Kubota KJ11

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
pietrobs
Příspěvky: 853
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota KJ11

#661 Nový příspěvek od pietrobs »

Ano ten otrasovy snimac tam mam takisto v mojej vybave ..este som to nemal moznost vidiet v praci v terene ale ze to je v mobile aplikacia ktora pomocou senzora v realnom case odosiela udaje o spravnom chode rotoru..popripade dokaze upozornot na nejaku nezrovnalost pri otackach rotoru a tym padom predist zavaznejsej poruche na mulcovaci..uvidim sam ci ma vyznam alebo nema..

other-side II
Příspěvky: 1686
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Kubota KJ11

#662 Nový příspěvek od other-side II »

psal jsem sice Ladikimu, ale nacpu to aj sem, dovolením

otáčky rotoru, čiže převod úhlové převodovky

DABAKI má 1:2,91 takže rotor cca 1500ot (chyba, zapomněl jsem na řemenice!!!!!!!!!!!!!)

koukám na Deleks a ten má 3150ot, což mě trochu rozmrzelo, pač jejich LINCE100 by byl docela dobrý a má, jak jsem se dovzdělal, o trochu lepší systém komora/válec/otvor jak DABAKI

https://www.ok-traktory.cz/mulcovac-kla ... 00-deleks/
Kéž jsou všechny bytosti šťastny.

vfisch2202
Příspěvky: 567
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota KJ11

#663 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Kto je výrobca Dabaki a Deleks ? To je nejaký Francúz, alebo Číňan ?

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16651
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kubota KJ11

#664 Nový příspěvek od oco13 »

Vilo kua , ale no :tyty:
Kto je výrobca Porsche Cayene ??? Touaregu ??? žeby FauVe Bratislava. A aj tak sú z čínskeho plechu na čínských nástrojoch vyrobené robotníkmi , ktorých by v číne rovno zastrelili. :typek: Takže tolko k profi, značkovým atď výrobkom ...... Pesimista je len dobre informovaný optimista .
A Dabaki je talian na 100% myslím že aj Deleks. Už len ako perličku uvediem, že preberáme výrobu z talianska, pretože taliani nedokazali splniť nemecké požiadavky na kvalitu, slováci ano. :pohlavek:

pietrobs
Příspěvky: 853
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota KJ11

#665 Nový příspěvek od pietrobs »

No co vam poviem ja o deleks?..asi len to ze som od nich kupil pluh obracak ktory ale vobec neoral a bol takpovediac nepouzitelny...neviem ci som ja mal vadny kus ale dovozca mi odporucil natocit video ktore nasledne odoslal do talianska vyrobcovi..no a ten mi nakoniec vratil na ucet plnu sumu za ten pluh...takze aj takyto je deleks.Oco teraz je to uz asi vsetko pobastarene s tou cinskou vyrobou.Jedine co je este akotak je to ze kto si ako dokaze postrazit kvalitu vyrobkou ktore mu robia v cine.Vilo..dabaki si asi dava robit v cine veci.Potom v taliansku asi nalepia nastriekaju svoju znacku a predavaju pod znackou deleks...teraz to robi vela firiem.Snad este ten INO nebude to same?..Ale jedno viem ze pouzivaju prevodovky v ine istej talianskej znacky..

fikejz
Příspěvky: 7104
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Kubota KJ11

#666 Nový příspěvek od fikejz »

Kdo si nechává vyrábět v Číně, tomu tam Číňan nalepí /nastříká patřičnou značku a u velkých sérií i bez příplatku. Tak nevím proč by se s tím označováním kdo drbal v Evropě.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

other-side II
Příspěvky: 1686
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Kubota KJ11

#667 Nový příspěvek od other-side II »

vidíš, a vrátil plnou sumu, u většiny českých prodejců by ses dohadoval, asis dostal zmetek, špatně nastavená linka na jednom stroji, kdo ví

Deleks se chlubí SKF a třemi řemeny, stále se domnívám, že jejich Lince 100 za 35tis kč je rozumná volba na hobby použití, taky tam píše mazničkuj po osmi hodinách

asi mi může být vcelku jedno kdo to vyrábí, důležité jak a z čeho, vše potřebné jsem si již nastudoval, takže po technické stránce nemám co napsat

jo a když jsem si početl o těch domácích výrobách, no tě péro, bez vyvážení válce bych s tím netočil ani za nic
Kéž jsou všechny bytosti šťastny.

pietrobs
Příspěvky: 853
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota KJ11

#668 Nový příspěvek od pietrobs »

Chlapi...nevratili mi tu sumu hned ..tiez som musel poskytnut video ako dokaz ze pluh neni v poriadku a maju vyrobnu vadu..co aj mali.A zaujimave bolo ze po tomto ten pluh aj stiahli s predaja.Tym padom sa domnievam ze zrejme boli aj vcelku radi ze som im take video natocil,odoslal a tym padom za darmo aj otestoval ten obracak.Ten Lince 100...nemusi to byt spatny mulcovac..podla tych udajov co som cital vypada vcelku fajn..ale to sa da povedat az po vyskusani ..takto je zbytocne tu polemizovat.Naproti tomu darmo tam budu aj skf loziska..ked su zle navrhnute domce na rotore..odidu aj tie najdrahsie a najlepsie loziska..a nepomoze im ani to mazanie cez maznice.Viem o com hovorim.

vfisch2202
Příspěvky: 567
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota KJ11

#669 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Díky chlopi, dobrá debata. Ešte sa opýtam na taliana. Peruzzo má mulčer Frog 960. Páči sa mi aj váha 95 kg, ale to asi bude z kartónu :D . Videl to niekto pracovať ?

pietrobs
Příspěvky: 853
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota KJ11

#670 Nový příspěvek od pietrobs »

Vilo ja som ho obzeral na vystave to peruzzo..ale veru mas pravdu prislo mi to ako z papiera...tenucke plechy..inak mimochodom ten moj je uz doma😀...a poviem vam je to poriadna masa zeleza. Domce s loziskami su z vonkajsej strany.
Naposledy upravil(a) pietrobs dne čtv zář 19, 2024 8:50 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16651
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kubota KJ11

#671 Nový příspěvek od oco13 »

other-side II píše: čtv zář 19, 2024 6:43 am jo a když jsem si početl o těch domácích výrobách, no tě péro, bez vyvážení válce bych s tím netočil ani za nic
No vidíš a pre mňa je továrenský len čajíček , ja som si to vymyslel takto Obrázek a začnem na 1500 rpm :smich: :smich:
Potom keď tá reťaz utrhne šroub tak napíšem :pistol:

pietrobs
Příspěvky: 853
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota KJ11

#672 Nový příspěvek od pietrobs »

Obrázek

pietrobs
Příspěvky: 853
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota KJ11

#673 Nový příspěvek od pietrobs »

Obrázek...podla tohoto ako som skumal ten mulcer tak v slovinsku sa aj vyraba.Vyrobeny je v auguste 2024..zajtra teda prva skuska s novym mulcovacom.

pietrobs
Příspěvky: 853
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota KJ11

#674 Nový příspěvek od pietrobs »

Oco tovarensky je cajicek?..asi si este nevidel poriadny poctivy mulcovac toarensky...teraz sa ale nebavme o hobby hrackach..preroze poriadny tovarensky mulcovac renomovaneho vyrobcu v profi prevedeni je istotne navrhnuty a aj patricne otestovany na vydrz.

pietrobs
Příspěvky: 853
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota KJ11

#675 Nový příspěvek od pietrobs »

Trosku si mimochodom spominam na to ked si tu domadelky daval a dušoval sa ze ty japonca nemozes kupit pretoze ten by si behom chvile roztrhal...a kolkoze to uz mas tu shibu?.trochu podcenujes vyrobcov inak.Zase neni vsetko az tak zle ako sa zda😀.Tym samozrejme nechcem povedat ze neuznavam kvalitnu domacu pracu trebars ako ty ked si urobil retazovy mulcer...ten sa samozrejme len tak lahko nerozpadne pokial je z masivnych a dobre pozvaranych dielov.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“