Ford Traktory

JohnDeere, Case, Ford, MF,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Stafin
Příspěvky: 3
Registrován: pon črc 09, 2012 8:49 pm
Bydliště: Dušejov

Ford Traktory

#1 Nový příspěvek od Stafin »

Koukám že o Forďáckých traktorech se zde moc nemluví :( ačkoliv by sito jystě zasloužili. vím že jich v republice moc není ale přesto jsou mezi námi.

Kdysi jsem se snažil zjistit kolik jich tu vlastně je a dopočítal jsem se třech kusů.

Až se za toho s vého přestanu stydět tak sem snad i hodím nějakou tu fotku :D :D :D

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Ford Traktory

#2 Nový příspěvek od Leo »

Myslím, že Fordů tu bude více. V devadesátých letech se tu ještě prodávali pod svou značkou, ale pak je koupil New Holland a nyní se vyrábí a prodávají pod touto značkou. V devadesátých letech dělal Ford a Fiat dohromady stejné modely traktorů, tak že je možné, že se jich tu více prodalo pod značkou Fiat. Fiat a Forda souběžně pohltil NH.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Stafin
Příspěvky: 3
Registrován: pon črc 09, 2012 8:49 pm
Bydliště: Dušejov

Re: Ford Traktory

#3 Nový příspěvek od Stafin »

Ty devedesátá léta mi moc nesedí. někde jsem četl, že kolem 60 let prodal Ford celou traktorovou sekci fiatu. Kterou následně převzal NH. (pozajímost dsign centrum Fiatu v Torině se nachází v budově New Holand)
Takže poslední čysto krevný ford skončil mám takové tušení řadou Jubilii.

Těch třech kusů jsem se dopočítal u typu 9/2N 8N. to byli první kousky které Ford vyrobil pod svoji značkou. Na 9N se uvádí že zde byl poprvé nasazen 3 bodový závěs od Fergussona. proto také tyto traktory měli označení pod fordovykým emblémem Fergusson system, ale jenom než se staří pánové pohádaly.
Přílohy
Ford 9N
Ford 9N

Venca R
Příspěvky: 626
Registrován: čtv čer 23, 2011 10:01 am
Bydliště: Kunčice u Letohradu
Kontaktovat uživatele:

Re: Ford Traktory

#4 Nový příspěvek od Venca R »

Zrovna dnes jsem jednoho zahlídl v Bylanech u Chrudimi. Stál na poli s vlekem, čekal na obilí od kombajnů. Bohužel fotodokumentaci nemám...

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ford Traktory

#5 Nový příspěvek od DYK »

Právě v těch devadesátých letech si naši kolchozníci koupili prvního "cizího" traktora a byl to Ford, teda podle nápisu na něm. Za tři - čtyři roky (zhruba) kupovali dalšího a už to byl NH.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Ford Traktory

#6 Nový příspěvek od Leo »

Ještě v 1997 roce stály v Agrotecu na place červený Fiaty a modrý Fordy. Stejný traktory, jen jiné barvy a samolepky. Fiaty se vozili z Itálie, Fordy myslím z Belgie. Tenkrát se začali dělat už kombajny v barvách NH a doprodávala se technika italských firem - Hesston, Fiatagri, které se pak začali dělat taky pod značkou NH.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
honzajs
Příspěvky: 201
Registrován: sob lis 29, 2008 1:38 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ford Traktory

#7 Nový příspěvek od honzajs »

Ono to bylo celé trochu jinak. V chytré knize se píše zhruba toto:

Pod značkou Ford se prodávaly traktory od roku 1928 do roku 1994. V roce 1985 koupil Ford firmu na výrobu zemědělského nářadí New Holand a krátce na to přesunul výrobu traktorů do Evropy (Anglie, Belgie). V roce 1987 koupil Ford (respektive firma Geotech New Holand jak se v tu dobu jmenovala) firmu Versatile Farm Equipment Company a zavedl řadu traktorů pod názvem Ford-New Holand Inc..
Z původních traktorů Versatile se staly typy Ford-Versatile.
Počátkem roku 1991 prodal Ford 80% firmy Ford-New Holand-Versatile Fiatu a v roce 1994 zakoupila firma Fiat-Geotech zbývajících 20%
Co se týká spolupráce Forda a Fergusona tak ta skončila až úmrtím starého Forda v roce 1947, protože Fordův nástupce, jeho vnuk Henry Ford II ji ukončil.
Kdybych to byl věděl, tak bych to byl nedělal
Ani očko ne-na-sadííš

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ford Traktory

#8 Nový příspěvek od Chudej farmar »

Leo píše:Ještě v 1997 roce stály v Agrotecu na place červený Fiaty a modrý Fordy. Stejný traktory, jen jiné barvy a samolepky. Fiaty se vozili z Itálie, Fordy myslím z Belgie. Tenkrát se začali dělat už kombajny v barvách NH a doprodávala se technika italských firem - Hesston, Fiatagri, které se pak začali dělat taky pod značkou NH.
belgii je pouze továrna na kombajny... nejsem si jist ale ty cervene nebo modre(jela se na stejne lince jen jina barva) tzv rada G byla vyrabena v americe. tovarna v angliii vyrabela slabsí modely jako do dnes. nejslabsi modely jsou a byli z italie 100k a mene.. mozne je ze rada G ci jinak ford 8... byli též z anglie ale nejsem si tim jist. jinak tzv Géčka byli nejspolehvejsi traktory do dnes jezdi i kdyz maji i hodne pres 20000 mth...
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Ford Traktory

#9 Nový příspěvek od Leo »

Z Itálie se tenkrát vozili červený traktory Fiat a červený kombajny, značku si nepamatuju, z Belgie modrý traktory Ford a žlutý kombajny NH s označením TX. Tenkrát NH ty firmy skupoval, tak nevím, jak to dál bylo s výrobou, to už jsem na Agrotecu nedělal.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

davidof
Příspěvky: 353
Registrován: stř led 13, 2010 9:37 pm
Bydliště: Přerov

Re: Ford Traktory

#10 Nový příspěvek od davidof »

Minulej týden jsem tak po 15 letech nastartoval děduv traktor Ford N9 u nás je tak od roku 60 a tehdy ho děda doslova našel zaházenýho slámou ve družstevní stodole jak bude čas tak ho nafotím. Prolízám angloamerický fora a je to bomba stroj co fest předběhl dobu...

kahi
Příspěvky: 1063
Registrován: stř říj 05, 2011 8:30 pm
Bydliště: Chvaletice, Protivín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ford Traktory

#11 Nový příspěvek od kahi »

já mám pozdějšího nástupce massey ferguson 35 x, všechno to mělo skoro stejný podvozky jen motory se lišili. 2 válce 3 válce a 4 válce v nafte a taky v benzínu:)) nemůžu si na něj stěžovat:)

Venca R
Příspěvky: 626
Registrován: čtv čer 23, 2011 10:01 am
Bydliště: Kunčice u Letohradu
Kontaktovat uživatele:

Re: Ford Traktory

#12 Nový příspěvek od Venca R »


MichMio
Příspěvky: 43
Registrován: ned říj 06, 2013 5:22 pm
Bydliště: okres Uh Hradiště

Re: Ford Traktory

#13 Nový příspěvek od MichMio »

Zdar,
je u nás nějak zajištěný servis a hlavně náhradní díly na staré malotraktory Ford?

líbí se mi toto
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1304037 ... adacem.php

Odpovědět

Zpět na „Americké stroje“