Mitsubishi D1300

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Gondil
Příspěvky: 24
Registrován: pát čer 07, 2024 1:01 pm
Bydliště: okr. Partizánske

Mitsubishi D1300

#1 Nový příspěvek od Gondil »

Zdravim,
nasiel som toto forum po kupe traktora. Je to starsi stroj neviem ani r.v. pravdepodobne nejaky zaciatok 80. rokov? Predavajuci dal na nom spravit komplet GO motoru kedze mal nejaky problem tak menili vsetko rad radom a nakoniec zistili ze bol skoceny zub na rozvodoch.

Takze po servise za 900€ snad bude sluzit lebo ja nie som zrovna technicky zdatny na opravu takejto masiny. Kazdopadne aj ked je vraj "porobeny" rad by som vedel ci nema niekto nahodou nejake servisne manualy, schemy zapojenia a pod. Radsej by som bol pripraveny, ked sa nieco pobabre a mal v rukach aspon nieco.

Vlastne, popravde vcera som si povedal, ze upravim jednu drobnost a to pootocim spinac na svetla, ktory smeroval mimo piktogramy a neskor som zistil, ze po tomto tuho profesionalnom ukone mi prestali fungovat svetla a klakson. Nic strasne ale ak budem takto sikovny tak nabuduce ani nenastartujem :chytry:

cobain_sk
Příspěvky: 222
Registrován: pát kvě 10, 2019 4:08 pm
Bydliště: Mocenok

Re: Mitsubishi D1300

#2 Nový příspěvek od cobain_sk »

poistka v haji

Gondil
Příspěvky: 24
Registrován: pát čer 07, 2024 1:01 pm
Bydliště: okr. Partizánske

Re: Mitsubishi D1300

#3 Nový příspěvek od Gondil »

Ak som spravne pochopil Mitsu D1300 = Satoh S370. Nasiel som nejake dokumenty v EN ale nejde sem pripojit pdf tak davam odkaz na drive. Mozno sa niekomu zide.
https://drive.google.com/drive/folders/ ... drive_link

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 15174
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Mitsubishi D1300

#4 Nový příspěvek od DanculSK »

Tak strojček som videl na vlastné, oči.
Šikovný malý pomocník,
Bude samozrejme potrebovať zopár opráv, ale myslím si že nič strašné.
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Gondil
Příspěvky: 24
Registrován: pát čer 07, 2024 1:01 pm
Bydliště: okr. Partizánske

Re: Mitsubishi D1300

#5 Nový příspěvek od Gondil »

Ďakujem za návštevu skoro-susedovi. Snáď sa mi podarí dať mitsu do stavu kedy bude spoľahlivo slúžiť.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16653
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mitsubishi D1300

#6 Nový příspěvek od oco13 »

Máš k tomu aj naradie?

Gondil
Příspěvky: 24
Registrován: pát čer 07, 2024 1:01 pm
Bydliště: okr. Partizánske

Re: Mitsubishi D1300

#7 Nový příspěvek od Gondil »

Jednoradlicny jednostranny pluh, 110cm rotavator. Teraz som kupil hrobkovacie radlice, musim zmajstrovat nejak zaves/nosic pre ne, lepsie povedane dam si niekomu asi spravit, bez skusenosti a bez zvaracky sa tazko zvara..

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 15174
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Mitsubishi D1300

#8 Nový příspěvek od DanculSK »

To dáme nejako do kopy
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Gondil
Příspěvky: 24
Registrován: pát čer 07, 2024 1:01 pm
Bydliště: okr. Partizánske

Re: Mitsubishi D1300

#9 Nový příspěvek od Gondil »

Nejaky cas mi to trvalo sa dostat k tomuto http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 0#p1873810
Uz je to nahodene. Objednal som spojku a redukcny clanok na retaz 12BH.
Asi to nebude uplne fundovana oprava, ale snad som nespravil ziadnu fatalnu blbost.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

A predsa sa toci.


Pride mi, ze ten napinak je pomerne slaby, Nevedel som ale, ci je mozne ho nejak predpat nech trochu lepsie tlaci do tej retaze. Trochu som ho potom vytlacil do vrchu ale ci zas nezvadne..

Inak sa mi nepodarilo najst jediny kus dokumentacie k tomuto rotavatoru (Satoh 2PR-1100S). Vyzera, ze tam su otvory na 2 naplne ale neviem kade to vypustit ani co a kolko napustit.

Uvazoval som aj ci nevymenit rotavator za uzsi ale potom som si uvedomil ze uzsi by mi nekryl kolesa takze asi ponecham tento aj ked tych 13koni sa celkom natrapi v tej mojej zemi.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16653
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mitsubishi D1300

#10 Nový příspěvek od oco13 »

Kým začneš špekulovať s rotavatorom tak si pozri kam sa ti točí kardan. Bežne je PTO pravotočivý - pozerám sa naň a v smere hodinových ručičiek. Podla označenia rotavatora máš zrejme jeden z traktorov kde sa PTO točí naopak. Ja mám tiež Kubotu B 6000, preto to ovládam. Takže príliš na výber nemáš. Ak ti do rotavatora pasovala europska spojka 12BH tak ho už niekto prerábal a preto aj ten napínak celkom nesedí. Ak máš pocit , že sa traktor trápi tak prejdi plochu 2x s menšou hlbkou.

Gondil
Příspěvky: 24
Registrován: pát čer 07, 2024 1:01 pm
Bydliště: okr. Partizánske

Re: Mitsubishi D1300

#11 Nový příspěvek od Gondil »

Presiel som to na 2x ale aj tak celkom narychlo, uz som mal naponahlo a len som to chcel poskusat.
Ono v nasej ilovine sa ten 13hp traktor s 110cm rotavatorom trapit bude asi tak ci tak ale islo to. Akurat som si hovoril, ze by sa mi zislo este pomalsi pojazd. Siel som na redukovanej 1 a aj tak mi prislo ze ten rotavator to nestihol poriadne premliet. Resp. ono aj ten rotavator akoby posuval traktor dopredu takze to slo podla mna rychlejsie nez by bolo zdrave. Mozno bude lepsie dat to PTO rychlejsie. Budem musiet poskusat co tomu sedi. Asi zalezi aj zem od zeme.
S rotavatorom asi spekulovat nebudem. Ako som spominal, myslel som, ze to je moc siroke ale ked som si pozrel ako mi tie papuce na rotavatore kryju pneu tak asi je to ok. Uzsi by mi neprekryl pneu a zostavali by mi v zemi utlacene kolaje. Aj ked je to zvlastne ze to je akoze 110cm rotavator a osovo mam pneu cca 75cm od seba.
Navyse asi by som mohol mat aj problem tento rotavator niekde posunut pretoze ma dost specificke uchytenie, nie je klasicky na univerzalny trojbod ale prajuse prave do origo uchytenia na traktore.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16653
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mitsubishi D1300

#12 Nový příspěvek od oco13 »

To dvojbodové uchytenie majú všetky malé traktory a je k tomu aj originalny kardan s dvoma klbmi za sebou

Gondil
Příspěvky: 24
Registrován: pát čer 07, 2024 1:01 pm
Bydliště: okr. Partizánske

Re: Mitsubishi D1300

#13 Nový příspěvek od Gondil »

Dneska mitsu pomahalo s jablkami. Neskor tam pribudlo este par vriec. Mal som pokus aj vykyvat jednu jablon co mi dolamalo ale neslo to, tak budem musiet vytiahnut nejake rucne naradie.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“