulnek
Kontaktovat uživatele:

Martinova Kubota B1200

#1 Nový příspěvek od Matthecius »

Ahoj, zdravím Vás :pivo:, a taky představím svého pomocníka, kterého jsem pořídil ani ne před měsícem.
Po několika měsíčním zkoumání a přemýšlení jsem se rozhodl prodat srdeční záležitost 4 válce RS09 GT124 a pořídit menšího japonce. Výběr Kuboty byl pro mě jasný, jen jsem řešil typ.
Po zvážení jsem pořídil Kubotu B1200. A tak mi jí 13.6.2019 dovezl p. Rygel z RVR-agro.
Ke Kubotě jsem hned koupil i rotavátor, což byl jeden z podnětů koupě.
V RVR-agro udělali údržbu, dodali závěs a 3bodový závěs a novou baterku. Celkově jsem spokojený a nákup proběhl bez problémů.
Čeká mě ještě dost práce - z těch běžných oprav a údržeb. Zatím jsem vyměnil hadice chlazení a vyčistil chladič. Udělal jsem závaží na předek, předělal čerta a obraceč sena. Zbytek se bude dělat postupně, jak bude čas. Žně u nás už začínají .
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Martinova Kubota B1200

#2 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Vítej mezi japončíky ! Konečně zase někdo , kdo nezačíná vlákno slovy " poraďte jak na to " . Tak ať slouží !!!

Uživatelský avatar
Matthecius
Příspěvky: 52
Registrován: sob lis 27, 2010 12:20 pm
Bydliště: Fulnek
Kontaktovat uživatele:

Re: Martinova Kubota B1200

#3 Nový příspěvek od Matthecius »

Díky, nedalo mi to. Koukám sem na forum už dost dlouho, tak taky přispěji.

Něco závaží. Bylo potřeba dotížit předek, kvůli obraceči (předělaný z PFky) a dalšímu nářadí. Zespodu válec z oceli 18kg a "kanystry" 6x 6kg. Zatím to tak stačí. Dozadu teprve nechávám závaží vypálit.

Obrázek

Obrázek

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Martinova Kubota B1200

#4 Nový příspěvek od JardaCNC »

Ohledne zavazi - dej je i na zadni napravu. Uz jen original. rotavator me s sice starsim typem traktoru prevratil pri naklonu na bok. Viz moje tema:
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 72&t=64381

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3616
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Martinova Kubota B1200

#5 Nový příspěvek od ladiki »

4 Matthecius: vítám Tě mezi japončíky......

Dovol mi pár postřehů....Na B1200 mi přijde rotavátor o záběru 1250 celkem dost, ale samozřejmě záleží na půdě....

Co se ýká chlazení, klidně celou souistavu napusť roztkem kyseliny citronové i s octem a pár hodin najezdi....po té průplach a nová nemrz. náplň...
pokud I motor trochu pokuřuje, zkontroluj vstřiky a vůli ventilů....také se zvedne výkon, zlepšení poznáš.... :)

Jinak samozřejmě gratuluji k novému stroji, zvláště k B1200, která je specifická menšími zadními koly a tímto se např. k pluhu moc nehodí...

Uživatelský avatar
Matthecius
Příspěvky: 52
Registrován: sob lis 27, 2010 12:20 pm
Bydliště: Fulnek
Kontaktovat uživatele:

Re: Martinova Kubota B1200

#6 Nový příspěvek od Matthecius »

Za postřehy jsem rád, pořád sbírám informace, je to pro mě zase něco nového. I když před několika lety jsem jezdil na brigádě s B5000. Na orbu mám doma "velký" traktor. Kubotu mám zatím na práce kolem domu, kdy se mi nechce tahat velký. S rotavátorem zatím šlape, ale jak píšeš, asi záleží od půdy. Celkově mi přijde dost silná, což mě mile překvapilo. Čeká mě na ní a s ní ještě hodně práce. Jinak díky všem za postřehy a přivítání.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3616
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Martinova Kubota B1200

#7 Nový příspěvek od ladiki »

měl jsem B1400 a rád na ni vzpomínám......určitě se podívej na stav náplně převodky řízení, rádo se tam vrchem pod volantem dostane voda...ložisková matice v převodce zrezne a pak je to drahé ;-)

Uživatelský avatar
Matthecius
Příspěvky: 52
Registrován: sob lis 27, 2010 12:20 pm
Bydliště: Fulnek
Kontaktovat uživatele:

Re: Martinova Kubota B1200

#8 Nový příspěvek od Matthecius »

Pořád mám málo času, ale zase jsem se kousek posunul. Vari sekačku nahradila Inzeco 1200. Měl jsem trochu obavy, ale japonec to zvládá v pohodě. Jen to chce, co nejdříve, to závaží do zadních kol. Na fotkách testuje otec na otavě, která je spíš žádná díky suchu. :( Omluvte kvalitu fotek.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jezdím na kys.citronovou s octem v chladiči - už druhou várku. Div co za bordel se tam nenasbíralo. :zapomel:

Uživatelský avatar
Matthecius
Příspěvky: 52
Registrován: sob lis 27, 2010 12:20 pm
Bydliště: Fulnek
Kontaktovat uživatele:

Re: Martinova Kubota B1200

#9 Nový příspěvek od Matthecius »

Ahoj, po dlouhé době přidám zase něco nového.

Z dalších úprav: Zadní závaží - výpalky do kol, cca 35kg na jedno kolo.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Dále došlo na opravu rotavátoru - úniky oleje a ojeté kolo řetězu. V mých podmínkách jede 125cm rotavátor s B1200 hodně dobře.

Na podzim jsem vytvořil bednu na převoz z bramborové palety. Rozměrově jsem jí upravil na šířku traktorua budu jí ještě dodělávat. Na řadu přišla i radlice z bojleru. Je otočná, zatím jen mechanicky.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Matthecius
Příspěvky: 52
Registrován: sob lis 27, 2010 12:20 pm
Bydliště: Fulnek
Kontaktovat uživatele:

Re: Martinova Kubota B1200

#10 Nový příspěvek od Matthecius »

Na samotné Kubotě proběhla větší údržba. Výměna náplní a filtrů. Vypláchl jsem pořádně chladič, po kys. citronové je jako nový. Rozebral jsem generátor proudu a vyměnil na něm ložiska, už bylo potřeba - viz fotky. Náplň v převodce řízení připomínala ledacos jen ne olej, takže taky výplach a výměna.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Dodělal jsem zadní pracovní světlo - jakási led lampa z výprodeje. Pokud letos napadne sníh a bude třeba rozhrnovat. :D

Obrázek

Plánů je ještě mnoho (rozváděč na hydrauliku, kultivátor, brány, ..., uvidíme na co bude čas.

Uživatelský avatar
Matthecius
Příspěvky: 52
Registrován: sob lis 27, 2010 12:20 pm
Bydliště: Fulnek
Kontaktovat uživatele:

Re: Martinova Kubota B1200

#11 Nový příspěvek od Matthecius »

Ještě přidám takový přehled dílů na mém stroji (Ty na které jsem zatím narazil):

Olejový filtr: UFI 2324300 nebo MANN W814/80
Motorový olej: M7ADSIII 15W40 - 3,4L
Převodovka - olej: PP80 - 9L
Přední rozvodovka: PP80 - 0,5L
Převodka předních kol: PP80 - 0,1L
Kardanová skříň vpředu: PP80 - 0,2L
Vzduchový filtr: MANN C934X
Palivový filtr: Donaldson P502138
Klínový řemen: SPZ 800La = SPZ 772Lw

Ložiska v generátoru:Oboustranně krytá 6203 - 1 ks v napínací kladce a 6201 - 2 ks v generátoru

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1804
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Martinova Kubota B1200

#12 Nový příspěvek od RoKur »

Ahoj Matthecius, Pěkná práce. 8)
Je vynikající, že to tady zveřejňuješ. Jen tak dále.

Ať se Ti daří i v příštím roce.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
ludko
Příspěvky: 90
Registrován: sob led 28, 2012 11:09 pm
Bydliště: Kroměřížsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Martinova Kubota B1200

#13 Nový příspěvek od ludko »

Za kolik se dá sehnat výpalek jako závaží do kol?
Cena je od kila želaza + nějaká ta koruna za řez?
Uvažuju taky o závaží, ale do předních 13" kol na nový traktor Yanmar F18.
( TZ-4K-14 + Yanmar F18D) Su Moravák jak poleno a su na to hrdé.

Uživatelský avatar
Matthecius
Příspěvky: 52
Registrován: sob lis 27, 2010 12:20 pm
Bydliště: Fulnek
Kontaktovat uživatele:

Re: Martinova Kubota B1200

#14 Nový příspěvek od Matthecius »

Ahojte, zima pomalu odchází, tak Vám přeji letos dobrou úrodu a ať pomocníci slouží.

Přes zimu jsem se věnoval více Z6718 a přechodu u brambor z RS09 na ní (výroba oborávače, úprava sazeče).

U Kuboty jsem radlici tuto zimu na sníh nevyužil. Zahrnoval jsem s ní jen výkop :smich: Sníh byl u nás jen pár hodin.

Za kubotu jsem udělal rám s bránami, něco na způsob lučního smyku. Zahrada prokoukla.

To hlavní co jsem chtěl stihnout byly prutové plecí brány. Podařilo se a ukazuje se jaký je to skvělý pomocník, nejen v česneku, ale i část zahrady měla tu čest. Uvidíme další využití, pokud něco vyklíčí.

Závaží jsem si nechal vypálit po známosti, takže žádná velká suma to nebyla. ;-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Martinova Kubota B1200

#15 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...myslel jsem , že máš jen KUBOTU a Ty máš těch mazlíků víc . Tak ať slouží ! 8)

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“